Pierwsza lustrzanka

G

gimlii

Guest
Jak na pierwsza lustrzankę polecam Nikon d60, sam używam od jakiś 2 lat. Wcześniej też miałem kompakt Nikona i jestem mega zadowolony. Nikon zajmuję się tylko robieniem sprzętu fotograficznego, a nie jak inne firmy od depilatorów zaczynając na telewizorach kończąc.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Jak na pierwsza lustrzankę polecam Nikon d60
Ten model już dawno produkowany nie jest. A polecanie używek na początek raczej nie jest entuzjastycznie przyjmowane. Poza tym, wyszło sporo lepszych modeli w atrakcyjnych cenach, z Nikona chociażby D90.
Nikon zajmuję się tylko robieniem sprzętu fotograficznego, a nie jak inne firmy od depilatorów zaczynając na telewizorach kończąc.
Hm, lornetkami, lunetami i mikroskopami można fotografować? Nie mówię tutaj o dołączeniu lustrzanki przez adapter.
Bez przesady. To, że firma produkuje wiele różnych produktów nie znaczy, że są one gorsze. Nie są przecież produkowane w tych samych fabrykach ani przez te same działy. Z takich wypowiedzi można rozumieć, że nie kupujesz nic z Samsunga, Sony, LG, Philips bo produkują "od depilatorów zaczynając na telewizorach kończąc"?

Btw, to Sony produkuje matryce dla Nikona.
 
G

gimlii

Guest
Może i nie produkują, ale nadal można kupić NOWE w salonach, nie dalej jak wczoraj widziałem.
Ps.Aparatu szuka, jak zakładam, jakaś młoda dziewczyna, która potrzebuje sprzętu w rozsądnej cenie,a sam korpus N d90 kosztuje ponad 2000 zł.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Gdzie widziałeś ten korpus? Tak z ciekawości pytam, bo szukając na internecie jedynie znalazłem z 18-55 i 55-200 za niecałe 3000zł.
Jeżeli brać coś tańszego to spokojnie może się zdecydować na Sony A450 za 1400-1500zł. Ewentualnie Nikon D3100 albo Canon 1100D.
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Panie Gimli, jakie salony miałeś na myśli pisząc, że można dostać w nich jeszcze NOWE nikony D60?
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wejdź do sklepu i zobacz, który ładniejszy.

No właśnie. W sumie wtedy radzę zarzucić Canony i Nikony, bo nie znajdzie się nic piękniejszego niż Pentaxy.

Pentax%20K-m%20+%20Swarovski-3.jpg


A poważnie to radziłabym się najpierw zastanowić nad prawdopodobieństwem złapania prawdziwego bakcyla fotograficznego, bo wtedy wydaje mi się, że warto od razu, w razie możliwości, zainwestować w lepsze body.

Jeśli chodzi o poszczególnych firmowych "faworytów" to o Sony mogę powiedzieć tyle, że, przynajmniej w wypadku dość zaawansowanych kompaktów, mają tendencję do lekkiego zaszumiania obrazu, a biorąc pod uwagę, że to podobna klasa cenowa, to po ich tanich lustrzankach spodziewałabym się tego samego. Między podobnymi cenowo Canonami a Nikonami chyba wiele różnic nie znajdziemy poza tym, że z zasady nikonowa kolorystyka jest nieco "żywsza" i cieplejsza, a Canon tworzy mniej szumów.

Odnośnie obiektywów, to nie ma co się martwić, bo w przypadku każdej z firm jest ich cała gama i większym problemem z zasady są ich koszta, a nie dostępność.
 
Q

qarolka

Guest
no lustrzanka to nie jest takis tam sobie aparacik tyko już poważna sprawa , na to trzeba wydać kupę pieniędzy ale czego się nie robi dla pasji , widziałam NIKON D3000 (18-55mm VR)na medialux.pl za 1615 zł uważam, że to dobra cena jak na takie sprzęciwo
 

niedozwolony_nick

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
102
Punkty reakcji
0
No jak chcesz kupić lustrzankę to też proponowałabym najpierw (przed zakupem) złapanie prawdziwego bakcyla fotograficznego. Przynajmniej jeśli się wkręcisz to nie beda to pieniadze wyrzucone w bloto ;) Fakt, nikon produkuje tylko aparaty i specjalizuje się w tym, np. Sony produkuje dużo sprzętu a aparaty to tylko jeden z produktów jaki mają i wydaje mi się, że przekłada się to na jakość i profesjonalizm. Ja bym wybrała na początek dobre body np Nikona d90 i do tego jakieś szkło w kicie np 18-105.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Jeśli chodzi o poszczególnych firmowych "faworytów" to o Sony mogę powiedzieć tyle, że, przynajmniej w wypadku dość zaawansowanych kompaktów, mają tendencję do lekkiego zaszumiania obrazu, a biorąc pod uwagę, że to podobna klasa cenowa, to po ich tanich lustrzankach spodziewałabym się tego samego.
Wnioski bledne. Czas gdy lustrzanki Sony mocno szumialy minal. Teraz z szumami jest bardzo podobnie jak u Canona i Nikona, tzn sa one niskie do wysokich ISO a przy dobrym odszumieniu spokojnie z 6400 mozna skorzystac w nowszych puszkach.

Fakt, nikon produkuje tylko aparaty i specjalizuje się w tym, np. Sony produkuje dużo sprzętu a aparaty to tylko jeden z produktów jaki mają i wydaje mi się, że przekłada się to na jakość i profesjonalizm.
To Ci sie tylko wydaje. Calkiem inny dzial odpowiedzialny jest za produkcje aparatow a inny za telewizory itp. To, ze produkuje tv nie znaczy ze lustra na tym traca. Pierwsze modele Sony nie byly najlepsze (chociaz obrazek dawany przez A100 na niskich ISO byl miodzio) ale teraz dorownuja Nikonowi i Canonowi spokojnie.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
No właśnie. W sumie wtedy radzę zarzucić Canony i Nikony, bo nie znajdzie się nic piękniejszego niż Pentaxy.
Pentax%20K-m%20+%20Swarovski-3.jpg
O kurcze, trochę zalatuje tandetą ;)

Co do mojego tematu zakupiłam Nikona D3100 z 18-55VR i coraz bardziej wkręcam się w fotografię. Myślę niedługo dokupić jeszcze jeden obiektyw albo dwa.
 
D

dan38

Guest
Nie, nie robię sobie jaj. Gdy kupujemy aparat za 1500-2000 PLN raczej nie ma większej różnicy między nimi. Wyjątkiem są chyba Olympusy, które w dłoni leżą jak Zenity. Na portalach fotograficznych są rewelacyjne zdjęcia robione Pentaxami, Sony itd...trudno jest po zdjęciach poznać czym robione. Moje aparaty to Nikon i Canon...nie umiem ocenić, który system jest lepszy.
Ktoś mi kiedyś powiedział, że najlepsze aparaty to Sony, bo najlepiej leża w dłoni. Ktoś inny, że najlepsze Canony, bo najlepiej oddają kolor skóry...Nikony...no bo nimi fotografują najlepsi itd...
Jeśli będziesz chciała wydać "trochę" więcej, to polecam Canon EOS 5D.
 

Chenoa

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
180
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
Jeśli jeszcze "bawisz się" kompaktem to nie kupuj lustrzanki-jest to tylko strata pieniędzy. Chcąc robić super zdjęcia nie trzeba mieć mega profesjonalnego sprzętu tylko dobre oko i talent. Trzeba nauczyć się patrzeć na świat kadrami no i dużo ćwiczyć i robić zdjęcia dosłownie wszystkiemu na co się popatrzysz.
 
Do góry