Paznokcie u skrzypaczki

Amand@

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
411
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Otóż mam takie pytanie. Gram na skrzypcach kawał czasu a nadal nie wiem czy wypada mieć pomalowane paznokcie. Jest ktoś kto coś o tym wie? :niepewny:
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
A dlaczego miałoby nie wypadać? Też sobie przygrywam na skrzypcach od jakiegoś czasu, mój synek przy nich usypia. Niedawno też grałam w kościele na ślubie przyjaciółki. A paznokcie zazwyczaj mam czerwone i nikt żadnych wymówek nie robił...hm..
Dałaś mi do myślenia :D
 

Amand@

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
411
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Tylko ostatnio moja profesorka dzień przed egzaminem w szkole muz kazała mi zmyć lakier (czerwony) :) Więc chyba jakieś przeciwwskazania są :)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ee, chyba ze względu na 'estetykę' na egzaminie. W końcu szkoła to szkoła, niemile widziane są takie rzeczy.
A poza szkołą, u skrzypaczki chyba ładne dłonie i paznokcie to duży plus.
Niedawno moja kuzynka miała maturę, profesorka z komisji kazała jej natychmiast zdjąć tipsy [btw. żelowe, więc sobie wyobraź..]
Może problem jest zatem podobny.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
A dlaczego miałoby nie wypadać? Też sobie przygrywam na skrzypcach od jakiegoś czasu, mój synek przy nich usypia. Niedawno też grałam w kościele na ślubie przyjaciółki. A paznokcie zazwyczaj mam czerwone i nikt żadnych wymówek nie robił...hm..
Dałaś mi do myślenia :D

coraz to nowe uzdolnienia masz :p

skrzypce - granie ofcjalne jak to z muzyka klasyczna bywa jest bardzo eleganckie i gustowne wiec pomalowane paznockie chyba nie pasuja, ale tak na codzien.... :)

heh a do basu trzeba bardzo krociotko obcinac hihih
 

Amand@

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
411
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Buahaha :) Zdjąć tipsy :) Mi ogólnie to też się podoba a szczególnie ciemny kolor do ciemnych skrzypiec wygląda miodzio ;) No cóż :) W takim razie nie będę się przejmować :)
Troll a paznokcie pomalowane na wiśniowo np nie są gustowne? ;) Wg mnie są ;)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Troll, bo ja w miejskiej orkiestrze za młodu grywałam i tam mnie nauczono przez 4 lata podstaw gry na kilku dętych instrumentach, troszkę na perkusji, a skrzypce kupiłam na allegro, bo mój mąż swego czasu przygrywał i ja też chciałam ^_^ zawsze miałam słabość do skrzypiec, gitar, itp.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
nie znam sie na modzie damskiej w wersji galowej :D

Troll, bo ja w miejskiej orkiestrze za młodu grywałam i tam mnie nauczono przez 4 lata podstaw gry na kilku dętych instrumentach, troszkę na perkusji, a skrzypce kupiłam na allegro, bo mój mąż swego czasu przygrywał i ja też chciałam ^_^ zawsze miałam słabość do skrzypiec, gitar, itp.

Ty to jestes chodzaca ideal wiesz :p
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ty to jestes chodzaca ideal wiesz :p
To znanie się na podstawach dmuchania w klarnet albo poprzeczny flet i przebierania paluszkami czyni z kobiety ideał? Oj Sewerynie drogi :D
Zresztą już kiedyś Ci proponowałam założenie zespołu, a Ty mi wyjaśniałeś, jak bas i perkusja do siebie pasują, przyrównując je do ... :lol:

Do ideału mozna się zblizać, ale nigdy się go nie osiąga, o!

młod@, wydaje mi się,że po egzaminie nikt Ci paznokci malować nie zabroni :D
 

Amand@

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
411
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Nie chodzi mi o to czy mi ktoś zabroni czy nie. Tylko czy muzykowi wypada :)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
To znanie się na podstawach dmuchania w klarnet albo poprzeczny flet i przebierania paluszkami czyni z kobiety ideał? Oj Sewerynie drogi :D
Zresztą już kiedyś Ci proponowałam założenie zespołu, a Ty mi wyjaśniałeś, jak bas i perkusja do siebie pasują, przyrównując je do ... :lol:

Do ideału mozna się zblizać, ale nigdy się go nie osiąga, o!

pieknosc, charyzma, inteligencja i umuzykalnienie u kobiety to juz dla mnie ideal :D

co do zespolu za slaby jestem jeszcze na jammowanie :(

Nie chodzi mi o to czy mi ktoś zabroni czy nie. Tylko czy muzykowi wypada :)

muzykowi nie, ale muzyczce :p

na egzamin zmyj, bo czasami sie zdarza miec stycznosc ze jakims zwariowanym, klasycznym, konserwatywnym muzyku :D a tak normalni miej..

a najlepiej poszukaj jakies znanej skrzypaczki na necie, jak do koncertu ma pomalowane paznockie to juz nik Tobie nie bedzie mogl zglaszac pretensji :D
 

kwiatuszek80

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Oj nie wiem wydaje mi się, że na koncertach lepiej nie mieć, chyba że bezbarwny. Jakoś mi nie pasuja pomalowane paznokcie u skrzypka:)Ale po za koncertami jak najbardziej byle estetycnie wyglądało, bo z tego co wiem, osoby grające na skrzypcach muszą mieć bardzo krótkie panokcie a dodatkowo cxzęsto są zniszczone.
 

Amand@

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
411
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Kwiatuszek80 chyba z niewieloma skrzypkami miałaś do czynienia. Wręcz przeciwnie paznokcie mamy zawsze bardzo zadbane i granie tu w niczym nie przeszkadza bogra się opuszkami palców a nie paznokciami. A krótkie paznokcie pomalowane też ładnie wyglądają :)
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Pomalowane mogą być, ale nie na jakiś odblaskowy kolor. Wydaje mi się, że najważniejsze to, to by paznokcie i dłonie były zadbane. :)
 
Do góry