Pęknięta Łękotka I Zwolnienie

adamus123

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jeżeli mam pękniętą łękotke to czy moge sobie normalnie ćwiczyć w szkole na w-f czy potrzebuje zwolnienia??
 

Loe

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
22
Punkty reakcji
0
Z tym to do lekarza, ale wątpie, żeby ci pozwolił na ćwiczenie na WF-ach
 

arvelli

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeżeli mam pękniętą łękotke to czy moge sobie normalnie ćwiczyć w szkole na w-f czy potrzebuje zwolnienia??
człowieku, do ortopedy w te pędy zasuwaj,dostaniesz skierowanie na USG kolanka i zwolnienie na ok.2 m-ce!!!! leczenie rozerwanej torebki stawowej (zwanej łękotką) przewiduje 6 tyg. L-4 + 2 tyg rechabilitacji :)
 

nocny_stroz

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
k/Łodzi
rozerwanej torebki stawowej (zwanej łękotką)

Łąkotki (łac. menisci) - dwa włóknisto-chrzęstne, półksiężycowate twory, znajdujące się na powierzchni stawowej kości piszczelowej. Ich zadaniem jest pogłębienie powierzchni stawowej stawu kolanowego. Obie łąkotki ustawione są swoimi rogami do środka powierzchni stawowej, gdzie przytwierdzone są do kości piszczelowej przy pomocy pasm łącznotkankowych. Na przekroju poprzecznym łąkotki mają kształt trójkąta prostokątnego, zwróconego podstawą na zewnątrz, zrośniętego z torebką stawową. Powierzchnia przylegająca do kości piszczelowej jest płaska, górna przylegająca do kłykci kości udowej jest wklęsła.

Torebka stawowa - mocna, łącznotkankowa część stawu, zapobiega wydostawaniu się mazi stawowej, wnikaniu zanieczyszczeń oraz nadmiernemu rozsuwaniu się kości. Jej wewnętrzna błona maziowa wydziela maź stawową.
źródło: wikipedia

To trochę co innego. Ja miałem w wielu 14 lat (10 lat temu) wycięty kawałek łąkotki przyśodkowej (zabieg artroskopii, bolesne tylko na początku podczas robienia znieczulenia miejscowego) i co ciekawe nie odbyłem rehabilitacji i w sumie po zabiegu czułem się o wiele gorzej niż przed. Ale po to są chyba te zabiegi, żeby coś pomagać, więc radzę iść do ortopedy (dobrego).
 
Do góry