P.I.S. zmieni te prawo bankowe czy... dalej będziemy jak "Cyganie"?

______

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2019
Posty
61
Punkty reakcji
2
​W Norwegii jest tak że banki nie wymagają jakichkolwiek papierów przy zakupie własnego mieszkania czy domu. Chodzi o kredyty hipoteczne a wiem że tak jest albowiem od dwóch lat mam tam własny dom. Mają dwa wymogi, pierwszy z nich to norweskie papiery (po roku starań bez problemu Polak dostaje dowód, prawko i paszport) a drugi to 30% wpłaty własnej w chwili podpisania umowy. I tyle! Zero zaświadczeń od pracodawców, zero dochodów, zero historii bankomatowej, zero czegokolwiek. Norwegia jest zdania iż, jeśli posiadasz rodzinę to gdzieś musisz mieszkać. Jeśli pracujesz to często wynajmujesz, prawda? Najem jest 4,5,6 razy droższy od jakichkolwiek rat a mieszkanie czy dom jest czymś czego nie da się ukraść. Niczym nie ryzykuja dając mieszkania na dowód bo dostają 30% na start i tym sposobem, nawet po roku pracy jesteś w stanie mieć swój dom za którego rata mniejsza jest kilka razy jak rata za najem. Dziesiątki tysięcy ludzi w Polsce mieszka na stancjach. Są tacy oszukiwani na rachunkach (gaz, woda, prąd) wyliczanych często wedle widzi mi się właściciela, połowa właścicieli nie płaci podatków od najmu a koszt najmu np. M3 gdzieś w dużym mieście to często kwota równa racie za własne M! Ludzie mający dzieci itp. i nie mający własnych mieszkań, ludzie często 40/50+ bez zdolności kredytowych ... nie mają wyjścia i tak naprawdę spłacają najmem komuś chatę. Kiedy P.I.S. pójdzie po rozum do głowy i wymyśli prawo takie jakie jest w innych krajach?
 

______

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2019
Posty
61
Punkty reakcji
2
Oto aby zainstniało prawo bankowe dzięki któremu nabędziesz mieszkanie na kredyt pod hipotekę na dowód osobisty + jakaś włata, powiedzmy 10% wartości. Zatrudniasz się w jakimkolwiek zakładziku, zgarniasz 3000 na miecha, zbierasz sobie rok (żyjąc na garnku żony, mamy, taty, babci...), bieresz kasiorę i idziesz do banku i od razu dostajesz kredyt hipoteczny na kwotę 300.000zł bo wpłaciłeś 30.000. Dzięki temu teraz masz własne M oraz czynsz na kwotę 200-300zł + ratkę na kwotę 1500 a nie ... 2000-2500 za wynajem do czyjegoś żłoba. Takie prawo bankowe istnieje np. tu gdzie mieszkam i tutaj praktycznie nie ma mieszkań na wynajem bo każdy ma swoje. Podstawą każdego życia są: zdrowie, praca, mieszkanie, rodzina. Jakdotąd w Polsce często jako młody masz tylko to pierwsze. Mojej kuzynki dzieciaki wyprowadziły się zamiast za granicę to do Warszawy, bo tam pracaaaaa jeeeest. I co? I dzieciak zarabia 2700-2800 z czego 1800 + opłaty na wynajem oddaje, hahahha. Polska ... normalnie Polska. Popatrz na takie kraje jak Francja, Niemcy, Anglia, Dania, Holandia czyli cała stara Unia. Nigdzie w tych krajach koszt najmu nie jest nawet bliski 1/3 dochodów klasycznego człowieka a w Polsce jest to już 3/4. W jaki sposób młodzi ludzie nie mający pomocy z rodzin mają w tym kraju żyć? Pracować tylko po to aby spłacić mieszkanie komuś kto ma zdolność kredytową? hahhah.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
To znaczy który artykuł którego rozdziału ustawy tak dokładnie trzeba zmienić bo dalej nie rozumiem.
 

______

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2019
Posty
61
Punkty reakcji
2
Nie zmienić tylko wprowadzić nowe art. albowiem takie o których mowa nie istnieją (w tym kraju) tyle że u nas będzie to bardzo małoprawdopodobne że nad Wisłą stanie się druga np. Norwegia. Tutaj połowa polityków ma po kilka mieszkań i czerpią zyski z najmu.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
O ile jest mi wiadomo to banki w Polsce decydują komu i na jakich warunkach przyznać kredyt czy udzielić pożyczki. Innymi słowy ustawa Prawo Bankowe nie ma tu nic do rzeczy. Nie ma więc potrzeby wprowadzania nowych artykułów. Zatem różnice z Norwegią muszą wynikać z innych przyczyn.
 

______

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2019
Posty
61
Punkty reakcji
2
Niedługo flagę Polska zmieni, więc wsio mi ryba czy chatę będzie miał Polak czy Ukrainiec, Ja tam prędko nie wrócę. Już odliczam do końca urlopu i daję nogę do ciszy. Dokładnie 38 miesięcy mnie nie było i teraz w moim Gdańsku już co trzeci jest ze wschodu, gdy jechałem za granicę to był co dziesiąty ze wschodu. Gdzie nie zerkniesz to Ukrainiec i oczywiście, jak na Polskę przystaoooo, Ukraińska pensyjka. Trzy lata temu kierowcy dawali 2800-3000 i dzisiaj dają 2800-3000, trzy lata temu remontówki w stoczni płaciły 3200-3400 i dzisiaj płacą 3200-3400, wyć się chce normalnie. Trzy lata temu paliwo było po 4,40 a teraz średnio 5,10 a najlepsze to fajki, ale numer, nawet na nie już dzisiaj nie da się zarobić w tym kraju. I pomyśleć, że bardzo dobrą Polską miesięczną pensję za granicą można mieć w tydzień, szok. Mówią, Norwegia i Szwecja drogie no ale kto komu broni zakupy robić w Polsce, Niemczech czy Danii gdy jedzie się na wakacje autem?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
Skoro ten kraj komuś "śmierdzi" niech wyp... stąd na stałe. Jak się chce o pierdołach pisać to się powiadamia o tym w tytule wątku a nie Prawo Bankowe chce zmieniać.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
______ napisał:
Niedługo flagę Polska zmieni, więc wsio mi ryba czy chatę będzie miał Polak czy Ukrainiec, Ja tam prędko nie wrócę. Już odliczam do końca urlopu i daję nogę do ciszy. Dokładnie 38 miesięcy mnie nie było i teraz w moim Gdańsku już co trzeci jest ze wschodu, gdy jechałem za granicę to był co dziesiąty ze wschodu. Gdzie nie zerkniesz to Ukrainiec i oczywiście, jak na Polskę przystaoooo, Ukraińska pensyjka. Trzy lata temu kierowcy dawali 2800-3000 i dzisiaj dają 2800-3000, trzy lata temu remontówki w stoczni płaciły 3200-3400 i dzisiaj płacą 3200-3400, wyć się chce normalnie. Trzy lata temu paliwo było po 4,40 a teraz średnio 5,10 a najlepsze to fajki, ale numer, nawet na nie już dzisiaj nie da się zarobić w tym kraju. I pomyśleć, że bardzo dobrą Polską miesięczną pensję za granicą można mieć w tydzień, szok. Mówią, Norwegia i Szwecja drogie no ale kto komu broni zakupy robić w Polsce, Niemczech czy Danii gdy jedzie się na wakacje autem?

Akurat w kontekście prawa bankowego to popieram , bo często bardzo trudno wziąść kredyt. Ale co do pensji to uważam , że akurat dość szybko rosną. Ale bardzo często , jak rosną pensje to rosną też ceny. Dlatego , więcej zarabia sie w Norwegii ponieważ klient w Norwegii jest bogatszy i więcej płaci I pensje są wyższe.

Dlatego dobre regulacje prawne w prawie by dużo zmieniły.
 

______

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2019
Posty
61
Punkty reakcji
2
Kibic, kto chciał lub musiał już wyjechał, dzięki czemu masz coraz więcej dziczy na ulicach bo zostało to co zostało. Próbować rozjechać laskę na ulicy bo Pan jestem i mam Porsche? Wiecie jak zadziałałoby prawo w Norwegii na coś takiego, co stało się w Polsce? Z miejsca zajęcie samochodu i kasacja, albowiem samochód potraktowanoby identycznie jak narzędzie zbrodni. Zabiera się pistolet, zabiera się noże, zabiera się tasaki więc auta użyte do próby np. rozjechania (czyli zabicia) także się zabiera ale nie w Polsce. Teraz dostanie cwaniaczek kilka lat w zawiasach, wsiądzie w Porsche i będzie cieszył dziobem.

Czolgista, byłoby to możliwe lecz trzeba chcieć. Moim zdaniem kredyt hipoteczny powinien być na dowód osobisty, mieszkania nie da się ukraść, sprzedać bez zgody kredytodawcy i tak dalej. Prawo powinno mówić wprost: dostajesz kredyt lecz jeśli nie będziesz płacić rat (wystarczą 3 zaległości) bank wyrzuca Ciebie na zbity p..sk bez konieczności zapodania mieszkania zastępczego. Przyszedłeś po kredyt z ulicy, nie płacisz, na ulicy wylądujesz. I tyle!
Największym problemem banków nie jest brak kasy bo banki mają, problemem jest brak zdolności (chęci) kredytowych kredytobiorcy i chore prawo, które nakazuje zapodaćlokal zastępczy w przypadku eksmisji. Ten jeden zapisek w ustawie i wszystko byłoby cacy! Nie płacisz = won! Banki nie bałyby się dawać kredytów. A na choroby i brak zdolności płatniczych byłby ubezpieczyciel i tyle.

Powinien też być zakaz wynajmu osobom trzecim mieszkań w kredytach hipotecznych. Kupi tak 5 mieszkań i obsadza Ukraińcami, a Ukrance spłacają. Taki zapis musiałby być albowiem gdyby go nie było, na rynku zabrakło by mieszkań i wtedy takowe, poszłyby cenowo w górę. W Norwegii gdy wynajiesz takie mieszkanie (a nie wolno!) to z miejsca Ci je zabiorą.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
______ napisał:
Kibic, kto chciał lub musiał już wyjechał, dzięki czemu masz coraz więcej dziczy na ulicach bo zostało to co zostało. Próbować rozjechać laskę na ulicy bo Pan jestem i mam Porsche? Wiecie jak zadziałałoby prawo w Norwegii na coś takiego, co stało się w Polsce? Z miejsca zajęcie samochodu i kasacja, albowiem samochód potraktowanoby identycznie jak narzędzie zbrodni. Zabiera się pistolet, zabiera się noże, zabiera się tasaki więc auta użyte do próby np. rozjechania (czyli zabicia) także się zabiera ale nie w Polsce. Teraz dostanie cwaniaczek kilka lat w zawiasach, wsiądzie w Porsche i będzie cieszył dziobem.

Czolgista, byłoby to możliwe lecz trzeba chcieć. Moim zdaniem kredyt hipoteczny powinien być na dowód osobisty, mieszkania nie da się ukraść, sprzedać bez zgody kredytodawcy i tak dalej. Prawo powinno mówić wprost: dostajesz kredyt lecz jeśli nie będziesz płacić rat (wystarczą 3 zaległości) bank wyrzuca Ciebie na zbity p..sk bez konieczności zapodania mieszkania zastępczego. Przyszedłeś po kredyt z ulicy, nie płacisz, na ulicy wylądujesz. I tyle!
Największym problemem banków nie jest brak kasy bo banki mają, problemem jest brak zdolności (chęci) kredytowych kredytobiorcy i chore prawo, które nakazuje zapodaćlokal zastępczy w przypadku eksmisji. Ten jeden zapisek w ustawie i wszystko byłoby cacy! Nie płacisz = won! Banki nie bałyby się dawać kredytów. A na choroby i brak zdolności płatniczych byłby ubezpieczyciel i tyle.

Powinien też być zakaz wynajmu osobom trzecim mieszkań w kredytach hipotecznych. Kupi tak 5 mieszkań i obsadza Ukraińcami, a Ukrance spłacają. Taki zapis musiałby być albowiem gdyby go nie było, na rynku zabrakło by mieszkań i wtedy takowe, poszłyby cenowo w górę. W Norwegii gdy wynajiesz takie mieszkanie (a nie wolno!) to z miejsca Ci je zabiorą.
Zakaz wynajmu , gdy ma się kredyt by godziło już w wolność gospodarczą.
Poza tym jest to dobre bo może ułagwiać spłate kredytu.
 

______

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2019
Posty
61
Punkty reakcji
2
Dlatego Norwegia nie jest w chorej Unii, w której dzieci polityków kupują po 20-30 mieszkań, wynajmują a potem z tego się żywią całe życie bo tata/mama zdolność mieli a połowa zwykłych ludzi w Polsce na stancjach siedzi.
 
Do góry