P.O.D.

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
P.O.D. (skrót od ang. Payable on Death – Płatne przy Śmierci) – amerykańska grupa numetalowa. Choć jej członkowie są chrześcijanami, a ich teksty nawiązują do wiary, muzycy unikają etykietki zespołu chrześcijańskiego

P.O.D. został założony w 1992 roku w USA w Southtown, dzielnicy San Diego w (Kalifornii), w pobliżu granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem przez dwóch przyjaciół – perkusistę Noaha Charlesa Bernardo i byłego gitarzystę Marcosa Curiela (opuścił zespół w 2003 roku, grał w swojej grupie o nazwie The Accident Experiment, pod koniec 2006 roku wrócił do P.O.D.).

Były basista Gabe również odszedł w 1993 roku, jeszcze przed wydaniem przez grupę pierwszego albumu, a jego miejsce zajął Traa.

Dzielnica, w której mieszkali Paul Joshua Sonny Sandoval i Noah Wuv Bernardo, nie należała do najbezpieczniejszych. Dilerzy narkotykowi byli obecni na każdym kroku, tak samo jak mafia (ojciec Wuva był jednym z największych dilerów San Diego). Pomimo imprezowego trybu życia i ciągłego zagrożenia, Sonny i Wuv byli bardzo związani z muzyką. Ojciec Sonny'ego często organizował występy zespołów reggae w San Diego, a ojciec Wuva był szanowanym perkusistą.

Nic więc dziwnego że syn poszedł w jego ślady. Wuv interesował się surfingiem i nawet otworzył własny sklep surf & skate. Rodzice Wuva rozeszli się, przez co jego ojciec mieszkał na ulicy. Gdy wrócił stał się bardziej religijny. Wkrótce zaraził tym całą rodzinę. Sonny tymczasem nadal cieszył się imprezowaniem. Pracował przez jakiś czas razem z Wuvem w hotelu w San Diego. Wkrótce jego matka zachorowała na białaczkę. Sonny rzucił college aby móc jej pomagać. Od tego czasu w Sonnym dokonała się przemiana. Długo i gorąco modlił się do Boga. Gdy jego matka zmarła, Sonny miał 19 lat.

Na krótko przed tym wydarzeniem Marcos i Wuv poznali się. Ojciec Wuva uczył go podstawowych akordów na gitarze. Gdy odkryli podobne upodobania muzyczne, założyli zespół "Eschatos", zawsze kończąc występy słowami "Niech Bóg Was błogosławi".

Gdy przyszło do poszukiwań wokalisty Wuv zaproponował swojego kuzyna, Sonny'ego który był w tym czasie członkiem hiphopowej grupy zwanej Unlicensed Product. Marcos bał się o Sonny'ego, gdyż ten był zawsze nieśmiały. Na pierwszym koncercie Sonny był tak sparaliżowany tremą, że czytał słowa piosenki będąc odwrócony tyłem do widowni.

Nazwa "Payable On Death" została podsunięta im przez dziewczynę (teraz już żonę) Wuva. Pod koniec roku 1993 Gabe (basista) opuścił zespół i na jego miejsce wkroczył Traa.

W 2003 zespół opuścił Marcos. Zespół dostał wtedy propozycję nagrania soundtracku do filmu "Matrix: Reaktywacja". Na szczęście wieloletni przyjaciel zespołu Jason Truby pomógł zespołowi i na stałe dołączył do składu P.O.D. Pod koniec 2006 roku Marcos Curiel wrócił do zespołu na miejsce Jasona.


Ź: wikipedia

Przyznam, że kiedyś miałem na nich manię, tak do sierpnia gdzieś. :p Obecnie mi przeszło, ale kawałek Sleeping Awake zawsze będę kojarzył dobrze. Z resztą nie tylko ten.
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Usłyszałem ich w jakimś filmie, straasznie spodobał mi się kawałek Alive, i... i na
tym się skończyło. Mógłby ktoś polecić jakieś lepsze kawałki?
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Boom, Sleeping Awake, School of Hard Knocks, Roots In Stereo, Satellite, Southtown, Not Your Kind.

To kilka lepszych wg mnie.
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
A mnie kompetnie podszedł. Próbowałem się przemóc ale nie dało rady. Nie lubię ich i tyle. No może "Alive" i "Satellite" do biedy ujdzie, ale to nie to.
 

amroth

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2007
Posty
37
Punkty reakcji
0
Miasto
pl
W sumie ich kilka piosenek mi się podoba (szczególnie Execute The Sounds), ale jakoś nie miałem większej ochoty na słuchanie całej dyskografii. Wynika to raczej z cienkich tekstów jak dla mnie ;) Ale muzyka ciekawa.

Ostatecznie jakby ktoś miał ochotę posłuchać to polecam: ww. Execute The Sounds, Boom, Sleeping Awake, Youth of the Nation.
 

ep00

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
187
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Niektóre teksty to nawet niezłe, ale za to brzemienie mają dużo lepsze niż teksty. Polecam szczególnie: Mistakes & Glories, The Messenjah, Anything Right, Masterpiece Conspiracy.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kiedyś, jak byłem młody i piękny to ich słuchałem ;). Całkiem niezłe na początku muzycznej edukacji. Dobrze wspominam Sleeping Awake, Boom!, Youth Of The Nation.
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Nic specjalnie ciekawego nie graja, ale youth of the nation jest naprawde dobre... reszta raczej taka sobie.
 

Medicus

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Alive jest niezły. Z początku myślałem, że to temat o Tenacious D - P.O.D. Pick of destiny...
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Ktoś słuchał nowy krążek? Nie wiem czy warto wydawać kasę bo wyszło kilka fajnych albumów w tym roku i nie wiem czy się skusić na P.O.D czy nie
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
LaggeR, nówka jest świetna. Byłem zaskoczony, że chłopaki są w stanie jeszcze powrócić do dobrej formy z czasów młodości. :] Płytkę polecam of kors fanom raprocka i P.O.D.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Mało znam ich dokonania, oczywiście słuchałem kilka razy klasyków jak "Youth of the Nation" czy "Alive" lecz z racji nu metalowego brzmienia i utożsamiania z chrześcijaństwem, unikam tego zespołu. To co słyszałem jest zupełnie dobre.
 
Do góry