Pierwszy biznes

kristina333

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
1
Załóż własną firmę w 24h, bez ZUS - AIP SGH

Witam serdecznie,
zachęcam do zapoznania się z ofertą Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przy SGH w Warszawie.

Inkubatory są sposobem na: łatwiejsze i szybsze założenie własnej firmy, przetestowanie swojego pomysłu biznesowego i prowadzenie biznesu w odpowiednim do tego otoczeniu.

Inkubatory świadczą pakiet usług dla osób fizycznych. Usługi Inkubatora zapewniają osobie prowadzącej działalność gospodarczą całą infrastrukturę potrzebną do prowadzenia własnej firmy. Osobowość prawna, księgowość, dostęp do prawnika, dostęp do biura, zniżki u dostawców usług - wszystko to otrzymuje przedsiębiorca prowadzący firmę w ramach AIP.

Jak to działa?

Przychodząc do AIP nie trzeba wypełniać druków EDG lub wpisywać swojej firmy do KRS. Prowadząc firmę w ramach AIP korzysta się z osobowości prawnej Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oznacza to, że Startup otrzymuje od nas wycinek Fundacji, poprzez który prowadzi ze swoimi klientami rozliczenia i buduje własną markę. Wszystkie zarobione pieniądze trafiają na konto firmowe do którego tylko Startup ma dostęp. Firma tworzona przez Startup należy tylko i wyłącznie do niego. Nie rościmy sobie żadnych praw do udziałów, żadnego procentu z zysków ani praw do marki tworzonej przez przedsiębiorcę. Wszystko to jest zawarte w Regulaminie AIP i regulowane stosownymi umowami. Wszystko co StartUp zarobi i stworzy należy do niego.

Kto może prowadzić firmę w ramach AIP?

Nie trzeba być studentem aby prowadzić u nas działalność. Zgłosić się do nas może każda osoba z pomysłem i zapałem do otwarcia własnej firmy. W AIP SGH działalność gospodarczą prowadzą głównie uczniowie, studenci, absolwenci uczelni wyższych (nie tylko SGH) jednak zgłosić się może praktycznie każdy.

O AIP SGH

AIP SGH to największy warszawski Inkubator Przedsiębiorczości. W roku 2012 ilość naszych Beneficjentów znacznie się zwiększyła i wynosi już 150 firm. Jesteśmy dumni z zaufania jakie okazują nam nasze firmy chcąc prowadzić u nas działalność gospodarczą. Lubimy to co robimy i podchodzimy do naszych zadań profesjonalnie i odpowiedzialnie, dlatego też jesteśmy najchętniej wybieranym Inkubatorem Przedsiębiorczości w Warszawie. Wierzymy, że o jakości usług naszego Inkubatora nie świadczy wyłącznie ilość firm prowadzonych u nas przez Beneficjentów ale również ich jakość.

Zapraszam do kontaktu!
Damian Strzelczyk
Specjalista ds. marketingu
damian.strzelczyk@przedsiebiorca.pl
t. 889 012 929
aipsgh.blogspot.com
www.aipsgh.pl
 

Attachments

  • aipsgh.jpg
    aipsgh.jpg
    166,3 KB · Wyświetleń: 2
  • aipsgh2.jpg
    aipsgh2.jpg
    178,6 KB · Wyświetleń: 2

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
zakładać własny biznes bardzo dobry pomysł, tylko najważniejsze, żeby znaleźć jakaś niszę, żeby nie zginąć wśród konkurencji. Poza tym trzeba wszystko dokładnie przemyśleć co i jak. Stworzyć dobrą i czytelną stronę internetową, a także zaplanować, w jaki sposób można dotrzeć do klienta. Bo nie ukrywajmy bez dobrej reklamy można zginąć wśród tłumu. Ale też nie ma co się za bardzo martwić, bo są przecież dobre firmy, jak Advanced Art, które zrobią praktycznie wszystko, od strony po działania marketingowe.
 

Marcel Niemyjski

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jeżeli nie masz żadnych innych dochodów to będziesz miał ciężko. To prawda, przez pierwsze 2 lata płacisz tylko 30% ZUSu, czyli dokładnie 450 zł które musisz regularnie płacić co miesiąc. Jeżeli nie masz na pokrycie kosztów przynajmniej na pierwsze 6 miesięcy to nawet nie myśl o zakładaniu działalności bo będziesz miał naprawdę spore problemy.
 

Angelo90

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
A ja zgadzam się w sumie z panią Anią^^. Również korzystam z usług firmy skutecznyweb z tym, że ja akurat sprzedaje elektronikę na allegro. Interes się kręci jednakże prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie jest taka prosta sprawa. Różnego rodzaju problemy prawne i masa papierkowej roboty z którą będziesz się borykał mogą być bardzo zniechęcające. No chyba, że twoja działalność będzie nie do końca legalna, no ale przecież wszyscy jesteśmy uczciwymi ludźmi prawda? A może i nie? Ciężko powiedzieć. W każdym razie życzę powodzenia w prowadzeniu interesów.
 

kociokwik

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Najważniejszej jest znaleźć nisze na rynku gdzie nie ma zbyt dużej konkurencji. Założyć firmę to bardzo prosta sprawa trzeba odstać swoje, ważne jest żeby ją utrzymać na rynku.
 
M

maniek04

Guest
Dobrym pomysłem jest też zainteresowanie się wszelkiego rodzaju funduszami, które oferują kapitał na start. Takim funduszem jest chociażby InnoFund, który zamierza inwestować w 10 nowo powstałych przedsięwzięć do 200 000 euro. Fundusz już zainwestował w jedno przedsięwzięcie.
 

Oliwia56

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Jak tam Wasze biznesy ? Ja sie właśnie zastanawiam nad otwarciem myjni parowej dla samochodów ale takiej mobilnej, z dojazdem do klienta. Mąż zorientował się w terenie i wychodzi na to że bardzo by sie to u nas przydało , jak wyjdzie - to się okaże. Myślimy o czymś takim http://ecomyjnia.pl/
Na razie będziemy sie starać o dotację, ta firma ma nam pomóc, pomogli napisać biznesplan i mam nadzieję, że już niedługo będe się mogłą pochwalić pierwszymi klientami:)
jak myślicie jak rozleklamowac taki biznes? Ulotki będą dobre?
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
@Oliwia56, taki biznes należy reklamować lokalnie - to wiadomo. Ulotki rozłożyć po salonach fryzjerskich, sklepach. Warto wykupić ogłoszenie w lokalnej gazecie lub jeśli to pierwsza taka myjnia może gazeta zainteresuje się sama i napisze o was parę słów?
 

lotto2012

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
89
Punkty reakcji
0
Max napisał:
@Oliwia56, taki biznes należy reklamować lokalnie - to wiadomo. Ulotki rozłożyć po salonach fryzjerskich, sklepach. Warto wykupić ogłoszenie w lokalnej gazecie lub jeśli to pierwsza taka myjnia może gazeta zainteresuje się sama i napisze o was parę słów?
:310:

Do tego jeszcze jakieś lokalne fora internetowe

:310:
 

Master557

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
93
Punkty reakcji
2
W dzisiejszych czasach o zaintereswanie gazet trzeba się postarać (czyt. zapłacić).
 

Oliwia56

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
czyli myslicie że nasza ECOMYJNIA to dobry interes :)
Właśnie mąz dogaduje szczegóły współpracy, bedziemy się starać o dotację jak nie wyjdzie wejdziemy chyba we franczyzę bo przy franczyzie niewiele srodków na otwarcie myjni bedzie trzeba a za wiele bez dotacji nie bedziemy miec :/
No i myslimy o tej reklamie w lokalnych gazetach - dzieki swietny pomysł. Fora internetowe- faktycznie trzeba by spróbowac, jakies lokalne ogłoszenia pewnie też w internecie... oj sporo przed nami ale wierze że sie uda
Mąż rozmawiał tez z jakimis firmami i byłyby zainteresowne taka usługą do mycia samochodów firmowych :) 3majcie kciuki :)
 

maryna88

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nawiązując do reklamowania - myślę, że dobrą reklamą dla każdej działalności są nadruki na kalendarzach, np. takie kalendarze.net.pl. Ja wybrałam zdjęcia przyciągające uwagę, a wtedy wielu ludzi patrzy od razu, gdzie to można kupić:) Mnie ta reklama zwróciła się bardzo szybko i jeszcze "zarobiła":)
 
Q

qwe32

Guest
Pierwszy biznes to podstawa dobrego biznes planu, musisz się dobrze do tego przygotować. poczytaj o tym na nowybiznes.pl
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Wydaje mi się, że ciekawym pomysłem mogłaby być myjnia mobilna, ze sprzętem z dojazdem do klienta, nawet jeden z producentów 7car oferuje korzystne finansowanie zakupu takich myjni u niego jeśli się jest startującym przedsiębiorcą.
 
Do góry