Piec zagadek tego swiata...

EMIL1985

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
75
Punkty reakcji
0
Ja wierzę w UFO. UFO - Unidentified Flying Object :] Czyli, że wszystko co lata i nie wiadomo co to lata może być UFO.
W moim poście pojęcie UFO było w cudzysłowie, więc chodziło mi o ogół, który zresztą wymieniłem w nawiasie;]
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Piramidy rzeczywiscie mogly zostac zbudowane ze starozytnego cementu . Bloki odlano na miejscu .
Specjalistyczne badania skladu blokow wykazaly ze ...... kazdy blok ma inny skład !! Ponadto kazdy blok wykazuje wieksza gestosc w dolnej czesci . Wnetrze bloków jest porowate i zawiera duzo wiecej wody niz naturalny kamien . Gdzies w egipcie znaleziono papirusy z lista minerałow i skladnikow do tego cementu . Prawa do składu wykupila jakaś francuska lub szwajcarska( dobrze nie pamietam) firma produkujaca cement i zaczela produkować spoiwo wg starej receptury .... co sie okazalo ?? Starozytny cement jest duzo trwalszy od nowoczesnego !!
 

Dragonfly

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Domeczek na uroczym zadupiu :)
Ja wierzę w UFO. UFO - Unidentified Flying Object :] Czyli, że wszystko co lata i nie wiadomo co to lata może być UFO.
A w zielone ludziki jż przestałem wierzyć. Wystarczy przeczesać neta, żeby się dowiedzieć czym są latające spodki, latające trójkąty itp. Wszystko to była bajka.

Co do trójkąta bermudzkiego właśnie widziałęm na discovery dlaczego jest taki groźny:
1. Często jest strefą ciszy, tzn. nie ma wiatru. Kiedy jak żaglowce pływały i tam wpadły to lepiej było opuścić okręt niż czekać na wiatr. Stąd duża liczba wraków :D
2. Jest to miejsce, w którym nacierają na siebie fale z kilku stron świata i się ze sobą zderzają. To sprawia że się piętrzą. Było pokazane, jak z fali 4m moż esię robić fala na 15m :] Tak więc nie ma rzeczy nie do wyjaśnienia, są tylko te niewyjaśnione, które pozostają zagadkami...

Co do piramid to zostały nagłośnione przez kilku bajkopisarzy różne głupie rzeczy i tyle. Nuuuddaaaaa...
Zgadzam sie z toba. A z reszta. Nie wazne <_< Mam tylko nadzieje, ze nikt obcy nas nie zaatakuje. He he
 

kasissa

Krwiożerczy Kapeć
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
1 490
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz/Rumia
mój brat mówi, że piramidy zbudowało UFO, czyli mamy rozwiązane dwie zagadki :p o budowie piramid i istnieniu życia pozaziemskiego :]

Co do trójkąta bermudzkiego właśnie widziałęm na discovery dlaczego jest taki groźny:
1. Często jest strefą ciszy, tzn. nie ma wiatru. Kiedy jak żaglowce pływały i tam wpadły to lepiej było opuścić okręt niż czekać na wiatr. Stąd duża liczba wraków :D
2. Jest to miejsce, w którym nacierają na siebie fale z kilku stron świata i się ze sobą zderzają. To sprawia że się piętrzą. Było pokazane, jak z fali 4m moż esię robić fala na 15m :] Tak więc nie ma rzeczy nie do wyjaśnienia, są tylko te niewyjaśnione, które pozostają zagadkami...

A jednak znany jest przypadek kiedy to samolot zniknął z radarów na (nie pamiętam dokładnie) 4(?) minuty a następnie pojawił się z powrotem, kiedy jednak wylądował na ziemi okazało się, że wszystkie zegarki na pokładzie przestawione są o 4 minuty do tyłu, co wyjaśniałoby, że istnieją tam jakieś zawirowania czasowe :sexy:
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Ja znam przypadki uprowadzeń przez UFO udokumentowane, widziałem zdjęcia Yeti, latających spodków, duchy itd. We wszystko wierzę tak jak we wygraną w loterii

...no ale skoro to Twój Brat powiedział :)


Co do cementu, to akurat się tym zajmuję i mnie zastanawia jedno. Skoro był lepszy, to dlaczego te piramidy się rozsypują, dlaczego starożytne miasta się rozwiały razem z wiatrem, dlaczego starożytni egipcjanie nie wznosili drapaczy chmur o niebo wyższych niż nasze obecne, nie było autostrad, wielokilometrowych tuneli podziemnych, tam wodnych itp. :p
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
szpaner1000 napisał:
A mnie intryguje takie pytanie; Na pustyni w Arizonie 22 000 lat temu udeżył ogromny gwiezdny pocisk i pozostawił olbrzymie wgłębienie zwane Meteor Crater. Pozostał tylko tylko krater... A co sie stało z meteorytem ?
Odbił się i poleciał szukać innej planety, od której też mógłby się odbić. To takie oczywiste!

Co do tematu. To chyba autor powinien podać źródło jeżeli już kopiuje cały tekst nie prawdaż?
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Co do cementu, to akurat się tym zajmuję i mnie zastanawia jedno. Skoro był lepszy, to dlaczego te piramidy się rozsypują, dlaczego starożytne miasta się rozwiały razem z wiatrem, dlaczego starożytni egipcjanie nie wznosili drapaczy chmur o niebo wyższych niż nasze obecne, nie było autostrad, wielokilometrowych tuneli podziemnych, tam wodnych itp.

Moze dlatego ze ów przepis znali tylko nieliczni kapłani i przeznaczali go wyłacznie na specjlane cele ?? Pozatym pokaz mi inna budowle która przetrwała w takim stanie 5000 lat w takim surowym klimacie .
Miasta zapewne nie byly budowane z tego specjalnego cementu .
A kwestia drapaczy chmur na pustyni jest conajmniej smieszna :) po o budować wysokie budowle narazajac sie na koszty kiedy wokół sa tysiace hektarów niezagospodarowanej pustyni ?
Autrostrady ?? Egipcjanie mieli jedna autostrade - Nil .
Tamy były .
A tunele to po co w nizinnym kraju jakim jest Egipt ??
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Zagadka piramid jest do wyjaśnienia w czysto naukowy sposób. Z każdym rokiem wiemy coraz więcej. Oczyiście dochodzą nowe pytania, wynikające z nowych odkryć.
Kolejne trzy rzeczy pozostawiam fanom serialu "Z archiwum X". Pewnym naukowcom małe zielone ludziki z szafki w końcu pomogą poznać tajemnice.
No i o ostatniej rzeczy nigdy się nie dowiemy. Tutaj pozostaje tylko iara.
 

Siemomysł

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Herodot "Dzieje" bodajze księga II, - tam o piramidach jest ciekawie napisane, miedzy innymi budowa maszyny pomagajacej podnosic kamiennie bloki jak tez mijesce skad ja brano itp poczytac warto Herodot bardzo ciekawie opisuje owczesny sobie swiat sródziemnomorski co prawda to Vw pne ale wszystko jest logicznie opisane ;)
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Piramidy są ciekawe. Może faktycznie starożytne cywilizacje miały potężniejsze umiejętności lub umysły od naszych, może coś lub ktoś im pomógł w tym.
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Herodot "Dzieje" bodajze księga II, - tam o piramidach jest ciekawie napisane, miedzy innymi budowa maszyny pomagajacej podnosic kamiennie bloki jak tez mijesce skad ja brano itp poczytac warto Herodot bardzo ciekawie opisuje owczesny sobie swiat sródziemnomorski co prawda to Vw pne ale wszystko jest logicznie opisane ;)

Jeśli mieli taką maszyne to na pewno dysponowali technologia wieksza niz nam sie wydaje .
Ale nadal pozostaje kwestia , jak przetransportowano tyle kamiennych bloków z odległego Assuanu .
O ile to były kamienne bloki a nie jak pisałem wczesniej prastary beton :p
 

LiSu94

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
LaS ---->
CYTAT(Barton @ 10.07.2007, 22:19)
Ja wierzę w UFO. UFO - Unidentified Flying Object Czyli, że wszystko co lata i nie wiadomo co to lata może być UFO.
A w zielone ludziki jż przestałem wierzyć. Wystarczy przeczesać neta, żeby się dowiedzieć czym są latające spodki, latające trójkąty itp. Wszystko to była bajka.

i bardzo dobrze napisane. Wszystko co lata i nie wiemy co lata to może być UFO. :sexy: :lol: :lol: :lol: BB) BB) BB) :) :) :D :D
 

Charlotta

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Grudziądz
Jak do tej pory to jakoś nie zetknęłam się osobiście z niczym co mogłoby świadczyć o istnieniu obcych w kosmosie lub na naszej planecie ale jak oglądałam "Nie do wiary" to czasem przerażały mnei relacje ludzi którzy twierdzili że obcy stał u nich na balkonie albo że najpierw widzieli coś dziwnego a potem spotkali dwóch identycznie wyglądających policjantów którzy ich spławili. Sama kiedyś widziałam latający spodek jak byłam mała, był ogromny i leciał nisko, tuż nad blokiem ale mi ciotka wytłumaczyła że to taki wynalazek a nie prawdziwy statek kosmiczny :D
 
Do góry