Parapetówka- co podać?

ankabartowska

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja na moją parapetówkę zrobiłam m.in. jajka faszerowane tuńczykiem z przepisu: ugotujmycos.pl/jajka-faszerowane-tunczykiem/. Powiem Wam, że prezentowały się i smakowały nieziemsko :) Super opcja na różne imprezy, bo przepis jest szybki i posty :)
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
jejku jak sobie przypomnę stan mojego mieszkania jak miałam parapetówkę, to byl szok, dobrze że miałam już piekarnik to zrobiłam na szybko kurczaka, zresztą teraz to tez moje danie awaryjne, ostatnio robię po prostu kurczaka tak że smaruję udka olejem wymieszanym z przyprawą do złotego kurczaka knorr i tak piekę, wychodzi pycha, jak mam czas to marynuje w przyprawie przez kilka godzin
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Ja ostatnio często robię ryż smażony z kurczakiem, szybkie to - kurczaka smażę w curry albo przyprawie do kurczaka złocistej chyba od winiary czym tam knorr (też jest tam curry) i odrobiną kurkumy żeby żółciutkie było, potem jak się podsmaży dodaję ugotowany ryż i chwilę smażę. Na koniec roztrzepane jajko lub 2, wedle gustu, i dalej smażę aż jajko się nie zetnie. Można do tego dodać jakieś warzywka i jest sycący, szybki obiad ;)

A na słodko i w dodatku całkiem fit to polecam naleśniki z budyniu :D a do nich jakiś dżem, ja najbardziej lubię z musem bananowym albo konfiturą pomarańczową z eterno, mają genialne przetwory :D to moje ostatnie odkrycie i musiałam się tym podzielić :D takie naleśniory to i do pracy można sobie wziąć, na następny dzień cały czas są pyszne.
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
Jakie napoje najczęściej podajeie na imprezach? Tego chyba najwięcej schodzi szczególnie jak są upały,podrzucajcie Wasze pewniaki
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Ja Ci powiem, że żadne wyszukane raczej nie zdadzą egzaminu, u nas na imprezach jest piwo, wódka z caprio porzeczkowym i lodem. Inne napoje są też ale nikt nie rusza za bardzo.
 

Charger

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2012
Posty
97
Punkty reakcji
0
Z napojów na pewno króluje Cola, piwo i soki owocowe (albo napoje)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Jakieś słodkie i słone przekąski, sałatki, surówki ( polecam z korniszonów Krakusa), zapiekankę makaronową albo ziemniaczaną.... Jest naprawde dużo mozliwości.
 

olawojtas

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
52
[SIZE=10pt]Gdy przeprowadziłam się do Warszawy i robiłam swoją parapetówkę wcale się nie martwiłam o jedzenie bo mam niedaleko super restaurację Bubbles Bar. Zamówiłam u nich zestawy dań, które najbardziej odpowiadałyby moim gościom. Każdy ma w końcu inne upodobania. Dla obsługi nie było z tym problemu. Wszystko szybko przygotowali i dostarczyli, a znajomi zajadali się aż uszy im się trzęsły :)[/SIZE]
 

imbirowska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2018
Posty
73
Punkty reakcji
3
Dajecie jakieś sałatki? Ostatnio na imprezkę rodzinną zrobiłam świetna sałatkę z makaronu, kupiłam kokardki z pełnego ziarna z lubelli, do tego jajka na twardo, suszone pomidory, sałata rzymska, podsmażoy boczek, zrobilam do tego lekki dressing i sałatka po prostu zniknęła :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Zrób sałatkę z brokułami. Ja kupuje w Polo od marki własnej Zaczarowany Ogród. Dodaje makaron, ser zółty, ogórek zielony i majonez. Naprawde jest pyszna.
 

SimbaMustafa

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Najlepsza jest sałatka gyros nie wiem czy znacie albo sałatka " krol imprezy " , sałatka warstwowa podawana z nachosami. Do teego woda z cytryną i dobre soki- np z dr Witt- mają 100% do drinków też będą dobre ;)
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
moim zdaniem warto przywitać gości jakimś słodkim poczęstunkiem.
Ostatnio robiłem muffinki kakaowe. Wyszły pyszne. Nie trzeba dużo składników. Główny to kakao decomorreno mąka, jajka
https://uwielbiam.pl/przepis/muffinki
Szybko się robi. Później jakąś sałatkę coś na ciepło i masz menu na parapetówkę.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Super pomysły. Ja teraz własnie z racji tego ze mam Polomarket na osiedlu znalazłam dużo fajnych promocji jak chociazby Pizza wegetariańska Papa Luigi, czy chociazby zaskoczę gości koreczkami serowymi. Mysle ze wszelkiego rodzaju przekąski i chipsy jednak będą schodziły najszybciej.
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
U nas na spotkania każdy coś przynosi, dzięki temu jest dużo różnorodnych potraw, a gospodarz imprezy nie ma wszystkiego na głowie. Na ostatnią imprezę przygotowałam zamiast sałatki wytrawny sernik z łososiem. Ależ wszystkim smakował. :D
​Polecam przepis:
 

Attachments

  • sernik z łososiem.jpg
    sernik z łososiem.jpg
    171 KB · Wyświetleń: 0

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
W sumie to jest dobra mysl, ale własnie nieraz takie gotowe przystawki jak pisałam tez są dobrym rozwiązaniem.Ja je bardzo lubie i sprawdzają sie na pewno w kazdej sytuacji.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
jak masz znajomych z poczuciem humoru to pojedź klasykiem. Barszcz z krokietem :) kupisz gotowy np z krakusa do tego krokiety gotowe i masz danie na ciepło.
 

Aishqa

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2021
Posty
22
Punkty reakcji
2
Deviled eggs, stripsy z kurczaka, koreczki, sałatka grecka, sałatka makaronowa
 

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
Moje propozycje
pieczone udka - sprawdzają się w każdej sytuacji, jednoczesnie są tanie i proste w przyrządzeniu. Jak bedą sie piekły mozna przyrządzić sobie samodzielnie coś innego
stripsy z kurczaka
pieczone frytki - mozna piec razem z udkami
rollsy z tortilli
sałatka grecka plus moze jakaś sałatka z makaronem
tradycyjna wielowarzywna, którą mozna przygotować nawet dzień wcześniej
jakieś ciastka na paterze- goście zwykle lubią sobie poskubać

A jeśli szukacie prezentu, poelcam zajrzeć sobie po prostu do Bokono. Na stronie mozna przejrzeć sobie łądne serwisy obiadowe od polskich manufaktur. Będzie to praktyczny prezent, który spodoba się każdemu.
 
Do góry