Otaku

Suga_BayBee

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
414
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Otaku - fanatyk mangi i anime. Musi kupowac gadżety, nałogowo ogląda/czyta swoje ulub. mangi i anime. Wiesza plakaty, tworzy amv, lub jest wręcz zakochany w ulubionym bohaterze.

Czy jesteś jednym z otaku ? :)
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nie nie naleze i nie zamierzam nalezec do grona 'osob chorych psychicznie' (bo takie miej wiecej ma znaczenie 'otaku' w japonskim). Tym bardziej dziwi mnie ze niektorzy uzywaja tego słowa z zamienikiem 'fan' ,a to sa dwie rozne rzeczy. A z kolei nikt nie mowi na siebie 'wapanese' a przeciez to okreslenie zblizone do otaku (osoby ktore nie widza swiata poza grami , anime i manga - sa obsesywnie nastawione na kulture japonska i samych japonczykow , cos w rodzaju nacjonalistow - tyle ze nie chwala wlasnego kraju a Japonie o_O , w ktore zapewne nigdy nie widzeli na oczy ... bo gdyby zobaczyli zmienili by zdanie :] )
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
nałogowo czytam mangi i oglądam anime. ^^
nie wieszam plakatów, bo ich nie posiadam. ^^
nie tworze amv bo nie potrafię. ^^
a co do bohaterów,często jestem jakimś zauroczona ale szybko przechodzi. ^^

więc raczej otaku nie jestem. :D
 

Szczurowa

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ciechanów
O.O
Nałogowo zakochuję się w bohaterach mang i anime (jedna z fascynacji trwa już dwa lata xD)
Sama próbuję tworzyć (no comments)
Nałogowo oglądam, kupuję i czytam.
Dżizas, chyba jestem otaku xD.
 

Radykalny

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2006
Posty
537
Punkty reakcji
0
Większości osób nawet tych tytułujących siebie "Otaku" daleko do tego zjawiska, ale jak to w Polsce bywa z japońskimi terminami "otaku" tutaj znaczy a przynajmniej znaczyło dawniej fana :]
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
jeśli jestem otaku to nie mangi lecz karcianki i mojej przyjaciolki, mangi to jestem fanem. na dowod, dla jednej karty oddalem 5 tomow mang i 2 folie drukarskie. to chyba dowodzi, że otaku nie jestem :)
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Z devianta.

Are you a wapanese ?

1. Do you buy manga ?
2. Do you watch anime ?
3. Do you make amv ?
4. Do you write about anime or manga ?
5. Do you think only about anime and manga?
6. Do you use japanese words like baka , desu , soka while talking ?
7. Do you think your girl/boyfriend can be only Japanese?
8. Do you keep your eyes close to look like Japanese ?
9. Do you make your own anime characters?
10. Do you argue with your friends about animu?
11. Do you win these arguments?
12. Do you go to Japanese food restaurants just because they’re Japanese?
13. Do you have any clothes with anime characters printed on them?
14. Is this most/all of your clothing?
15. Have you tried learning Japanese for a reason other than business?
16. Was it just to watch anime?
17. Did one of your Japanese friends comment on how bad you were butchering the language? (Provided you have any in the first place.)
18. Do you own an katana?
19. これ、読めますか。日本人じゃないのにこの文書を読める場合、ささっと死んで下さい。(^-^)V
20. Did you just Babelfish/Google translate the above Japanese sentences since you MUST know what it's saying cause its Japanese and it's moar than the one Japanese word you know?


5 - congratz youre normal !
>5 .... youre typical wapanese go see the doctor
 

redhotka

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
103
Punkty reakcji
0
nałogowo czytam mangi i oglądam anime. ^^
nie wieszam plakatów, bo ich nie posiadam. ^^
nie tworze amv bo nie potrafię. ^^
a co do bohaterów,często jestem jakimś zauroczona ale szybko przechodzi. ^^

u mnie sytuacja mniej więcej ta sama :]
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Z całym szacunkiem, jakiś niepełnosprytny ten test...
Wybitnie nie jestem otaku, oglądam średnio jedno anime w miesiącu, mang nie kupuję, bo mi się nie chce, scanów nie czytam, bo mi się nie chce itd itp. Ale według testu jestem otaku, ponieważ:
- oglądam anime
- wtrącam japońskie słowa (akurat inne, ale jednak)
- dyskutuję czasem z przyjaciółmi o anime (jak o wszystkim)
- zwykle te dyskusje wygrywam (mam gadane)
- próbuję się uczyć japońskiego bez związku z pracą - dla przyjemności
- nie mam katany, ale chcę mieć. wakizashi też
Powyżej 5 - jestem otaku. Rotfl.

A tak poważnie - spotkałam się tylko z jedną osobą, którą można uznać za otaku. Po dwóch latach dość bliskiej znajomości zerwała wszelkie kontakty, bo powiedziałam, że dla mnie Fushigi Yuugi jest głupie. Z minuty na minutę przestałam być kochaną koleżanką, a zaczęłam być kimś obcym, o ile nie wrogiem, bo skrytykowałam jej ukochane anime.

Współczuję takim ludziom. Tak, to dla mnie zaburzenie, podobnie jak obsesja na jakimkolwiek punkcie - piosenkarza, aktora, osoby z otoczenia.
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Powyżej 5 - jestem otaku. Rotfl.

Tak powinny byc jeszcze wyniki : jestes otaku w 50% , 25% , 12,5% , 6,25% , 3,125 % .. itd

Po dwóch latach dość bliskiej znajomości zerwała wszelkie kontakty, bo powiedziałam, że dla mnie Fushigi Yuugi jest głupie.

Uh jedne z najpopularniejszych shoujo po Sailorkach .. . *sniff* naprawde kompletnie nie rozumiem czemu twoja kolezanka obruszyła sie taka konstruktywna krytyką.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Uh jedne z najpopularniejszych shoujo po Sailorkach .. . *sniff* naprawde kompletnie nie rozumiem czemu twoja kolezanka obruszyła sie taka konstruktywna krytyką.
Nie znam się na popularności Fushigi Yuugi, pamiętam, że dziewczyna kupowała je wtedy jeszcze na kasetach w niejakim Mangazynie. Co do konstruktywności krytyki - jakbym miała szansę być konstruktywna, to bym była. Anime jest wybitnie głupie, tak samo zresztą jak właśnie Sailorki, tyle, że do Sailorek mam sentyment jak do starego misia, którego się lubi mimo, że tak naprawdę wygląda jak brudna kupa pluszu i watoliny pogryziona przez mole.
 

Kaitlyn

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
27
nałogowo czytam mangi i oglądam anime. ^^ nie wieszam plakatów, bo ich nie posiadam. ^^ nie tworze amv bo nie potrafię. ^^ a co do bohaterów,często jestem jakimś zauroczona ale szybko przechodzi. ^^ więc raczej otaku nie jestem.

Ja tak samo. W tym, że jak mi się jakiś spodoba, a w każdym anime lub mandze jakiś mi w oko wpadnie - to po zakończeniu oglądania/czytania jeszcze wzdycham sobie do niego przez jakiś czas... Wiem, psychiczne trochę xD
 
Do góry