Paintball w Polsce

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
hehe. telefon z kamerą termowizyjną kupowany do paintballa to dopiero przesada, nie?:)
słuchaweczka na kabelku? z mikrofonem?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Telefon to nic w porównaniu z dronami, niektórzy podchodzą zbyt profesjonalnie to zwykłej zabawy.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
hehe. telefon z kamerą termowizyjną kupowany do paintballa to dopiero przesada, nie? słuchaweczka na kabelku? z mikrofonem?
pełny zestaw do komunikowania się bardzo się przydaje a jak kogoś stać na taki telefon to czemu nie? fajny gadzet ale czy potrzebny??


Volian napisał:
Telefon to nic w porównaniu z dronami, niektórzy podchodzą zbyt profesjonalnie to zwykłej zabawy.
Niby zabawa jak kupujesz za drobne jakiś samolocik, ale na upartego nawet można by drona do ASG zastosować i rozpoznać pozycje wroga, nie licząc już zarabiania na dronach
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
pełny zestaw do komunikowania się bardzo się przydaje a jak kogoś stać na taki telefon to czemu nie? fajny gadzet ale czy potrzebny??
Według mnie przydaje się szczególnie przy zabawie na bardzo dużym terenie. Trudno się komunikować biegając po całym lesie i nie zawsze zostając w zasięgu wzroku.


samoyed napisał:
Niby zabawa jak kupujesz za drobne jakiś samolocik, ale na upartego nawet można by drona do ASG zastosować i rozpoznać pozycje wroga, nie licząc już zarabiania na dronach
Drony dobra sprawa, ale gdy masz bawisz się w lasie to ciężko będzie coś dojrzeć. Chyba, że inwestuje się w kamerki termowizyjne.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Według mnie przydaje się szczególnie przy zabawie na bardzo dużym terenie. Trudno się komunikować biegając po całym lesie i nie zawsze zostając w zasięgu wzroku.
To fakt, zawszłatwiej też pozycje wroga ustalić. Mniej się to przydaje jak są szybkie rozgrywki na małym terenie.


Volian napisał:
Drony dobra sprawa, ale gdy masz bawisz się w lasie to ciężko będzie coś dojrzeć. Chyba, że inwestuje się w kamerki termowizyjne.
A są już dostępne kamerki termo do dronów?? Prawdę mówiąc to się nie zastanawiałem nigdy wcześniej nad takim zastosowaniem drona, zwłaszcza że drogiej kamerki do taniego drona nie zamontujesz.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
To fakt, zawszłatwiej też pozycje wroga ustalić. Mniej się to przydaje jak są szybkie rozgrywki na małym terenie.
Jeśli chodzi ASG to zabawa na małym terenie może być nudna. Przeważnie wybiera się jakieś duże obszary, żeby był jak największy realizm.


Volian napisał:
pełny zestaw do komunikowania się bardzo się przydaje a jak kogoś stać na taki telefon to czemu nie? fajny gadzet ale czy potrzebny??
Ostatnio kupiłem zestawik Motorola T40 na militaria.pl i wydaje mi się, że nie są to duże pieniądze, a zabawa od razu stała się ciekawsza i łatwiejsza!
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Jeśli chodzi ASG to zabawa na małym terenie może być nudna. Przeważnie wybiera się jakieś duże obszary, żeby był jak największy realizm.
pisząc o małym terenie raczej chodziło mi o paintball.


Volian napisał:
Ostatnio kupiłem zestawik Motorola T40 na militaria.pl i wydaje mi się, że nie są to duże pieniądze, a zabawa od razu stała się ciekawsza i łatwiejsza!
a długo już grasz?? masz jakąś stałą ekipę??
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
pisząc o małym terenie raczej chodziło mi o paintball.
Przy Paintballu im mniejszy teren tym lepsza zabawa. W sumie to tylko parę razy bawiłem się farbkami. Próbowałeś kiedyś tego rodzaju zabawy w wojne?


samoyed napisał:
a długo już grasz?? masz jakąś stałą ekipę??
Póki co to amatorska zabawa, ale chciałbym zająć się tym bardziej na poważnie. Jedyny minus to drogi osprzęt..
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Przy Paintballu im mniejszy teren tym lepsza zabawa. W sumie to tylko parę razy bawiłem się farbkami. Próbowałeś kiedyś tego rodzaju zabawy w wojne?
PEWNIE, nie raz i nie dwa. Najważniejsze są ekipa i chęci, strój pojawia się z czasem.


Volian napisał:
Póki co to amatorska zabawa, ale chciałbym zająć się tym bardziej na poważnie. Jedyny minus to drogi osprzęt..
Nie jest tak źle, na początek można używane repliki kupować broni, tylko odpowiednie buty i maske na start warto mieć.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
PEWNIE, nie raz i nie dwa. Najważniejsze są ekipa i chęci, strój pojawia się z czasem.
Apropo stroju, zastanawiam się nad inwestycją we własną maskę, bo trochę złapałem bakcyla z tym paintballem. Masz może własny sprzęt/ubiór czy grasz na pożyczanym?


samoyed napisał:
Nie jest tak źle, na początek można używane repliki kupować broni, tylko odpowiednie buty i maske na start warto mieć.
Właśnie nigdy nie potrafię kupić odpowiednich butów w teren. Każdy mój zakup kończy się kompletnym rozczarowaniem... A do biegania po lesie przydałoby się już coś konkretnego.
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Apropo stroju, zastanawiam się nad inwestycją we własną maskę, bo trochę złapałem bakcyla z tym paintballem. Masz może własny sprzęt/ubiór czy grasz na pożyczanym?
Maskę kupiłempo pierwszym wypożyczeniu, jak zapomniałem że ją mam i sobie do niej splunąłąem po czym pomyślałęm sobie, że nie byłem pierwszy który zapomniał o ty, i zrobił to samo.


Volian napisał:
Właśnie nigdy nie potrafię kupić odpowiednich butów w teren. Każdy mój zakup kończy się kompletnym rozczarowaniem... A do biegania po lesie przydałoby się już coś konkretnego.
Najlepiej lekkie,oddychające i co najważniesze to ponad kostkę.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Maskę kupiłempo pierwszym wypożyczeniu, jak zapomniałem że ją mam i sobie do niej splunąłąem po czym pomyślałęm sobie, że nie byłem pierwszy który zapomniał o ty, i zrobił to samo.
Polecisz jakąś konkretną firmę albo maskę?? Czytałem, że firma valken robi całkiem dobre maski, ale też do najtańszych to one raczej nie należą..


samoyed napisał:
Najlepiej lekkie,oddychające i co najważniesze to ponad kostkę.
Masz jakiś sprawdzony sklep z takim obuwiem??
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
GraczyKk napisał:
Ten valken to kiepska firma lepiej kupowac vforce.
Tylko te maski o których mówisz kosztują prawie 500zł... Myślałem, że Valken to spory wydatek, a tu się okazuje, że chyba są jednymi z tańszych.
 

GraczyKk

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Cena to jakość. Gram już jakis czas i miałem sporo sprzętu już związanek z tym sportem. Lepiej wydać i być zadowolonym. Jak jesteś amatorem to zacznij od pożyczonego sprzętu, a potem myśl o zakupach i kompletowaniu własnego
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Tak jak już wcześniej było wspomniane, ten używany sprzęt kiepsko mnie przekonuje. Nie wiadomo kto i jak z niego korzysta.
W sumie to chciałem już zamówić sobie jedną z masek Valkena, a teraz zaczynam miec wątpliwości...
 

GraczyKk

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Od czegoś trzeba zaczynać. Jeśli zamierzasz grać w paintball rekreacyjnie to taka maska Ci wystarczy. Dokup jeszcze jakies ochraniacze
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Chyba poczekam jeszcze z kolejnymi wydatkami. Maska póki co musi mi wystarczyć.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Volian napisał:
W sumie to chciałem już zamówić sobie jedną z masek Valkena, a teraz zaczynam miec wątpliwości...
czemu ?



Volian napisał:
Chyba poczekam jeszcze z kolejnymi wydatkami. Maska póki co musi mi wystarczyć.
ja uwazam ze dla amatora maska i gogle! to podstawa i wiecej nie trzeba, nastepny zakup bylby dla mnie marker wlasny i dobry
 
Do góry