Papierosy a odchudzanie

Rymek

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
78
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Czy papierosy pomagają w odchudzaniu?
Słyszałem, że kiedy palimy to się nie chce tak bardzo jeść.

Prawda to?
 

Zagubionywsieci

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Olsztyn
Mogę powiedzieć Ci po sobie, że to nie prawda. Przynajmniej na mnie to nie działa. Ale może jakoś zwiększa metabolizm, bo jem na potęgę i od paru lat waga stoi w miejscu ;)

W drugą stronę działa: po jedzeniu chce się palić hehe ;) nie wciągaj się w ten syf z tak błahego powodu.

Pozdrawiam
 

rainbowme

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Toruń
Palenie nie pomaga w odchudzaniu, za to rzucanie często pomaga w tyciu.
Wnioskuję po znajomych mi ludziach.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Palenie może zmniejszać apetyt na zasadzie chwilowego oszukiwania organizmu. Wpływa m.in. na zmysł węchu, który jest składową uczucia głodu. Jednakże nie jest to regułą, tak samo jak tycie po rzuceniu (zazwyczaj wzrost masy sięga wtedy maksymalnie około 2 kilo). Jeśli ktoś za codzień ma częstą ochotę na jedzenie, paleniem tego nie zniweluje.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Papierosy nie pomagają w odchudzaniu, natomiast świenie zatruwają organizm. Niszczą kubki smakowe i kiedy rzucamy palenie owe kubki się regenerująi mamy większą ochotę na jedzenie, jednak to że ktoś tyje nie jest winą tego że rzucił papierosy, ale że podjada i odżywia się nie zdrowo.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Głupotą jest 'odchudzać się paląc papierosy', ale to prawda, że rzucajac palenie przybywa się zazwyczaj na wadze. Palenie papierosów przyspiesza przemiane materii i zwiększa spalanie kalorii. Po rzuceniu palenia ludzie zamiast sięgać po papierosa, zaglądają do lodówki...
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
rzucamy palenie, przybywamy na wadzę, sam wiem, wszystkie, które rzuciły przytyły, ale przecież można pójść na siłownię, a nie palić dalej, karnet miesięcznie taniej wyniesie niż paczki fajek, swoją droga sporo o tym w sieci ostatnio: http://menopauza.info.pl/2012/03/19/rzuc-palenie/ , dużo się teraz mówi o rzucaniu palenia i podkreśla aspekt psychologiczny tego faktu, a obawa przed przytyciem to kolejny powód, który wpajamy sobie do głowy, żeby nie rzucić palenia
 

AneczQ

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja sięgając po papierosa często też zaglądam by coś przekąsić...może na mnie działa to inaczej niż powinno hehe.

Każdy organizm jest inny , jednakże palenie papierosów jeżeli wogóle wspomaga odchudzanie to w niewielkiej mierze. Prędzej nerwy przez które ludzie sięgają po papierosy ich odchudzają :D O skutkach palenia pisać nie będę ponieważ raczej każdy zdaje sobie z nich sprawę jednak mogę zapewnić że paląc papierosy nie poczuje się prawdziwego smaku jedzenia. Tak samo gorzej pachnie świeża skoszona trawa lub świeże powietrze. Są na pewno lepsze sposoby na odchudzanie, pij dużo wody niegazowanej (od 2l do 3l na dobe) 5małych posiłków dziennie zamiast 3dużych dużo ruchu i jeśli masz normalną przemiane materii i jesteś zdrową osobą to troche schudniesz ;)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jak się podczas pracy musi zastanowić, to palacz sięga po ćmika.
Jak palacz rzuci palenie, a pracuje w domu - zamiast papierosa zjada kromkę chleba ...
Wpływa to na odchudzanie, czyli pozbycie się chudości
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Nikotyna hamuje apetyt i przyspiesza lekko metabolizm, to jest fakt.

Żeby przyjmować nikotynę nie trzeba palić - substancje smoliste, tlenek węgla i inne uroki palenia nijak nie pomagają w odchudzaniu, to też fakt.

Nikotyna dość silnie uzależnia, to kolejny fakt.

Nikotyna sama w sobie wprawdzie nie jest rakotwórcza, ale zwęża naczynia krwionośne, więc powoduje choroby serca i krążenia, więc nawet przyjmowana w postaci pigułek, plastrów czy inhalatorów zdrowa nie jest. Fakt.

Kiedy przestaje się przyjmować nikotynę, apetyt rośnie, metabolizm spada, często bardziej niż wtedy, kiedy się nie paliło, i człowiek gwałtownie tyje - znów fakt.

Wniosek - albo ktoś się zdecyduje uzależnić od sporych dawek nikotyny na resztę życia, albo wprawdzie wspomoże odchudzanie, ale potem będzie jeszcze grubszy.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Zgodzę się z wypowiedzią z tą co jest powyżej
Papierosy na odchudzanie to 100 % sukces
O ile wcześniej nie umrzesz na raka
 

Andrzej Baczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
123
Punkty reakcji
0
Papierosy przyśpieszają spalanie kalori ale to nie do końca tak. Dużo by o tym pisać.
A papieros u mnie nie zabija głodu wręcz przeciwnie.
 
Do góry