Parapetówka- co podać?

llli

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2013
Posty
105
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Witam Was kochane forumowiczki:)


Mam do was ogromną prośbę!
Dzisiaj wieczorem wraz z przyszlym narzeczonym organizujemy parapetówkę w naszym mieszkaniu i kompletnie nie mam pojęcia co im podać do jedzenia... ( średni wiek gości 24 lata) Zależy mi na sprawdzonych przepisach i w miarę tanich. Jakieś przekąski głównie, ale żeby do siebie pasowały.
Może któraś z was już ma za sobą tego typu imprezę i wspaniałe menu za sobą :)
Proszę o pomoc !
 

muspat

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2013
Posty
20
Punkty reakcji
1
Zrób sałatkę kebabową : pomysł na kebab, filet z kurczaka, majonez i jpgurt naturalny. Sałatke skrój z 1 kapusty pekinskiej drobno, 4 pomidory po wykrojeniu srodkow skroj w kostkę, 2 cebule czerwone w kosteczkę i poszkę małą kukurydzy. Mięso i sos wedle przepisu na "pomysł na kebeb knorr", wszystko zmieszaj w misce i podawaj ze świerzym ciemnym wieloziarnistym chlebkiem w kromkach noi wódka :p Smacznego!
 

Nadziejka82

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2013
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Ja od siebie mogę dać przepis na sałatkę z tuńczykiem i kuskusem :) Potrzebujesz do niej: 1 op. kaszy kuskus, 1 puszka kukurydzy, 4 jajka, 2 puszki tuńczyka w kawałkach w sosie własnym , majonez i cebula.
Kaszę robisz według przepisu na opakowaniu, cebulkę siekasz i podsmażasz aż się zeszkli, kukurydzę też można podsmażyć żeby była bardziej miękka, ugotowane na twardo jajka kroisz w kostkę. Całość mieszasz w misce, dodajesz majonez, przyprawy według gustu i gotowe :D Najlepiej smakuje z chlebem razowym :)
 

Walden

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2013
Posty
50
Punkty reakcji
1
Zróbcie koreczków ze dwie duze tace, albo jakieś tartinki, dobra sprawa do chipsy i Dipy do tego, ze 2-3 sałatki i już
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Może sushi? Najlepiej robić jak już goście przybędą bo może ktoś się dołączy. Byłem już na jednej takie domówce i było przy tym sporo śmiechu. Zrobić sushi nie jest tak trudno nie potrzeba żadnego eksperta:) [SIZE=11pt]http://www.youtube.com/watch?v=Is_M5wq6gQ0[/SIZE]
 
D

Dobrawa

Guest
No to mnie zaskoczyliście. Świetna ta strona z nimi. Na końcu filmu jest adres i mają ogrom przepisów razem ze zdjęciami.

http://www.robimysushi.pl/wilson-uczy/przepisy

Odwrócone czekoladowe sushi maki są tak zachęcające, że chyba się skuszę. Ktoś probował ?

img_1716_s.jpg
 

Wimpu

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
jakoś nie pasuje mi czekolada do sushi zupełnie o_O



co do przepisów na parapetówę - jeżeli chcesz się pokusić o robienie sushi lepiej jednak wcześniej poćwiczyć, wcale nie jest to takie proste ;)

polecam zrobić przekąski z ciastem francuskim, kupić gotowe ciasto, zawinąć w nie kawałki parówki, szpinak z serem pleśniowym, farsz z pieczarkami i cebulką itd., lub na słodko z jakąś konfiturą czy serem na słodko i do piekarnika.

super jest też sos z awokado rozgniecionego z czosnkiem lub z dodatkiem drobno pokrojonej cebulki, dodajesz cytrynę, żeby nie ściemniało (podobno na końcu też dobrze włożyć pestkę z awokado do gotowego sosu i wtedy nie też ciemnieje), pokrojone drobno ugotowane jajko, ser żółty, majonez lub jogurt grecki, przyprawiasz solą, pieprzem i podajesz np. z chipsami tortilla. Składniki orientacyjne dodajesz, wszystko zależy jakie masz upodobania :)
 

kasia735

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Ja na imprezy domowe zwykle robię jakieś pomazanki (paprykowa moją ulubioną), do tego jakieś krakersy. Często również pizzę, bo jeśli mam już ciasto i wszystkie składniki przygotowane, to idzie raz dwa, a pizzę wszyscy lubią i są zawsze przeszczęśliwi. Robię też bułkę paryską z masłem czosnkowym w piekarniku (kroję bułkę i każdą kromkę takim masłem smaruję, po czym zawijam szczelnie folią aluminiową i wstawiam do piekarnika).
Jak mają przyjść w odwiedziny głodomory, to warto zrobić chili con carne (przepisów w internecie mnóstwo). Ja koreczków osobiście nie lubię, bo u mnie nigdy to nie schodzi plus dużo roboty (przynajmniej dla mnie).
 

adam_1990

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Zawsze jakieś sałatki, najlepiej 2 rodzaje, jedna mięsna druga nie. Do tego krokiety, paszteciki, nawet parówki w cieście się sprawdzą. Plus chipsy, krakersy, precle, paluszki. Soki - kilka smaków. Napoje gazowane - kilka smaków. Możesz dorzucić małe kotleciki mielone, na pewno ktoś się skusi. Szaszłyki też wchodzą w grę ale jednak pracochłonne. Byle było co jeść i co pić ;-)
 

monia8

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
51
Punkty reakcji
0
Koreczki, kanapki, tortilla z różnymi farszami, i inne tego typu zagrychy , do tego zawsze ustawiam miseczki z różnymi sosami, majonez, keczup - dworski obowiązkowo - moje ostatnie odkrycie. Sałatki, sushi, rybkę itd, można by wymieniać w nieskończoność
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Kieliszki i możliwość ich wypłukania gorącą wodą po użyciu i przed użyciem.
Takie zakąski, które mieszczą się na parapecie i nie są wielkimi całostkami
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Z moim narzeczonym korzystaliśmy z przepisów ancymonki robilismy sałatkę z kurczakiem - Składniki:
  • 2 szklanki makaronu
  • 1 pierś z kurczaka
  • 1/2 puszki kukurydzy
  • 1/2 puszki fasoli czerwonej
  • 1/2 puszki zielonego groszku
  • 1 mały słoik pieczarek marynowanych
  • pęczek szczypiorku
  • 1 łyżka keczupu
  • 3 łyżki majonezu
  • sól, pieprz
Przygotowanie:
  1. Makaron ugotuj w lekko osolonej wodzie
  2. Odcedź i wystudź
  3. Pierś z kurczaka pokrój w kostkę posyp solą i pieprzem a następnie usmaż na rozgrzanym oleju
  4. Pieczarki pokrój w paski
  5. Kukurydzę i groszek odcedź
  6. Fasolę przepłucz zimną wodą
  7. Wszystko wymieszaj z posiekanym szczypiorkiem
  8. Dodaj majonez i keczup i wymieszaj
  9. Wstaw do lodówki na 1 godzinę
 

alutka52

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
proponuje coś na ciepło pod alkohol. Ja zawsze robię kawałki piersi z kurczaka z serem na cieście francuskim. Pierś z kurczaka kroisz na dość drobne kawałki, podsmażasz najlepiej z dodatkiem przyprawy złocistej, później gotowe ciasto francuskie kroisz na kwadraty mniej więcej 8x8 cm i wykładasz po trosze usmażonego kurczaka. Posypujesz startym serem i do piekarnika aż ciasto się zarumieni. Podawaj ciepłe.
 

ramsay

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Podpinam się pod temat, bo właśnie sami byliśmy na fajnej, luźnej parapetówce :) Polecam drobne przekąski, takie do zjedzenia na stojąco, zwłaszcza, jeśli mieszkanie masz nie do końca urzadzone. U kumpeli sprawdziły się np. małe zapiekaneczki z bagietki pokrojoinej w poprzek. Na bagietce ser, na ser konfitura z żurawiny albo z jarzębiny i super. Koleżanka po prostu ustawiła gorącą blachę na środku, obok rozłożyła soiki z takimi gotowymi przetworami do serów (Stovit ma takie) i już. Szybko, wygodnie i pysznie :)
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Roladki z tortilli, sałatka z kasza kuskus i pieczonymi warzywami, mini burgery - coś w stylu szwedzkiego stołu.
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
U mnie na imprezie nigdy nie może zabraknąć ogórków konserwowych z chilli. Wszyscy goście je chwalą i pytają jak je robię :) a ja kupuje je z Piwniczki Babuni :) :)
 
Do góry