Oszuści na allegro.

matiello

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
Tylko że to możliwe praktycznie tylko dla osob z duzych miast pokroju Warszawy czy Wrocławia. Jak się mieszka w niewielkiech miastach to cięzko trafić na jakikolwiek produkt z tej miejscowosc a co dopiero na szukany;)
pozdrawiam
 

karciakoteczek

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Polska :D
Tez zostalam oszukana ;/ co prawda nie stracilam jakis duzych pieniedzy ale chodzi juz nawet o sam fakt ... sprawa jest jeszcze swieza i nie wyjasniona ... pisalam do tej babki to zapewniala mnie ponad miesiac temu ze max 2 tyg i dostane towar ... no a teraz to juz sama nie wiem co mam robic ;/
jak ktos ma jakis pomysl to zapodajcie chetnie z niego skorzystam ... a to link to aukcji : http://www.allegro.pl/item637513792_sukien...oz_s_m_hit.html
 
K

kinga_sc

Guest
Tez zostalam oszukana ;/ co prawda nie stracilam jakis duzych pieniedzy ale chodzi juz nawet o sam fakt ... sprawa jest jeszcze swieza i nie wyjasniona ... pisalam do tej babki to zapewniala mnie ponad miesiac temu ze max 2 tyg i dostane towar ... no a teraz to juz sama nie wiem co mam robic ;/
jak ktos ma jakis pomysl to zapodajcie chetnie z niego skorzystam ... a to link to aukcji : http://www.allegro.pl/item637513792_sukien...oz_s_m_hit.html
zapewne oni to sprowadzają z Chin lub Japonii i wtedy długo idzie, załóż spór z allegro

a kiedy dokładnie kupiłaś?
 

karciakoteczek

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Polska :D
Kupiłam ją w maju ... i od tego czasu mialy byc dwa tyg wiec chociaz (z przymruzeniem oka)na poczatku czerwca powinno byc a mamy polowe lipca ... rece opadaja ale jak czytam komenty to nie tylko mnie oszukali ... zlodzieje ... bardzo duzo osob zrobili w balona wiec i niezle sie na tym wzbogacili ... do allegro zreszta tez pisalam to nic konkretnego nie odpisali tylko tyle ze zablokowali jej konto no i co z tego nam ktorzy juz kupili cos od niej a nie dostali towaru nic nie pomoze ... pozniej pisalam i do tej cholery to kazala mi czekac kolejne dwa tyg i co jajco ;] jak towaru nie bylo tak i nie ma sami zobaczcie ile ma negatywow a jak kupowalam towar to bylo wszystko ok mase pozytywow


Chociaz moj przypadek to jeszcze nic ... kolezanka kupila buty za ponad 400zl ktorych nigdy niestety nie zobaczyla na real a kase przeslala ;p i wez tu zaufaj ludziom
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Tez zostalam oszukana ;/ co prawda nie stracilam jakis duzych pieniedzy ale chodzi juz nawet o sam fakt ... sprawa jest jeszcze swieza i nie wyjasniona ... pisalam do tej babki to zapewniala mnie ponad miesiac temu ze max 2 tyg i dostane towar ... no a teraz to juz sama nie wiem co mam robic ;/
jak ktos ma jakis pomysl to zapodajcie chetnie z niego skorzystam ... a to link to aukcji : http://www.allegro.pl/item637513792_sukien...oz_s_m_hit.html

też zamówiłam kiedyś towar z japonii z podobnej aukcji i szło iszło i szło i w końcu po 1,5 miesiąca doszło raz że wyglądała zupełnie inaczej dwa że już mi sie jej odechciało po takim czasie trzy już nigdy niczego nie kupię sprowadzanego z tajlandi chin czy japoni
 
K

kinga_sc

Guest
Kupiłam ją w maju ... i od tego czasu mialy byc dwa tyg wiec chociaz (z przymruzeniem oka)na poczatku czerwca powinno byc a mamy polowe lipca ... rece opadaja ale jak czytam komenty to nie tylko mnie oszukali ... zlodzieje ... bardzo duzo osob zrobili w balona wiec i niezle sie na tym wzbogacili ... do allegro zreszta tez pisalam to nic konkretnego nie odpisali tylko tyle ze zablokowali jej konto no i co z tego nam ktorzy juz kupili cos od niej a nie dostali towaru nic nie pomoze ... pozniej pisalam i do tej cholery to kazala mi czekac kolejne dwa tyg i co jajco ;] jak towaru nie bylo tak i nie ma sami zobaczcie ile ma negatywow a jak kupowalam towar to bylo wszystko ok mase pozytywow


Chociaz moj przypadek to jeszcze nic ... kolezanka kupila buty za ponad 400zl ktorych nigdy niestety nie zobaczyla na real a kase przeslala ;p i wez tu zaufaj ludziom
w maju, ja tam mam jeszcze przesyłki dla klientów z maja i jakoś nie spieszy mi się z wysyłką... więc czasami 2 miechy to nic...

poza tym jest taki wynalazek jak ochrona kupujących napisz do allegro to ci zwrócą kasę
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Kupiłam ją w maju ... i od tego czasu mialy byc dwa tyg wiec chociaz (z przymruzeniem oka)na poczatku czerwca powinno byc a mamy polowe lipca ... rece opadaja ale jak czytam komenty to nie tylko mnie oszukali ... zlodzieje ... bardzo duzo osob zrobili w balona wiec i niezle sie na tym wzbogacili ... do allegro zreszta tez pisalam to nic konkretnego nie odpisali tylko tyle ze zablokowali jej konto no i co z tego nam ktorzy juz kupili cos od niej a nie dostali towaru nic nie pomoze ... pozniej pisalam i do tej cholery to kazala mi czekac kolejne dwa tyg i co jajco ;] jak towaru nie bylo tak i nie ma sami zobaczcie ile ma negatywow a jak kupowalam towar to bylo wszystko ok mase pozytywow


Chociaz moj przypadek to jeszcze nic ... kolezanka kupila buty za ponad 400zl ktorych nigdy niestety nie zobaczyla na real a kase przeslala ;p i wez tu zaufaj ludziom

Zrób tak:
1. Napisz do allegro w sprawie Programu Ochrony Kupujących i dowiedz się jakie papiery musisz im przesłać, aby dostać zwrot utraconych pieniędzy.
2. Na pewno będzie konieczna wizyta na policji, aby na darmo nie iść od razu wydrukuj stronę aukcji (śpiesz się, 19 lipca tej strony nie będzie w internecie, bo przeniosą ją do archiwum) i zabierz ze sobą potwierdzenie przelewu. Na policji dadzą ci jakiś papier (w emailu od allegro powinni Ci napisać jaki ).
3. Papierek z policji wysyłasz do allegro i czekasz, aż może Ci oddadzą pieniądze.
4. Jesteś 38zł do przodu

w maju, ja tam mam jeszcze przesyłki dla klientów z maja i jakoś nie spieszy mi się z wysyłką...

A co sprzedajesz?
Jakbym ja na towar nie doczekał się przez 2 tygodnie to już dawno zgłosiłbym to na policję :)
 
K

kinga_sc

Guest
A co sprzedajesz?
Jakbym ja na towar nie doczekał się przez 2 tygodnie to już dawno zgłosiłbym to na policję :)
książki, kosmetyki, kolekcje...

ja mam rzeczy kupione w domu i zapłacone, ale leżą, bo przesyłka umówiona jest na początek sierpnia, albo połowę lipca, różnie, bo ludzie kupują i wyjeżdżają, czasami wkurza, że mi to tyle leży
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
książki, kosmetyki, kolekcje...

ja mam rzeczy kupione w domu i zapłacone, ale leżą, bo przesyłka umówiona jest na początek sierpnia, albo połowę lipca, różnie, bo ludzie kupują i wyjeżdżają, czasami wkurza, że mi to tyle leży

aha rozumiem :) No mnie też to denerwowałoby. W sumie to co innego umówić się na wysyłkę w późniejszym terminie, a co innego wysłać paczkę po miesiącu bez powiadomien o opóźnieniu...
 
K

kinga_sc

Guest
obecnie mam problem z baba

spoznia mi sie wplata na konto, a zamowilam czesci do auta za jakies 5tys i dzis negatyw, gdyz czeka 7 dni, ja jej mowie ze wplace w poniedzialek, a ona ze dzi, a termin uplywa w sobote

i zrozumiec takich ludzi
 

chilli

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Edith000 -przeczytałam Twoje wypowiedzi na temat allegro i tego jak to Ciebie strasznie krzywdzą bo zablokowali Ci konto...
Zablokowane jest dlatego, że Twoja mądra siostrunia nie zapłaciła kasy za prowizje, stąd ukarali pozostałe konta z tego adresu i w taki sposób chcą wyegzekwować kasę od złodziei, którzy sprzedają coś na allegro i nie płacą prowizji...ja nie wiem czy to tak trudno pojąć ?
 
Do góry