Otwarcie własnej pizzerii

K

Kamil Brz

Guest
Witam mieszkam na jednym ze szczecinskich osiedli gdzie jest okolo 12 tys mieszkancow i niema zadnej pizzeri wiec moim pomyslem , wydaje mi sie ze to moze byc strzal w "10" jest wlasnie otworzenie takowej pizzeri , konkurencja ma sie tak ze obok mojego osiedla sa 3-4 inne osiedla na ktorych sa pizzerie , a wiadomo ze ludzie z mojego osiedla zamawiaja pizze . Gdyby osoby z mojego osiedla zamawiali u mnie pizze to wiadomo ze to skroci czas dostawy do domu. Co do lokalu to mam jeden na oku nawet spory , mozna powiedziec ze w bardzo dobrym stanie jest , praktycznie w centrum mojego osiedla. Co do reklamy to wiadomo jak kazda pizzeria skupia sie glownie na ulotkach , takze i ja na tym bym sie skupil , jak i rownierz w lokalnej prasie dal bym swoje ogloszenie . Na poczatek aby zlapac klientow to trzeba by bylo dac ceny mniejsze od konkurencji jak i rownierz robic z miesiaca na miesiac rozne promocje , typu zamow za min. 20 zl a napoj dostaniesz gratis itp.

1) 50 tys zl starczy na otworzenie pizzeri ?
2) jaka jest przewidywana marza na pizzy ?
3) jakie sa przewidywane ceny produktow ?
4) jak wygladaja sprawy z sanepidem ?
5) jaki sprzet jest potrzebny do takowej pizzeri ?

Na poczatek chcialbym ruszyc z sama pizza jak i rownierz z napojami , a w niedalekiej przyszlosci rozszerzyc swoje menu.

prosze o jakies konkrety ;]
Pozdrawiam Pawel
 
E

Elen

Guest
Na poczatek to Ty sie dowiedz- ile kosztuje czynsz za ten lokal plus inne oplaty (reklama, wyposazenie, surowce, prad czy gaz, telefon i ktos musi to rozwozic czyli paliwo i samochod). Do tego dojda jeszcze koszty dzialalnosci gospodarczej, twoje plus ubezpieczenie i pensje osob zatrudnionych. Po odliczeniu comiesiecznych stalych kosztow, sam uznasz na ile bedziesz w stanie zarobic na ich pokrycie i czy mozesz liczyc na zysk. A pozniej kalkuluj reszte.
 
K

Kamil Brz

Guest
Czynsz nie jest wysoki bo jest to 1000 zł. W naszym mieście również pensje nie są takie duże. Nad reklamą sie nie zastanawiałem bo niby jak reklamować pizzerię? Chyba tylko na facebooku albo ulotkami.
Przeglądałem sobie wyposażenie to nie jest w sumie takie drogie: http://multigastro.pl/category/wyposazenie-pizzerii
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Samo wyposażenie do kręcenia i robienia pizzy to nie wszystko. Potrzebujesz też jakieś meble, lodówkę, talerze+sztućce, przydałby się też jakiś ekspres do kawy, sprzęt audio (+ZAiKS), krzesła, stoły itp. itd. No i musisz być też przygotowany że ZUS trzeba zapłacić nawet jak się nic nie zarobi ;)
Dodatkowo musisz spełnić szereg wymogów sanepidu (prysznic dla pracowników, płytki w odpowiednich miejscach, lokal musi mieć min. 3 metry wysokości, dwa wejścia itp. itd.).
Pięćdziesiąt tysięcy to moim zdaniem mało na otworzenie pizzerii ale słyszałem o ludziach którzy otwierali takie biznesy z dotacji UP (ok. 20k zł) więc wszystko jest możliwe :)
 
Do góry