Otwieranie pliku Binary file

M

molurikpl

Guest
Prosze was o pomoc dostałem odpowiedz mailem z niemieckiej szkoły z załącznikiem pliku w formacie Binary file czy ja mam to otworzyć jeny niewiem
 
B

benjamima

Guest
Możesz spróbować zwykłym notatnikiem lub wordem - pliki binary file to czasami sam text, choć często w "krzaczkowatej" formie. Jeśli Ci się to nie uda, możesz po prostu poprosić o przesłanie odpowiedzi jeszcze raz, np w formacie .txt :)
 
M

molurikpl

Guest
nom dzieki ale juz probowalem i nie tylko w notatniku jakieś programy z neta ściagałem i kiedy otwieram to wyskakuje coś takiego 2d 3a 4d 5s itd itd plik jest z niemiec i zajmuje 0.16 mb masz mzoe jakeis inne pomysły
 
M

molurikpl

Guest
wies zjak wygląda archiwum^^ winrara mam na kompie i to ni ejest zadne archiwum
 
B

benjamima

Guest
molurik, nie mam pojęcia jak by to można otworzyć... może wordem 2007? Myślę że prościej byłoby po prostu poprosić o ponowne przesłanie pliku w formacie .txt lub innym jakimś popularnym ;p
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
"Plików binarnych nie da się edytować przy pomocy programów do edycji tekstu, programy te zakładają że plik zawiera tekst. Plik danego typu zwykle może być edytowany tylko przez programy obsługujące jego format pliku. Przy braku odpowiedniego programu, pliki binarne można edytować za pomocą edytora heksadecymalnego, który umożliwia edycję wartości poszczególnych bajtów w pliku."

Czyli prościej mówiąc, jest to plik nie edytowalny edytorami tekstu. Zawiera po prostu dane binarne o innym pliku.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
a3z4 ale zrobiłeś wykład): Fajnie, ale 60% tego i tak nie zrozumie. Najprościej mówiąc wyrzuć plik do kosza!
 
Do góry