Otwarcie Bibliotek - jakie czekają nas zmiany?

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Od poniedziałku powoli otwierają się Biblioteki. Większość Czytelników się cieszy, ponieważ będą mogli sięgnąć po coś nowego do czytania. Z pewnością są też osoby które od jakiegoś czasu czekają na zamówienie książki, więc i oni zacierają ręce. Jednak w związku z koronawirusem będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Zresztą ostatnie tygodnie nas tego nauczyły. 😛
Idąc do Biblioteki oczywiście musimy pamiętać o zakrywaniu nosa i ust, ponieważ jest to przestrzeń publiczna. Ale co ciekawe, zabezpieczeniu ulegają również książki. Nasze książki, które chcemy oddać trafiają bezpośrednio na dwutygodniową kwarantannę, a to oznacza że przez dwa tygodnie nie trafią na półki, a i też nikt nie będzie mógł ich wziąć do ręki. Też nie mogłam w to uwierzyć, ale to dzieje się naprawdę. 😛 Jeżeli więc czekaliśmy na jakąś książkę, którą ktoś posiadał, to teraz musimy poczekać jeszcze dwa tygodnie, gdy nasza wyczekiwana pozycja będzie dostępna dla czytelników. Nie wiem jak długo to potrwa, ale brzmi interesująco. 😛
 

WujekAlfa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
176
Punkty reakcji
16
W sumie to kwarantanna dla książek to całkiem niezły pomysł. Teoretycznie czas "życia" koronki na papierze wynosi około dnia, więc 2 tygodnie to może trochę za długo, ale jest to na pewno jakaś forma zabezpiczenia.
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
No niby niezły pomysł, ale 2 tygodnie to zdecydowanie za długo. Ja powoli kończę czytać swój pakiet i wypożyczę kolejny, ale jak sobie pomyślę, że moje książki będą leżały dwa tygodnie to mi się ich szkoda robi.

Ja żyję w dobrych układach z Paniami z Biblioteki to będę wypożyczała książki na 2 miesiące z góry.😛
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
U mnie w mieście to jest spora redukcja etatów w bibliotekach, az się boję co to będzie.
 

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
Zawsze można wymienić się książkami ze znajomymi lub kupić wspólnie całą sagę :) ewentualnie przerzucić się na ebooki ale dla mnie to nie to samo..
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Dla mnie tez nie, ksiązka to ksiązka, zapach i szelest kartek musi być :)
 

KlaudiaMalec

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2020
Posty
13
Punkty reakcji
1
U mnie musicie przyjść z konkretnym tytułem co chcecie wypożyczyć, bo inaczej słabo ..
 
Do góry