Konar

Kwezal.pl
Dołączył
4 Czerwiec 2006
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Cześć! To mój pierwszy post od bardzo długiej przerwy. Ostatnio nagrałem coś od siebie na temat pewności siebie i co zrobić, by ją powiększyć. Dlaczego w ogóle próbuje motywować? Odpowiedź jest prosta, sam kiedyś miałem ten problem i szukałem rozwiązania. Nagrywam właściwie od 6-7 miesięcy, a o forum przypomniało mi się dopiero dzisiaj :tongue: , Jestem pewny, że te nagranie komuś pomoże - w większym, bądź mniejszym stopniu.
Pozdrawiam
Motywujący / Konar

 

mYlene

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
63
Punkty reakcji
0
Moja to życie jest zbyt krótkie by marnować je na kolejne niepowodzenia... Sukces tkwi w naszym umyśle, wystarczy uwierzyć w siebie, a nawet góry nie będą dla nas głazami nie do przeniesienia. Nie siła fizyczna a siła umysłu. Nie do końca wygląd zewnętrzny i remont otoczenia... Każdy z nasz jest inny. Można wyglądać w oczach ludzi jak "kosmita" ale czuć się z tym fantastycznie i przełamywać bariery nie do przejścia. Pewność siebie to cecha indywidualna każdego z nas. Najważniejsze aby nie poddawać się po jednej porażce. Tylko wstać i uwierzyć, że udowodnię - potrafię. Nie ma rzeczy niemożliwych ! Fajne są tego typu terapie nagrywane, ale jeszcze lepszy efekt odnoszą gdy są zobrazowane. I to w sposób, który działa na podświadomość, na ludzką wyobraźnię... ;-) Pozdrawiam.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Pewność siebie, wynikająca z posiadanej wiedzy jest pozytywna.
Ale tupet i bezczelność ... Nie daj Boże!
 
M

MacaN

Guest
z pewnością siebie nie należy też przesadzać. Ja przekonałem się o tym delikatnie, wiele ludzi brutalnie. Zamiast pewności siebie lepiej mieć cel do którego dążysz.
 

jedynytaki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Owszem ale osiągnięcie celu bez pewności siebie może być utrudnione, chyba że nie wymaga to kontaktu z ludzmi. Kiedyś bałem się rozmawiać z ludzmi, a z kobietami to już w ogołe nawet nie patrzyłem w ich stronę, póżniej zacząłem ozmawiać, albo raczej mówić coś w ich stronę, początki były trudne, a niepowodzenia odstraszały od kolejnych prob, później było coraz łatwiej i teraz nie mam żadnych problemów z byciem pewnym siebie... trzeba pamiętać tylko żeby z tym nie przesadzić...
 

Konar

Kwezal.pl
Dołączył
4 Czerwiec 2006
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Z pewnością siebie nie da się przesadzić, błędnie to rozumiecie. Wy raczej mówicie o arogancji, a nie o dobrej pewności siebie. Ktoś przeczyta wasze posty i np. będąc ze swoją partnerką - będzie się bał zrobić coś więcej, bo przecież z "pewnością siebie nie można przesadzać". Albo jest się pewnym, albo nie. ;-) Pozdrawiam
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
A ja z innej beczki... uczyłeś się modulacji głosu itp? jak mówić? bo brzmi genialnie i BARDZO pewnie, wszystko co mówisz :)
 

Konar

Kwezal.pl
Dołączył
4 Czerwiec 2006
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Wystarczy czytać książki na głos i to nagrywać. Wszystko można wyłapać i korygować. Nadal borykam się z problemami dotyczącymi mowy, ale dalej ćwiczę i widać, a raczej słychać efekt. ;-) Dziękuję za miłe słowa.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
A miałeś gorszy głos dawniej? czyli czytać i nagrywać mówisz :)?
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Trochę się powtórzę, ale w innym ujęciu.
Jeśli mam w jakiejś dziedzinie sporą wiedzę wspartą doświadczeniem, to mamy także proporcjonalną pewność siebie.
Dlatego młody ma mniejszą pewność siebie od starszego.
Chyba że młody jest egotykiem i megalomanem. To nie są na szczęście przypadki częste.
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
nikt tu ameryki nie odkrył na temat pewności siebie sam mam nie za wysokie mniemanie o sobie ale też jestem realistą i doskonale jestem świadom swoich wad i zalet wiem również że nie znajdę laski z pierwszej ligi natomiast druga liga mnie nie interesuje choć sam nie jestem pięknym księciem

co poradzicie w takiej sytuacji mam próbować do końca życia dopiąć swego i narażać się na kpinę ze strony płci przeciwnej

pewność siebie to dużo ale niestety nie wszystko trzeba brać pod uwagę jeszcze realia i nie celować ponad swoje możliwości

żeby była jasność ja nie użalam się nad sobą i siebie lubię i akceptuje
 

kwiateczek

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
A beszczelna pewność siebie nie wygląda juz dobrze. Fajny głos, miło sie słucha.
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
we wszystkim jest cienka granica sukcesu i porażki np. między pewnością siebie a arogancją i sztuką jest wyważyć te wszystkie rady i umieć je dostosować do danej sytuacji i osoby z którą się rozmawia
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Absolutna pewność siebie wynika z braku wyobraźni albo z egotyzmu.
I nie jest to nic dobrego - kompleksy mają inteligentni.
12 :uklon:
 

Juritta

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Co do tej przesadnej pewności siebie to będąc jeszcze w Warszawie spotkałam faceta w wieku ok. 24-25 lat. Zapytałam o droge, okazało sie że idziemy tym samym szlakiem, więc poszliśmy. Wydawał się być na początku spoko gościem, lecz potem chciałam się go pozbyć - gościu poprzez żarty łapał mnie za piersi, nie powiem co - z dobrym humorem chciałam mu zasyganlizować, żeby przestal, ale on nadal swoje. W końcu zaczęłam na niego krzyczeć (co u mnie jest rzadkie, aby się odczepił ode mnie). W busie przyznał mi, że ma ochotę na seks i szkoda, że nic więcej z tego spotkania nie wyszło :huh: - pożegnałam go cmoknięciem bo był szczery przynajmniej, ale widać po wyjściu z busa, że wyglądał na typowego nieśmiałka, który chciał poderwać dziewczynę.

Dlatego chłopcy - lepiej bądźcie sobą. Ja lubię takich nieśmiałych facetów (choć bez przesady).
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Przeszkadzało Ci że łapie Cię za piersi a 5 min później dajesz mu buzi bo był szczery? :027:
 

Marysienka84

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Oczywiście pewność siebie jest ważna, jednak ja tak mam że często nie wierzę w swoje możliwości, przydaje się wtedy wsparcie rodziny, znajomych albo po prostu napotkanych ludzi, by osiągnąć cel. Znalazłam taki portal społecznościowy twistermind.com gdzie można napisać swój cel i ludzie razem z Tobą mocno wierzą, że Ci się uda. To pomaga. Możecie sprawdzić :)
 

aragon123

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
Łódź
Bardzo dobry głos i dykcja, filmik mi się bardzo spodobał, polecę go kilku osobom :)


gościu poprzez żarty łapał mnie za piersi,

W końcu zaczęłam na niego krzyczeć

W busie przyznał mi, że ma ochotę na seks

- pożegnałam go cmoknięciem

wyglądał na typowego nieśmiałka, który chciał poderwać dziewczynę.

Dlatego chłopcy - lepiej bądźcie sobą. Ja lubię takich nieśmiałych facetów (choć bez przesady).
Można to tylko tak skomentować:
276253_Papel-de-Parede-Meme-Jackie-Chan_1280x1024.jpg
 
Y

Yellow Jester

Guest
Skąd czerpać pewność siebie, kiedy nasz los ciągle boleśnie kruchy się okazuje?
 
Do góry