Oszust czy uczciwy?

janosik16

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej ja także zaaplikowałem CV do pracy w tej agencji. Dla mnie bardzo dzwine wydało się ,iż jako własną stronę podali stronę francuskiego urzędu pracy. Nawet gdyby byli pośrednikiem Francuskiego Urzędu Pracy to powinni mieć własną stronę. Mam kilku znajomych co rozmawiają po Francusku to mogę ich zatrudnić do wykonania telefonu.
 

Yagoda

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich!

Dzisiaj szukając ofert pracy znalałam ofertę pracy na magazynie we Francji bez znajomości języka, co mi się wydało interesującą ofertą, ale jednak postanowiłam poszukać informacji, aby nie wyjechać w ciemno i trafiłam tutaj ;)
Na razie wstrzymam się z aplikacją i poczekam na informacje od Was, bo chcę wyjechać z bratem, a on zdecyduje się tylko na coś pewnego, bo będzie musiał w Polsce zrezygnować z pracy.
 

Rybka123

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Yagoda napisał:
Witam wszystkich!

Dzisiaj szukając ofert pracy znalałam ofertę pracy na magazynie we Francji bez znajomości języka, co mi się wydało interesującą ofertą, ale jednak postanowiłam poszukać informacji, aby nie wyjechać w ciemno i trafiłam tutaj ;)
Na razie wstrzymam się z aplikacją i poczekam na informacje od Was, bo chcę wyjechać z bratem, a on zdecyduje się tylko na coś pewnego, bo będzie musiał w Polsce zrezygnować z pracy.
Rybka123 napisał:
Witam wszystkich!

Dzisiaj szukając ofert pracy znalałam ofertę pracy na magazynie we Francji bez znajomości języka, co mi się wydało interesującą ofertą, ale jednak postanowiłam poszukać informacji, aby nie wyjechać w ciemno i trafiłam tutaj ;)
Na razie wstrzymam się z aplikacją i poczekam na informacje od Was, bo chcę wyjechać z bratem, a on zdecyduje się tylko na coś pewnego, bo będzie musiał w Polsce zrezygnować z pracy.
Witam
ja również otrzymałam propozycję pracy od tego Pana (aplikowałam na to samo ogłoszenie co Państwo). Niestety uiściłam kwotę w wysokości 210,00 zł i przesłałam potwierdzenie przelewu. Obawiałam się czy dobrze robię, ale mimo tego zapłaciłam bo kwota była niewielka. Od tego czasu nie otrzymałam od tego Pana żadnego maila zwrotnego!! więc to chyba jakiś krętacz jest !!. W przypadku gdy Państwa przypuszczenia się potwierdzą, tzn. w czwartek bus nie przyjedzie to zgłoszę całą sprawę na policję. Bardzo proszę o złożenie takiego zawiadomienia także przez inne osoby, które wpłaciły pieniądze. Im nas więcej, tym lepiej. Nie można być obojętnym wobec takich oszukańczych praktyk. Ja straciłam swoje pieniądze, ale mam nadzieję, że zgłaszając sprawę na policję skutecznie powstrzymam tego człowieka przed oszukaniem innych ludzi.
 

Yagoda

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Rybka123, współczuję... Jak nie odpisuje to raczej kiepsko...

Ja pokazałam mojego bratu tę ofertę i on stwierdził, że nie płaci się wcześniej, a kwota jest za niska, aby dojechać do Francji. W związku z tym szukamy innych ofert.
 

anda999

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Yagoda napisał:
Rybka123, współczuję... Jak nie odpisuje to raczej kiepsko...

Ja pokazałam mojego bratu tę ofertę i on stwierdził, że nie płaci się wcześniej, a kwota jest za niska, aby dojechać do Francji. W związku z tym szukamy innych ofert.
Podobnie, zastanawiając się nad autentycznością ogłoszenia, trafiłam tutaj i czekam na dobre wieści. Jeszcze nie wyjeżdżałam za granicę za pracą i wolałabym, żeby ten pierwszy wyjazd, na który się decyduję, nie okazał się przekrętem.
 

Yagoda

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja też nie wyjeżdżałam za granicę, dlatego każdą ofertę staram się sprawdzić.
 

konrad92

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich. Również otrzymałem maila od Pana Sadowskiego o tej samej treści. Tłumaczenie wcześniejszej wpłaty na konto "Działamy tak, ponieważ mamy wtedy pewność, iż osoba która wpłaciła pieniądze jest zdecydowana co do wyjazdu w 100% i nie będzie żadnych niespodzianek w dniu wyjazdu.", według mnie nie jest aż tak bezsensowne , jednak sam też póki co wstrzymałem się z przelewem. Nie znam francuskiego i ciężko mi w jakikolwiek sposób sprawdzić wiarygodność, więc jeśli ktoś się czegoś dowie, chętnie skorzystam. Pozdrawiam, mam nadzieje, że jednak spotkamy się w busie lub na miejscu ;)
 

barca_1899

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
4
Witam wszystkich!

Ja napisalem na weekend do konsula W lyonie,wszystko opisalem mu w meilu i dalem link z tym ogloszeniem,dzisiaj dostalem odpowiedz:

[SIZE=11pt]Szanowny Panie,[/SIZE]
[SIZE=11pt]Osoba o nazwisku i imieniu Sadowski Mikołaj nie figuruje w naszych rejestrach. Pole Emploi to francuski Urząd Pracy, który nie wysyła ofert pracy za granicę.[/SIZE]
[SIZE=11pt]Z poważaniem,[/SIZE]

[SIZE=11pt]Dariusz Dobrowolski[/SIZE]
[SIZE=9pt]Konsul[/SIZE]
[SIZE=9pt]Konsulat Generalny RP w Lyonie[/SIZE]
[SIZE=9pt]79 rue Crillon[/SIZE]
[SIZE=9pt]69458 Lyon cedex 06[/SIZE]


Tak wiec to oszustwo, niech mu pare osob wysle po 210zl ,przykladowo 100 to kolezka ma 21tys. heheheh

powodzenia w dalszym szukaniu wiarygodnych ofert zycze
czesc
 

kima777

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
kajtek505050 napisał:
Kochani,jestem nastepnym niedoszlym jeszcze naiwnym-obym sie mylil,podalem dane firmy znajomemu tlumaczowi francuskiego to w poniedzialek zadzwoni i sprawdzi prawdziwosc ogloszenia.Swoja droga doliczylem sie juz 39 jak ja a jest 36 miejsc do pracy jak doczytalem sie na forum.CIEKAWE
Jak tylko sprawdzi napisze na forum.
Witajcie,

Dowiedzieliście się czegoś konkretnego? Wpłaciliście pieniążki za transport czy daliście sobie spokój?
 

vipec

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Otrzymalem dzisiaj takiego samego maila.Dzwonie i nikt nie odbiera.Pewnie oszustwo
 

bartek920

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
cześć wszystkim, a ja tak przyglądam się tematowi i sam już nie wiem co myśleć,
dziś otrzymałem oto takiego maila:

Witam serdecznie.
Na podany w mailu adres zamieszkania zostanie wysłany bus.
Kierowca w dniu wyjazdu (9 października), będzie się kontaktował telefonicznie.
Prosimy zadbać o to, aby mieć włączony telefon.
Dnia 8 października, o godz. 18 zostanie wysłana umowa na e-mail, z którego zostało wysłane CV.
Przypominamy również o uiszczeniu opłaty za przejazd (do dnia 8 października, godziny 18).
Numer konta bankowego
83 1050 1764 1000 0024 0933 9948

Pozdrawiam, Mikołaj Sadowski.
 

obi1963

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja po 20 jestem umuwiony na rozmowe telefoniczna z tym panem.Zastanawiajace jest to iz w pierwszym e-meilu umowy mialy byc o 12 a teraz o 18 mieli sie kontaktowac 8 a teraz kierowca ma dzwonic 9 ciekawe o kturej.Pozdrawiam
 

anda999

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Czy wyjazdy są z konkretnych miast, czy ten kierowca po całym kraju ludzi zbiera z miejsc zamieszkania ( co wynikałoby z wiadomości) ?
 

Yagoda

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Czytałam jakiś czas temu o pewnym oszustwie dotyczącym chyba pracy w Hiszpanii. Osoby, które zdecydowały się na wyjazd były w kontakcie ze swoim "pośrednikiem" do dnia poprzedzającego wyjazd. W mailu dostały adres, gdzie miały czekać na busa, ale niestety bus nie przyjechał, a telefon "pośrednika" nie odpowiadał. Oczywiście wcześniej przelały temu "pośrednikowi" pieniądze na konto.
W związku z tym ja zachowuję ostrożność i Wam też radzę.
 

bartek920

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
na moje oko ten "PRACODAWCA" a raczej pośrednik nie posiada wiarygodności, ani nawet numeru KRS działalności, tak naprawdę nie ma o nim żadnych informacji, nie to żebym bawił się w detektywa, ale nigdy nie wysyła się pieniędzy wcześniej na konto zadnemu pseudo pracodawcy, zawsze gdy organizują takie wyjazdy płaci się przed wejściem do busa !
zgadzam się z Jagodą i podzielam jej rację. pozdrawiam forumowiczów :)
 

obi1963

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Rozmawiale przed chwila z kordynatorem czylli panem Sadowskim powiedzial ze umowe przesle jutro po wielkich naciskach ja wplacilem kase a kierowca bedzie kontaktowal sie 9-miedzy godzina 12 a 18.Wyslalem tez zapytanie do Konsula w Lionie o sprawdzenie tego ogloszenia i tego pana .Czekam na odpowiedz.
 

kajtek505050

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Kochani,otrzymalem telefon i nikt w Lyonie go nie potwierdzil.W sobote wyslalem zapytanie do p.Sadowskiego o podanie adresu zakwaterowania i nr tel. w Lyon celem weryfikacji i potwierdzenia prawdziwosci ogloszenia i umowe w celu zapoznania sie z nia przed wyslaniem pieniedzy,lecz gosc nie raczyl ODPOWIEDZIEC !!!! tylko przyslal dzis po 16 info -plac,czekaj,tel,umowa.Ciekawe bo nie podaje orientacyjnej godziny wyjazdu z danej miejscowosci.Ja na razie czekam na rozwoj wydarzen bo dla mnie to niemilo pachnie.ZAPYTANIE DO PANA CO PISAL O
DOJAZD WLASNYM TRANSPORTEM-OTRZYMAL PAN UMOWE???
 
Do góry