Pielęgnacja cery tłustej

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
Dziewczyny jak dbacie o cerę tłustą? Bardzo ciężko jest mi dobrać jakieś kosmetyki :/ Do tego te wiecznie pojawiające się syfki przez zatkane pory! Tragedia :( Może jakieś domowe sposoby na to macie? Parówka nie daje efektów :/
 

martaa21

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2016
Posty
92
Punkty reakcji
0
mam ten sam problem, staram sie uzywać lekkich podkładów takich które nie zapychają np. dr irene chociaż pewnie nie wszytskim on pasuję, do pielęgnacji mam teraz serie dr medica, bo jest dla cery trądzikowej. Raz w tygodniu robie peeling chemiczny z iwostin także przeznaczony do cery tradzikowej
 

tienshan

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2016
Posty
80
Punkty reakcji
0
Dopiero co czytalam watek-rodzaje cer i ich pielegnacja, wszystko bardzo fajnie opisane a dziewczyny doradzaja czego uzywac :) Zajrzyj tam koniecznie :)
 

martaa21

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2016
Posty
92
Punkty reakcji
0
są jeszcze fajne maski z serii carbo detox przeznaczone także dla cery tłustej ;) sama stosuję średnio raz w tygodniu
 

sylkamil

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2015
Posty
67
Punkty reakcji
0
co sery tłustej i mieszanej z masek poza carbon detox, dobra jest również silver detox, bo jest z nano sreblem, węglem i cynkiem, wszytskie składniki pomagaja walczyć z tradzikiem
 

MalwaPiasek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
1
A czy ktoras z was stosowala zel avene clerance? NIe nalezy do tanich, wiec nie chcialabym sie zawiezc :/
 

Alicja Leh

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mówisz o Avene Cleanance?

Korzystam z niego już od jakiegoś czasu, wcale nie jest taki drogi właśnie w aptece Melissa ( 17~ zł). Jeżeli masz skórę z tendencją do trądziku to na pewno Ci polecam, dobrze oczyszcza skórę ale trzeba regularnie stosować, inaczej nic z tego. Nie zapominaj też o robieniu jakiś masek oczyszczających, zawsze fajnie połączyć te dwie czynności.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Ja mam teraz załamanie. Chyba zmienili skład w Effaclar Duo + bo już na mnie nie działa! Kupuje go już chyba z 3-4 lata a teraz nic nie robi ;/
 

sunkiss

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2016
Posty
83
Punkty reakcji
1
Może używasz zbyt ciężkich kremów? Albo zapominasz o stosowaniu toniku? A to on wyrównuje pH skóry, dzięki któremu m.in.nie wydziela ona nadmiaru sebum. Z takich lżejszych matujących kremów to mogę Ci polecić np. różany krem nawilżająco-wygłądzający z Eveline. W składzie jest m.in. jedwab, który daje matowe wykończenie na skórze.
 

g0cha

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2015
Posty
39
Punkty reakcji
0
tez mialam z tym problem, ale znajoma polecila mi ten artykul: https://vesuna.pl/cera-tlusta-jak-pielegnowac/ poniewaz sama korzysta z oferty kliniki vesuna z krakowa i sledzi ich bloga. przyznaje, ze posluchalam jej rady i stosuje sie do zaleconych metod pielegnacji z tekstu. jak narazie wyglad mojej cery sie poprawil, ale zabiegu pielegnacyjnego rowniez nie wykluczam. zdaje sobie sprawe, ze moze pomoc.
 

karolinaeff

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2016
Posty
28
Punkty reakcji
1
Popatrz na kosmetyki Beauty and Glow z Eveline. Mają też krem do cery tłustej (bodajże matujący). Ja mam akurat taki nawilżający, ale jestem mega zadowolona, bo w końcu nie muszę walczyć z suchymi skórkami. Więc zapewne i inne produkty z tej serii są godne polecenia ;)
 
Do góry