Oszust czy uczciwy?

Caterina Piotrowic

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
laguna19 napisał:
Witam,
ja dostałem coś podobnego na praca w Kopenhadze przy pakowaniu sprzętu medycznego i komputerowego.
Job team- Wojciech Lewandowski!
790 545 209
Dostałam identycznego. Oszust
Wszystko się zgadza, szlag mnie trafił , że tak dałam się nabrać... z samego rana idę na policję.
Jest jednak jeszcze jedna kwestia: czy to nie jest aby podszywanie się pod inną firmę. Ja w mailu dostałam dokładny adres biura w Kopenhadze i co do literki to wychodzi na tę firmę. Jednak kiedy od razu sprawdzałam to na stronie Duńskiej nie było info o oszustwie a od dnia dzisiejszego już jest. Odżegnują się od nich i TERAZ ostrzegają? Powtarzam sprawdzałam na podstawie informacji otrzymanych od nich i nawet pytałam znajomych czy znają to biuro z Kopenhagi. Nikt nie miał zastrzeżeń, przed 01.11 2014 czyli do dnia kiedy ja np. wpłaciłam a potem 03.11 już info!'
Składam doniesienie o przestępstwie i podszywaniu się pod inną firmę.
Kasy nie odzyskam ale zemszczę się!

To znowu ja bo właśnie obawiam się podszycia się tychże oszustów pod kolejną firmę ale czekam na potwierdzenie.
Ukazało się na Poloniusz.pl ogłoszenie o ulotkach i... dziwna rzecz znowu w ogłoszeniu jest tylko adres mail z domeną , końcówką majla o2.pl. Może jestem przeczulona ale śmierdzi mi ktoś jeszcze to zauważył?
 

biedrona22

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Aga233 napisał:
Ja zostalam oszukana przez inną osobę. Wiktor Marzec Kancelaria Doradczo-Odszkodowawcza Piwnicki - takie dane podaje aktualnie jeden z oszustów (imie i nazwisko podaje różne, ale zawsze jest to jakaś kancelaria z Warszawy), który działa na metodą wyłudzania danych osobowych poprzez propozycję zdalnej pracy polegającej na przepisywaniu tekstów. Prosi o przelanie 1zł na konto, a następnie posługując się potwierdzeniem przelewu otwiera konta w bankach, zaciąga pżyczki itp. na dane niedoszłego pracownika. Jeśli ktokolwiek może pomóc mi w tej sprawie, również został w podobny sposób oszukany proszę o pilny kontakt poprzez wiadomość prywatną na forum lub stokrotka500500@wp.pl
Hej, ale jak to jest możliwe? Jak może otwierać konta i zaciągać pożyczki bez dowodu osobistego? Ja niestety też wysłałam potwierdzenie wykonania przelewu temu oszustowi i ta wypowiedź teraz mnie trochę zmartwiła...
Możesz napisać mi na podany e-mail? Szybko idź zgłosić sprawę na policję, zastrzeż dowód w banku i w urzędzie miasta. Konto jakie oszust podaje do przelania 1zł nie jest jego, a jest to nr konta na jaki bank kazał wysłać mu potwierdzenie założenia konta. Niektóre banki w taki sposób zakładają konta, inne nawet pożyczki udzielą w ten sposób. On działa bardzo szybko więc nie zwlekaj ani chwilii i załatw wszystko już dziś. I jeśli możesz to napisz mi na e-mail.
 

lobo816

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich

Unikajcie oferty praca w Kopenhadze jako pakowacz sprzętu komputerowego i medycznego, firma Job-Team Wojciech Lewandowski, kontakt 790 545 209, wymagana wpłata 210 zł za transport

TO OSZUSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sprawę już zgłosiłem na policji

Pozdrawiam
 

Lika

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Uwaga Oszust, tresc oferty ta sama jak u Wojciecha Lewandowskiego, ktöry nabieral ludzi na pakowanie slodyczy we Frankfurcie i kazal placic zs mieszkanie. Teraz podszywa sie pod nazwiskiem Jacek Kalusza
Felix Hannover GmbH po zapoznaniu się z Państwa aplikacją CV
zawiadamia, iż proces rekrutacji przebieg pomyślnie.

Jeżeli są Państwo wciąż zainteresowani naszą ofertą pracy,
prosimy o ponowne przesłanie nam danych osobowych (imię, nazwisko),
adresu zamieszkania oraz numeru telefonu (dla kierowcy busa). Czekamy
również na informację czy chcą Państwo korzystać z naszego transportu,
oraz czy chcą Państwo korzystać z naszych mieszkań (płatne).
Jeśli mają Państwo w planach dojechać na miejsce we własnym zakresie -
prosimy również o wiadomość. To samo tyczy się jeśli decydują się
Państwo wynająć lokum we własnym zakresie.

Osoby, które chcą zadać pytania telefonicznie, proszonę są o dzwonienie od poniedziałku do soboty w godzinach:
10:00 - 13:00 oraz 15:00 - 20:00.
Opiekun wyjazdu - Jacek Kulesza: 004915211400869


Okres świąt:
Możliwość zjazdu na święta do polski wyłącznie we własnym zakresie: wszelkie pytania w dniu podpisywania umów.



INFORMACJE O PRACY:
Praca na produkcji w Hannowerze dla firmy Bahlsen barsinghausen, przy pakowaniu głównie ciasteczek oraz różnego rodzaju wypieków.
Obowiązki pracownika:
- osoba zatrudniona przydzielona będzie do prac ....itd.....
Wszystkie firmy pod ktörymi sie podszywa Wojciech Lewandowski czy Jacek Kulesza istnieja ale jego nie znaja i nikogo nie szukaja.
 
Do góry