Państwo służba zdrowia czy prywatne leczenie?

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Coraz więcej osób rezygnuje z państwowej służby zdrowia na rzecz prywatnej. Wcale mnie to nie dziwi. Ja poczyniłam krok dalej i medycynę konwencjonalną zamieniłam na medycynę wschodnią. Zapisałam się do Eastmed i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie leczyć się inaczej. W medycynie wschodniej najbardziej cenię sobie całościowe podejście do pacjenta. Obserwują nie tylko stan fizyczny, ale i psychosomatyczny. Leczą przyczyny, a nie objawy.A pomimo tego, iż leczenie jest prywatne, gabinet współpracuje z NFZ i mam np. zniżkowe recepty czy zwolnienie ZUS.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
ToLa01 napisał:
Coraz więcej osób rezygnuje z państwowej służby zdrowia na rzecz prywatnej. Wcale mnie to nie dziwi. Ja poczyniłam krok dalej i medycynę konwencjonalną zamieniłam na medycynę wschodnią. Zapisałam się do Eastmed i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie leczyć się inaczej. W medycynie wschodniej najbardziej cenię sobie całościowe podejście do pacjenta. Obserwują nie tylko stan fizyczny, ale i psychosomatyczny. Leczą przyczyny, a nie objawy.A pomimo tego, iż leczenie jest prywatne, gabinet współpracuje z NFZ i mam np. zniżkowe recepty czy zwolnienie ZUS.
Ale całkowicie sie z Tobą zgadzam. Czasami własnie lepiej jest wydać odrobine wiecej ale też masz pewność ze jesteś dobrze leczona. A co do medycyny wschodniej to tez zauważam ze coraz wiecej osób sie własnie nią interesuje. Czy Tobie ona pomaga ?
 

preventka

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
no tak tak, ale czasem można trafić na niepubliczny zakład opieki zdrowotnej ale ma umowę z nfz - i takierozwiązanie jest moim zdaniem świetne! ja tak trafiłam do videntu z okropnym bólem zęba, gdzie mi pomogli natychmiastowo! i to się liczy...w prywatnych gabinetach też czasem się czeka i czeka....
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja natomiast tez wiem bo mam doswiadczenie ze to co na NFZ to nie zawsze jest drogie. Wiec jak macie okazje zeby iść na akupuntkture to moim zdaniem warto. Nie bedziecie na pewno żałować.
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Dokładnie, zgodzę się z Tobą modliszka23! Kiedyś były prochy i leżenie w łóżku. Dziś np. w okresach największych zachorowań wybieram się na kilka serii akupunktury i nic mnie nie łapie, bakterie się nie czepiają ;) Poza tym leczyłam się akupunkturą na bóle kręgłosłupa, teraz jestem w połowie kuracji i rzeczywiście zaczynam odczuwać poprawę. Moja siostra z kolei to zapoczątkowała, bo jako pierwsza leczyła się u Pani Doktor na uporczywe migreny, a po całej kuracji bóle już nie wróciły.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
wiecie co, ja naprawde nie zaluje swojej decyzji tak naprawde w maju jeszcze nie wiedziałem na czym stoje, sam sie zastanawialem czy przejsc na leczenie prywatne, a teraz sie ciesze ze dalem sie przekonac. minelo pol roku a ja naprawde skorzystalem bardzo duzo z mojego pakietu. nie musialem nie wiadomo ile czekac, nie musialem walczyc o swoje.. chyba o to chodzi;)wiec polecam jednak wydac troche wiecej kasy a miec spokoj psychiczny!:)
 

Mormorando

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2014
Posty
27
Punkty reakcji
0
Jeżeli ktoś ma częste problemy ze zdrowiem to oczywiście najlepiej skorzystać z opieki prywatnej, natomiast jeżeli ktoś choruje raz do roku to państwowa w zupełności wystarczy.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
w sumie to nie wiem, ja jakos az tak duzo nie chorowalem, ale jak juz cos bylo to i tak musialem wieki czekac jeslichodzi o nfz, a to jedna wizyta tydzien a to druga miesiac.. kurcze ile mozna... a teraz tak naprawde ide kiedy chce, jestem dobrze obslugiwany i nie mam na co narzekać :)
 

gajowyjanusz

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
prywatne leczenie, mając problemy z laryngologiczne (zatoki, migdałki) polecam klinikę MML, mnie dopiero tam pomogli, a bardzo długo się męczyłem :)
 
K

konwalia78

Guest
Ja z rodziną od czasu do czasu korzystamy z pakietu w Lux Med. Najczęściej wtedy gdy trzeba szybko zasięgnąć porady specjalisty bo jesli chodzi o receptę na lek to płąci się 100 %.
Dla mnie NFZ to fikcja . Korzystam jedynie w ramach funduszu tylko z lekarza ogólnego i pediatry.
Ponieważ od nowego roku weszło rozporządzenie, ze trzeba mieć do specjalisty skierowanie więc musiałam się zarejestrować do lekarza ogólnego (na jutro mam termin) po skierowanie do dermatologa, w międzyczasie zarejestrowałam się do dermatologa ale muszę w ciągu 2 tygodni od uzgodnienia wizyty okazać się w rejestracji skierowaniem , wtedy wizyta nie będzie skreślona :pokrecony:
Utrudnienia się mnożą.....Na wizyty się długo czeka....Szkoda tylko, że skłądki na służbę zdrowia nadal są odprowadzane. Korzystają na tym najwięcej starsi ludzie. Często nawet do internisty nie można się dostać bo wszystko zajęte mimo iż stoję w rejestracji od początku jej otwarcia.
 

gajowyjanusz

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
to jest problematyczne, to prawda, ale nic na to nie poradzimy, dopóki albo służba zdrowia nie będzie w całości sprywatyzowana, albo nie przyjemiemy jakiegoś modelu używanego w innym kraju :( ehhh...
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
no wlasnie kolejki na nfz sa nieziemskie! moja babcia probowała dostac się w piątek do lekarza, zapomnijcie! powiedziała jej pani doktor że dopiero po środzie się ma pojawić.. do lekarza rodzinnego? to chyba jakiś zart;/ dlatego naprawde ciesze się że ja już nie mam takich problemów, a widzę że i inne osoby tez zadowolone są z usług lux medu, a to jednak świadczy o dobrym wyborze:)
 
K

konwalia78

Guest
W mojej mieścinie usługi realizowane są w szpitalu i w przychodni. Czekam w tej samej kolejce co pacjenci z NFZ. Różnicy w podejsciu do pacjenta nie ma żadnej. W kolejkach tłok i brak organizacji. Korzystanie z usług LuX Medu ma sens jeśli ma on odrębne placówki.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
no to widac masz dobra przychodnie taka prawda, bo ja naprawde odczuwam ogormna roznice w podejsciu do pacjetna, chociaz nie rozumiem dlaczego skoro lekarz to lekarz..tylko tam traktowano mnie jak kolejny nudny przypadek, a tutaj naprawde mam wrazenie ze ten lekarz sie mna interesuja. nie wiem, moze dlatego tez ze przyjmuje prywatnie i dostaje pewnie tez sam wieksze pieniazki, ale to juz jak by nie moja sprawa, dla mnie wazne jest to ze po prostu nie musze sie uzerac i blagac o proste skierowania...
 

Aldunka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2015
Posty
18
Punkty reakcji
0
Prywatnie... bo państwowo to przepisywali mi non stop antybiotyki zamiast sprawdzić gdzie leży problem bólu, poszłam prywatnie do lekarza, który skierował mnie do znakomitego centrum medycznego i tam się mną zaopiekowali i pomogli mi wyzdrowieć.
 

magdalenka82

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
98
Punkty reakcji
0
często okazauje się, że lepiej iść prywatnie niż mieć problemy z Państwowym lekarzem... i tylko się prosić... a jesteśmy ludźmi, którzy potrzebują tylko pomocy
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ja nie wyobrażam sobie teraz jakbym miała iśc państwowo do lekarza i stać w kolejkach po zwykłe skierowanie żeby znowu stać w kolejkach i czekać miesiącami... mam wykupiony pakiet w Lux Medzie i chodzę do specjalisty -od razu bez skierowania. Szybkie terminy, sporo placówek blisko domu, blisko pracy i tego się trzymam.
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
Przeszłabym na prywatną służbę zdrowia, gdyby było mnie na to stać. Niestety nie pracuję w korpo, więc nikt mi nie chce pakietów opłacać :D Natomiast do specjalistów zawsze chodzę prywatnie - bez kolejek i niestety - bardziej ludzko.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Jak potrzebuje szybkiej diagnozy, poważnie to nie waham się i ide prywatnie, bo wiadomo jak jest z naszym NFZ, ale tak to zawsze do publicznej, bo to ciężkie pieniążki z podatków.
 

NinaKowalska

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2017
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ja mam z całą rodziną wykupione pakiety w Lux Medzie i nie wyobrażam sobie teraz stać godzinami w kolejkach szpitala NFZ. Tam mają szybkie terminy wizyt, blisko domu, nowoczesne placówki, a lekarze na prawdę leczą, a nie przepisują za każdym razem byle jaki antybiotyk. Dla mnie bardzo wygodny jest też Portal Pacjenta, bo często nie mam czasu, żeby przyjść po wyniki badań, a wszystko mogę odebrać i przeczytać online.
 
Do góry