Oszust czy uczciwy?

vipec

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
INFORMACJE O PRACY:
Praca na lotnisku w magazynie.
Praca w trybie trójzmianowym: 7-15, 15-23, 23-7, Pięć dni w tygodniu (5/7).
Stawka brutto : 9.30/h GBP (stawka netto w przybliżeniu wynosi ok. 7.90/h GBP)
Możliwość nadgodzin płatnych +30% (max. liczba nadgodzin dziennie - 4)
Po okresie próbnym trwającym miesiąc - każdy pracownik ma możliwość podpisania kontraktu na dłuższy okres czasu na lepszych warunkach dla pracownika.
Na miejscu znajduje się polski koordynator, który jest do dyspozycji od 8:00 - 18:00.
Pomaga on w założeniu kont bankowych, tłumaczeniu dokumentów, itp.
MIESZKANIA, DOJAZDY, UBEZPIECZNIE:
Organizujemy również mieszkania dla pracowników.
Liczba osób na mieszkaniu: 6 - 8.
Pokoje : 2, 3 - osobowe ( Dla par pokoje dwuosobowe ), na każdym mieszkaniu znajdują się dwie łazienki, oraz całkowicie wyposażona duża kuchnia. Media, internet jak i UBEZPIECZENIE opłaca nasza firma.
Dojazdy z miejsca zamieszkania do pracy płatne są 10 GBP / tygodniowo
Mieszkanie płatne jest 60 GBP / tygodniowo.
WAŻNE : Wypłaty są co tydzień na konto. Pierwsza opłata za dojazdy i mieszkanie pobierana jest z pierwszej wypłaty.

To ogloszenie bylo z 2013r na stronie oszustow.Nie przelewajcie zadnych pieniedzy.

"Prosimy uważać na ogłoszenia oszustów oferujących pracę za granica po wpłaceniu zaliczki za rzekome załatwienie pracy czy koszt przejazdu/tłumaczenie dokumentów.
Żaden UCZCIWY pracodawca NIE POBIERA pieniędzy z GÓRY! (ew. może odciągnąć DOPIERO z wypłaty) Prosimy także nie przesyłać oszustom skanów dokumentów."


Oto treść ogłoszenia - publikowana ku przestrodze osób poszukujacych pracy przez Internet:
"Pana/Pani wniosek o pracę został rozpatrzony POZYTYWNIE."
W celu podjęcia dalszych kroków rekrutacji prosimy o wysłanie skanu dowodu osobistego, bądź paszportu.
Jeśli nie ma możliwości wysłania skanu dowodu osobistego, bądź paszportu prosimy o spisanie wszystkich danych z podanego wyżej dokumentu i przesłanie ich na e-mail.
Przed podjęciem pracy pobierana jest opłata w wysokości dwustu czterdziestu złotych (240 zł), oferująca całkowite pokrycie kosztów przejazdu firmowymi busami. Działamy tak, ponieważ mamy wtedy pewność, iż osoba która wpłaciła pieniądze jest zdecydowana co do wyjazdu w 100% i nie będzie żadnych niespodzianek w dniu wyjazdu.
 

paulla01

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
bet_man napisał:
Ja pieniędzy nie wpłacałem. Co do umowy, to ten facet obiecał ją komuś wysłać.(czyt wyżej)
no obiecał,lecz w mailu otrzymałem te same informacje + wiadomość,że umowy wyśle dopiero po dokonaniu płatności do środy do godz 18:) jak dla mnie to jedna wielka ściema. Podziękowaliśmy za wyjazd
 

obi1963

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Nie stety dostałem odpowiedz od konsula taka jak wczesniej kolega.Na 99,9 % to oszust,SZKODA sa tyły ale poczekam do 9 i zaczne dzialac.Prosze wszystkich oszukanych o zgloszenie tego na policje.pozdrawiam.
 

Rybka123

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
obi1963 napisał:
Nie stety dostałem odpowiedz od konsula taka jak wczesniej kolega.Na 99,9 % to oszust,SZKODA sa tyły ale poczekam do 9 i zaczne dzialac.Prosze wszystkich oszukanych o zgloszenie tego na policje.pozdrawiam.
Witam. Ja jak wcześniej napisałam wpłaciłam pieniądze i do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnego maila od tego Pana, że niby godziny dostarczenia umowy się zmieniły itp. to OSZUST. Pan Sadowski kontaktuje się już tylko z tymi, którzy nie wpłacili pieniędzy, aby ich przekonać, żeby to uczynili. Drogie Koleżanki i Koledzy NIE WPŁACAJCIE PIENIĘDZY, bo Konsul potwierdził, że to oszustwo. Ja w czwartek składam zawiadomienie na policję i jeszcze raz proszę, aby każdy poszkodowany zrobił tak samo. Nie pozwólmy, aby ten oszust naciągał kolejnych ludzi !!!

Rybka123 napisał:
Nie stety dostałem odpowiedz od konsula taka jak wczesniej kolega.Na 99,9 % to oszust,SZKODA sa tyły ale poczekam do 9 i zaczne dzialac.Prosze wszystkich oszukanych o zgloszenie tego na policje.pozdrawiam.
Witam. Ja jak wcześniej napisałam wpłaciłam pieniądze i do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnego maila od tego Pana, że niby godziny dostarczenia umowy się zmieniły itp. to OSZUST. Pan Sadowski kontaktuje się już tylko z tymi, którzy nie wpłacili pieniędzy, aby ich przekonać, żeby to uczynili. Drogie Koleżanki i Koledzy NIE WPŁACAJCIE PIENIĘDZY, bo Konsul potwierdził, że to oszustwo. Ja w czwartek składam zawiadomienie na policję i jeszcze raz proszę, aby każdy poszkodowany zrobił tak samo. Nie pozwólmy, aby ten oszust naciągał kolejnych ludzi !!!
Przed chwilą rozmawiałam z tym oszustem. Zapytałam go dlaczego nie poinformował mnie o zmianie godziny dostarczenia umowy (z 12 na 18) oraz godzinie przyjazdu busa skoro zapłaciłam pieniądze. Powiedziałam także, że informuje o tym tylko osoby, które mu nie zapłaciły, a mnie nie. Przecież powinien bo ja zapłaciłam i tym bardziej powinnam wiedzieć co i jak. Zaczął się motać, mówił, że nie miał czasu..itp. Poinformowałam go także, że Konsul potwierdził, iż nie pracuje w pole-emploi i że to jest zwyczajny Urząd Pracy. Zakomunikowałam mu, że zgłoszę tą sprawę na policję i że pozostałe osoby, które uiściły opłatę także złożą zawiadomienie. A on wtedy się ROZŁĄCZYŁ.....
NIE WPŁACAJCIE PIENIĘDZY !!!!
 

konrad92

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jak wiadomo, podczas poszukiwania pracy za granicą aplikuje się gdzie tylko można Zbieg okoliczności sprawił, że otrzymałem również wiadomość od 'INNEGO' pośrednika:

Dzień Dobry

Pani, Pana CV zostało zaakceptowane przez naszego pracodawcę
Został Pan zakwalifikowany na drugą turę wyjazdu na dzień 13.10.2013


Prosimy o wysłanie nam na adres E-mailowy
- Spisanie danych z dowodu osobistego by móc można było dla pana sporządzić umowę.
- Numeru kontaktowego


Przed podjęciem pracy pobierana jest opłata w wysokości dwustu złotych (200 zł), oferująca całkowite pokrycie kosztów przejazdu firmowymi busami.
Działamy tak, ponieważ mamy wtedy pewność, iż osoba która wpłaciła pieniądze jest zdecydowana co do wyjazdu i nie będzie żadnych niespodzianek w dniu wyjazdu.

Opis przejazdu : Nasze busy podjeżdżają w dniu wyjazdu pod mieszkania osób ubiegających się o pracę, następnie zawożą kandydata pod dom mieszkalny znajdujący się w Prston.

Umowy zostaną wysłane mailowo 10 października (tylko do osób, które uregulowały opłatę za przejazd).
Wyjazd organizowany jest na 13 października

Opis : Po otrzymaniu umowy drogą mailową, prosimy o zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi wyjazdu oraz przebiegu pracy
W umowie wszystkie informacje zgadzają się z treścią ogłoszenia
Jeśli ktoś nie ma możliwości wydrukowania umowy, prosimy o spisanie jej wraz z unikalnym kodem seryjnym (trzecia strona)
Liczba stron umowy: 5,
Umowa jest przetłumaczona przez koordynatora.

Miejsce wyjazdu : Nasze busy będą podjeżdżały do każdego uczestnika wyjazdu bezpośrednio pod miejsce zamieszkania.
Z każdym będziemy się kontaktować telefonicznie dzień przed naszym przyjazdem.



INFORMACJE O PRACY:
Praca przy noszeniu palet, pakowaniu, załadunku i rozładunku oraz pracy przy taśmie
Praca przy taśmie głównie dla Kobiet
Obuwie ochronne otrzymuje się podczas pierwszego dnia pracy.
Praca w trybie dwuzmianowym 6:00 - 14:00 oraz 14:00-22:00
Stawka netto 7,31 GBP
Możliwość nadgodzin po uzodnieniu z pracodawcą
stawka wzrasta po przepracowaniu 40h
oraz za soboty do 9,47 GBP

Na miejscu znajduje się polski koordynator, który jest do dyspozycji każdego dnia.
Pomaga on w założeniu kont bankowych, tłumaczeniu dokumentów, itp.



MIESZKANIA, DOJAZDY, UBEZPIECZNIE:

Organizujemy również mieszkania dla pracowników.
Liczba osób na mieszkaniu: 8.
Pokoje : Dwuosobowe.
Na każdym mieszkaniu znajdują się dwie łazienki, oraz całkowicie wyposażona duża kuchnia. Media, internet jak i UBEZPIECZENIE opłaca nasza firma.
Dojazdy z miejsca zamieszkania do pracy : opłaca nasza firma
Mieszkanie płatne jest 60 GBP / tygodniowo.
WAŻNE : Wypłaty przelewamy co tydzień na konto. Pierwsza opłata za mieszkanie pobierana jest z pierwszej wypłaty.



INFORMACJE O FIRMIE:
Clayton Recruitment Ltd
4, Union Court Union St


Kontakt tel.: 536 591 511,
e-mail englishofficework@o2.pl

Dane do przelewu
Numer konta bankowego
44 1090 0075 5339 0810 7084 3453
Odbiorca : Musiał Piotr

W tytule przelewu proszę podać swoje imie i nazwisko.

Po dokonaniu przelewu proszę wysłać wiadomośc na e-mail, z potwierdzeniem dokonania wpłaty (zdjęcie, skan, bądź załącznik),
oraz podać numer kontaktowy + adres zamieszkania, na który ma zostać wysłany bus w dniu wyjazdu.

Jeśli ktoś ma pytania co do wyjazdu i piszę na e-mail - Staramy się odpisywać codziennie, od godz. 9:00 do 20:00
Jeśli ktoś ma pytania co do wyjazdu i chce się skontaktować z naszą firmą telefonicznie - Prosimy dzwonić na numer : 536 591 511
Jak widać w Preston mają takie same mieszkania jak w Lyonie i nawet płatne 60 tyle że funtów ;)

Ze 100% pewnością można powiedzieć, że to oszust. Aż do niego zadzwonie i powiem co o tym wszystkim myśle.

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.
 

Jurek88

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
LUDZIE NAIWNI LUDZIE NIE ŻE JUTRO POJUTRZE PO OBIEDZIE TERAZ CHWYTAĆ ZA TELEFON ZADZWONIĆ NA POLICJE ZGŁOSIĆ SPRAWĘ I POWIEDZIEĆ IM ŻE NA PODSTAWIE OSZUSTWA ZABLOKOWAĆ MOŻLIWOŚĆ WYPŁATY ŚRODKÓW Z KONTA ANI PRZELEWÓW DO WYJAŚNIENIA SYTUACJI !!! JEST PODEJRZENIE TO MAJA ZABLOKOWAĆ I KONIEC ZABAWY KOLEŚ SIE DZISIAJ NA:cenzura:I ZA TA KASE !!!


JESLI WAM NIE ŻAL 210ZŁ ALBO JESLI PARA 420ZŁ NO LITOŚCI JA SIĘ NIE MIESZAM AZ TAK ALE MÓWIĘ ZE BANK MA OBOWIAZEK NATYCHMIAST ZABLOKOWAC KONTO JESLI JEST TO PODEJRZENIE OSZUSTWA !


Komornik za nieopłacony zus w terminie raz dwa blokuje konto a policja i oszustwo na cały kraj... to chyba też powinni....
 

Denny Siedlecki

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nimes, Francja
Henry0077 napisał:
Na pierwszym miejscu pieniądze do wpłacenia...hmmm
A ja napisze tak, jestem obecnie w Nimes. 150 km od Lyonu. dzwonilem dzisiaj do niego, pan doskonale wie ze jestem we francji, powiedzial ze wszystko bedzie w mojej sprawie zalatwiane mailowo. zobaczymy jutro. zadnych pieniazkow nie wysylalem ;) powodzeia zszystkim
 

Jaro91

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam wszystkich, dziś dostaliśmy tez ze znajomymi w sumie 4 os tego samego meila . .. dziś dzwonili do nas o godz 13 . . . i po rozmowie wychodzi ze ten pan nie jest wiarygodny .. nie dajcie sie nabrać .. .
 

Willi011

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jaro91 napisał:
witam wszystkich, dziś dostaliśmy tez ze znajomymi w sumie 4 os tego samego meila . .. dziś dzwonili do nas o godz 13 . . . i po rozmowie wychodzi ze ten pan nie jest wiarygodny .. nie dajcie sie nabrać .. .
Witam, też jestem zainteresowany w tej sprawie. Pan S. powinien jakoś przedstawiać się w meilach "przedstawiciel firmy ..." czy jakoś tak, wtedy można dość łatwo zweryfikować jego wiarygodność dzwoniąc do firmy, która zleciła mu werbunek. W tym wypadku nie ma Ż A D N E J pewności ani możliwości sprawdzenia wiarygodności tego pana. Do dyspozycji podał tylko numer telefonu i e-maila (nie firmowego) a to może zrobić każdy bez jakichkolwiek zobowiązań ;) Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji było by zorganizowanie spotkania na którym ten pan mógłby się wylegitymować jako autoryzowany przedstawiciel firmy na rzecz której przeprowadza rekrutację, jeśli ktoś jest poważnie zainteresowany pracą nie powinien mieć problemów z dojazdem na takie spotkanie. Tak czy inaczej napiszcie jeśli ktoś doszedł do (szczęśliwego) finału tej sprawy.
 

obi1963

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ludziska dostał juz ktos ta umowe,prosze odpiszcie.Mi przez telefon powiedzial ze to kwestia minut.Wierzyc czy nie oto jest pytanie. :021:
 

Rybka123

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam, ja wpłaciłam mu kasę, a umowy mi nie przysłał. To wielka ściema bo np. Skąd ten człowiek będzie miał nasze dane do umowy. Zdołowała mnie ta sytuacja bo tak łatwo dałam się nabrać. Cieszę się tylko z tego, że w porę odkryłam to forum i przez to nie zrezygnowałam z pracy więc mam do czego wracać. Pozdrawiam
 

obi1963

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mysle ze ten temat mozna zamknac,ale mysle ze kto ma troche honoru i ambicji nie podaruje tego temu H......,ja jutro ide na policje i zglaszam go niech dupek nigdy milosci w d,,,e nie zazna .Serdecznie pozdrawiam i pomyslnych poszukiwan.
 

jacek33

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja również zostałem oszukany przez MIKOŁAJA SADOWSKIEGO wczoraj wpłaciłem mu na konto 210zł jego oddział bankowy mieści się w Gdańsku ING ODDZIAŁ W GDAŃSKU przez 2 dni był miły w rozmowie telefonicznej obiecywał to co jest w jego opisie mejlowym 9.10.2014r czekam jeszce na busa który ma zadzwonić nie wiem o której godzinie jeżeli do południa nikt nie zadzwoni to po południ idę zgłosić na policjię za oszustwo.(Praca dotyczyła pakowanie książek w Lyonie ,,Francja") Prosił bym te same osoby oszukane o zgłoszenie sprawy na policję ja jestem z Ostrowca Św.


Jurek88 napisał:
LUDZIE NAIWNI LUDZIE NIE ŻE JUTRO POJUTRZE PO OBIEDZIE TERAZ CHWYTAĆ ZA TELEFON ZADZWONIĆ NA POLICJE ZGŁOSIĆ SPRAWĘ I POWIEDZIEĆ IM ŻE NA PODSTAWIE OSZUSTWA ZABLOKOWAĆ MOŻLIWOŚĆ WYPŁATY ŚRODKÓW Z KONTA ANI PRZELEWÓW DO WYJAŚNIENIA SYTUACJI !!! JEST PODEJRZENIE TO MAJA ZABLOKOWAĆ I KONIEC ZABAWY KOLEŚ SIE DZISIAJ NA:cenzura:I ZA TA KASE !!!


JESLI WAM NIE ŻAL 210ZŁ ALBO JESLI PARA 420ZŁ NO LITOŚCI JA SIĘ NIE MIESZAM AZ TAK ALE MÓWIĘ ZE BANK MA OBOWIAZEK NATYCHMIAST ZABLOKOWAC KONTO JESLI JEST TO PODEJRZENIE OSZUSTWA !


Komornik za nieopłacony zus w terminie raz dwa blokuje konto a policja i oszustwo na cały kraj... to chyba też powinni....
komornik może wszystko a policja dziśaj nic nie zrobi bo musi mieć na papierku to jest burokracja i nic z tego nie będzie
 

Aga233

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich,
Również jestem w grupie poszkodowanych. Wpłaciłam kasę, bo wydawało mi się, że opłata za dojazd jest ok - głupia dałam się nabrać. Do teraz zero kontaktu, żadnej umowy, telefon nie odpowiada - zupełnie jakby nie było numeru. Jak do południa się nic nie wyjaśni to równiez idę na policję. Może byśmy sie zebrali większą grupą i razem to zgłosili? Piszcie na maila: naamah23@op.pl

Mam nadzieję, ze złapią oszusta i że odzyskamy stracone pieniądze! W grupie siła!


Słuchajcie. Byłam zgłosić sprawę na policję w Chorzowie. Będą szukać kolesia i będę na bieżąco informowana o postępie śledztwa. Prośba tylko do wszystkich - IDŹCIE na policję niezależnie czy wpłaciliście pieniądze czy nie! Nawet jak nie wpłaciliście to jest to i tak karane, bo chciał na was wymusić wpłatę! A im więcej osób złoży zeznanie tym większa szansa że się tym zajmą! Dlatego niech każdy, kto wysyłał CV pójdzie na policję, powie że mnóstwo osob zostało poszkodowanych (niektórzy stracili pieniądze) i niech złapią oszusta! Piszcie tu, co udało wam się załatwić! Pozdrawiam
 

rkaz1

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
ja dostałem coś podobnego na praca w Kopenhadze przy pakowaniu sprzętu medycznego i komputerowego.
Job team- Wojciech Lewandowski!
790 545 209
 

laguna19

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
rkaz1 napisał:
Witam,
ja dostałem coś podobnego na praca w Kopenhadze przy pakowaniu sprzętu medycznego i komputerowego.
Job team- Wojciech Lewandowski!
790 545 209
Dostałam identycznego. Oszust
 

biedrona22

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja zostalam oszukana przez inną osobę. Wiktor Marzec Kancelaria Doradczo-Odszkodowawcza Piwnicki - takie dane podaje aktualnie jeden z oszustów (imie i nazwisko podaje różne, ale zawsze jest to jakaś kancelaria z Warszawy), który działa na metodą wyłudzania danych osobowych poprzez propozycję zdalnej pracy polegającej na przepisywaniu tekstów. Prosi o przelanie 1zł na konto, a następnie posługując się potwierdzeniem przelewu otwiera konta w bankach, zaciąga pżyczki itp. na dane niedoszłego pracownika. Jeśli ktokolwiek może pomóc mi w tej sprawie, również został w podobny sposób oszukany proszę o pilny kontakt poprzez wiadomość prywatną na forum lub stokrotka500500@wp.pl
 

Aga233

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
biedrona22 napisał:
Ja zostalam oszukana przez inną osobę. Wiktor Marzec Kancelaria Doradczo-Odszkodowawcza Piwnicki - takie dane podaje aktualnie jeden z oszustów (imie i nazwisko podaje różne, ale zawsze jest to jakaś kancelaria z Warszawy), który działa na metodą wyłudzania danych osobowych poprzez propozycję zdalnej pracy polegającej na przepisywaniu tekstów. Prosi o przelanie 1zł na konto, a następnie posługując się potwierdzeniem przelewu otwiera konta w bankach, zaciąga pżyczki itp. na dane niedoszłego pracownika. Jeśli ktokolwiek może pomóc mi w tej sprawie, również został w podobny sposób oszukany proszę o pilny kontakt poprzez wiadomość prywatną na forum lub stokrotka500500@wp.pl
Hej, ale jak to jest możliwe? Jak może otwierać konta i zaciągać pożyczki bez dowodu osobistego? Ja niestety też wysłałam potwierdzenie wykonania przelewu temu oszustowi i ta wypowiedź teraz mnie trochę zmartwiła...
 
Do góry