Oszustwo na Tablicy

Mateusz777

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Jakiś czas temu wystawiłem ogłoszenie na portalu tablica.pl w celu zamiany telefonu komórkowego na konsolę. Po jakimś czasie odezwał się do mnie człowiek i zaproponował wymianę. Wysłał zdjęcia konsoli a ja zdjęcia telefonu no i miało dojść do transakcji. Niestety ten Pan był z innej całkowicie miejscowości odległej ode mnie spory kawałek i zaproponował wymianę poprzez pocztę polską. Napisał, że po prostu wysyłamy sprzęt w tym samym dniu na pode dane. Ja się zgodziłem i tak uczyniłem. Napisałem do niego czy wysłał już sprzęt ale napisał, że jest w pracy i wyśle jak tylko z niej wróci oraz spytał czy ja już wysłałem a ja udałem się na pocztę i wysłałem telefon. Potem napisałem mu, że telefon został wysłany i czy on też wysłał konsolę. Napisał, że wszystko jest OK i konsola została wysłana. Zdarzenie to miało miejsce ponad 2 miesiące temu a konsoli nie widać i nie słychać a telefon został wysłany i przez niego odebrany. Kontaktowałem się z nim tylko drogą mailową ale gdy skasował konto na owym portalu dostęp do wiadomości które ze sobą pisaliśmy znikł więc dowodów nie mam.. Ojciec postanowił napisać do niego list Polecony do tego pana w związku z tą konsolą. Moje pytanie brzmi teraz czy mogę to zgłosić na Policję? Czy przyjmą mi takie zgłoszenie? Jak temu zaradzić? Mam tylko jego dane a konto które miał na tablicy chyba zostało skasowane bo nie mam już tych wiadomości które z nim pisałem.
 

barthezz!

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz
Krótko mówiąc zostałeś "wydymany". Na policję nie ma sensu zgłaszać bo nic z tym nie zrobią, wygląda to tak jakbyś po prostu coś do kogoś wysłał bo umowa między wami zawarta już zniknęła, ale to i tak by nic nie dało. Jedyne co teraz możesz zrobić to do niego pojechać i spotkać się osobiście. Innej opcji niestety nie ma i na przyszłość nie wysyłaj nic nikomu dopóki nie masz pieniędzy na koncie lub przedmiotu, za który się wymieniasz. Ja też zostałem tak kiedyś oszukany i niestety zgłaszając tego na policję nic nie zdziałasz bo to nie jest kradzież, chyba że podpiszesz z nim umowę pisemną o wymiane. A tego nie zrobisz przez internet ;)
 
Do góry