Picie winam, degustacja

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Rozbawił i ucieszył zarazem mnie ten artykuł: http://www.eventmapa.pl/blogi/64/320/jak-sprawic-by-wino-bylo-jeszcze-smaczniejsze
Jest opisane w nim co najlepiej zrobić, żeby wino było jeszcze smaczniejsze, a sama czynnosć jego picia była niezapomniana.
Szczerze powiem, że wielokrotnie spłycam samą czynność picia wina. Nie degustuję go tak, jak powinno się je degustować. Pewnie to błąd, więc postanawiam nad tym popracować :)

A wy? Degustujecie czy pijecie duszkiem?
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
O fachowej degustacji można też poczytać tutaj.
Mam to samo. Też bym czasem chciała nacieszyć się winem, ale jakoś nie wychodzi ;) Zazwyczaj piję dużo wina w weekendy, żeby się zrelaksować po tygodniu pracy, więc wygląda to tak, że piję szybko, żeby szybko zadziałało rozluźniająco ;)
 
D

Dorka123

Guest
ja lubię się winem delektować, piję powoli i ze smakiem, nie żeby się upić ;) lubię wino do kolacji, chociaż nie pijam codziennie ;)
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Ja bardzo lubię wino chociaż pewnie większość smakoszy nie uważa mnie za poważnego, ponieważ uwielbiam wina słodkie i ewentualnie półsłodkie. Wytrawnych nie cierpię a półwytrawne wypiję tylko gdy muszę (np. będąc w tzw. gościach). No ale cóż poradzić na to, że ja uwielbiam tylko to co słodkie, niezależnie od tego czy to wino, inny alkohol czy słodycze:p
 
D

Dorka123

Guest
ja nie mogłam się przekonać do wytrawnego wina, ale muszę powiedzieć, ze w drinkach jest całkiem niezłe, np. z colą i z lodem, niby słodkie, a jednak smak wina jest wyczuwalny :)
pił ktoś kiedyś drinki z winem?
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Nigdy nie próbowałem, możesz jeszcze jakiś ciekawy przepis podać?:)
 
D

Dorka123

Guest
najczęściej piję białe wino ze spritem, cytryną i lodem, pycha ;)
ale zdarza się też czerwone wytrawne wino z colą i lodem...
jakiś czas temu trafiłam na pewien drink, kruszon, może ktoś zna?
(białe wino, wino musujące, sok ze świeżych pomarańczy i lód, inne dodatki do smaku co kto lubi ;))
 

hannina

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Kutno
ehhh, a mnie się właśnie bardzo chce grzańca, ale okropnie mi się nie chce iść do sklepu ;) na taką zimową aurę jest najlepszy! :)
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
A ja dziś wypróbowałem tonic + sok z limonki + żubrówkę. Nie spodziewałem się tak dobrego efektu:p No ale to tak troszkę odbiegając od tematu wina:)
 
D

Dorka123

Guest
ja raczej wódki nie pijam, nie lubię nawet jej zapachu ;)
hannina, masz rację :) też bym chętnie grzańca wypiła, chyba dziś się skuszę, bo zimno przeokrutnie...
macie jakiś dobry przepis na grzańca?
 

meegan

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Przepisów na grzańca jest wiele. Ja do kubka grzańca wrzucam 2 goździki i plaster pomarańczy ze skórką. Wybieram zazwyczaj wino czerwone wytrawne.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Słyszałam, że bardzo dobre są drinki z wina ale nie znam konkretnego dobrego przepisu. Zresztą wydaje mi się, że nie kazde wino pasuje do takiego drinka. możecie coś polecić, jakieś dobre wino, które ubogaci takiego drinka?
planuję już menu drinkowe na Sylwestra :D
 

meegan

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Słyszałam, że bardzo dobre są drinki z wina ale nie znam konkretnego dobrego przepisu. Zresztą wydaje mi się, że nie kazde wino pasuje do takiego drinka. możecie coś polecić, jakieś dobre wino, które ubogaci takiego drinka?
planuję już menu drinkowe na Sylwestra :D

Ja słyszałam o drinku z wina - potrzeba do tego białe wytrawne wino, wino musujące i kostki lodu. Trunki mieszamy w proporcji 50:50, dodajemy kostki lodu. Podobno najważniejsze, by pić schłodzone. Nie próbowałam jeszcze tego przepisu, może przy okazji sylwestra skuszę się.;)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
na dobre trawienie to chyba wytrawne lub półwytrawne.
Ja osobiście wolę półsłodkie.
 

meegan

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wszystko jest dobre, ale pamiętajmy o umiarze ;) -> http://winezja.pl/wiedza/artykul/lekarz-radzi-pijmy-czerwone-wino-i-jedzmy-czekolade---ale-z-umiarem
 
D

Dorka123

Guest
no oczywiście, ze z umiarem... po czerwonym winie może boleć głowa ;) po różowym czy białym rzadziej to się zdarza ;)
 

meegan

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ostatnio właśnie zasmakowałam w winie białym - wg mnie jest zdecydowanie lżejsze, niż czerwone... Chociaż, jak wskazują "kanony" łączenia wina z potrawami, to nie do wszystkiego pasują...
 
Do góry