Oszuści na allegro.

ComeToMummy

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
CK
Pfff :bag:
Od miesiąca niemoge sobie poradzić z takim kłekiem -,-
Kupiłam telefon który okazał się podróbką. Dziś dostałam mejla że jak mu udowodnie że to samsung a nie nokia (wtf?) to odda kase.
Jak mu przemówić do rozumu że jeszcze chwila i pojade do niego i dostanie pstryczka w nos a wtedy zobaczy? :bag:
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Poproszę o link do aukcji na której wylicytowałeś ten tel.
Wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej.

P.S: Proszę też napisać wszystko ze szczegółami i mniej chaotycznie a na pewno pomożemy Ci ;)
 

Edith000

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam!

Przez sprzedający na szczęście nie zostałam oszukana ale przez Allegro Tak.

Mam konto b. długo, ok.400komentarzy, tylko jeden neutral i kilka dni temu bezpodstawnie zablokowali mi konto, pisząc że niezgodnie korzystam z kilku innych :mruga:

W domu mamy jeden komputer na 4-osobową rodziną (w sumie jak większosć polskich rodzin) oprócz mnie konto ma moja siostra,której zablkowali bo nie zapłaciła prowizji od tego zapewne się zaczęlo, posprawdzali adresy i odrazu założyli, że mam dwa konta. Normalnie absurd!!
Nie dość że co miesiac płacę im w terminie prowizję od sprzedaży to w taki sposób mi się odwdzięczają <_<

Narazie nie dostałam żadnej odpowiedzi ale tego tak nie zostawie, to oni działają wbrew regulaminowi, postrasze sądem bo innego wyjścia nie widzę.

Teraz mam pytanie, czy mogę założyć konto na dane mamy ale na nasz adres, czy też mi zablokują?? Mamy neostradę i przy każdym logowaniu jest inny adres IP a z tego co mi wiadomo właśnie po tym sprawdzają.

Teraz wiem, jedno, że nie dam zarobić złamanego grosika tym kanaliom! Jeśli sprawa pozytywnie się rozwiąze to będe tam jedynie kupowała a znajdę inny rzetelny serwis na sprzedaz.

Swego czasu myślałam nawet o prowadzeniu działalności przez allegro a teraz Nie ma mowy!!!

Przestrzegam wszystkich, oni uważają się bezkarni.
Myślą, że przeciętne rodziny stać na kilka komputerów a ponadto kilka łączy internetowych.
Chamstwo....
 

ComeToMummy

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
CK
Teraz mam pytanie, czy mogę założyć konto na dane mamy ale na nasz adres, czy też mi zablokują??


Jest coś tam w regulaminie że nie wolno.


a że na allegro panuje 'burdel' a adminów łatwo przekupiać i jest dużo absurdów to wiadomo ; )
ja musze odczekac ileś tam dni i kasuje konto na allegro...

a co do tej mojej sprawy... koleś mi wmawia że telefonik jest sprawny i to najważniejsze xD
a ZOOm nie działa, wejście na ładowarke coś ma nie tam... szok... jakiś chiński składak? :ninja:
 

Edith000

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
No właśnie w regulaminie nic takiego nie ma, jest wręcz napisane:

Choć możesz posiadać kilka kont zarejestrowanych na swoje, poprawne dane osobowe, niedozwolone jest używanie tych kont do naruszania zasad, które obowiązują na Allegro. W szczególności chodzi m.in. o składanie ofert we własnych aukcjach, przebijanie swoich ofert złożonych w aukcjach innych Użytkowników oraz wystawianie sobie komentarzy. Niedozwolone jest też stosowanie dodatkowych kont do omijania systemu opłat i prowizji na Allegro oraz do unikania płatności.

Powyższe zasady dotyczą także kont osób, które mieszkają razem, pracują razem lub używają tego samego komputera (w szczególności członków rodziny, współpracowników i znajomych). Dla uniknięcia wątpliwości transakcje między takimi osobami nie mogą być przeprowadzane przy pomocy Allegro.

A nic nie ma o tym, że np. ojciec i córka nie mogą mieć swoich kont, tylko z tego powodu, że mieszkają pod tym samym adresem

Krew mnie zalewa ze złości, za takie działanie :mruga:

Mi jest szkoda usuwać mojego konta bo ma bardzo dużo dobrych opinii, będe walczyć a jeśli się nie da to założe na dane mojej mamy i inny adres, bo i tak niedługo przeprowadzam się....

Eh...nierozumiem tych ludzi. Siedzą nic nie robią, jeszcze mają z nas pożytek a i tak czepiają się do tych którzy nic złego nie robią.

CommeToMummy Mi się wydaje, że możesz jedynie postraszyć policją ewentualnie wysłać list do allegro ale wiadomo oni nic szczególnego nie zrobią, może tylko zablokują konto lub wyślą formularz do sprzedającego;/
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
A ja kupuję na Allegro od ponad dwóch lat i ani razu nie spotkałem się z oszustwem (tylko kupuję, a nie sprzedaję).
Poza tym, to jak coś się kupuje, to trzeba zawsze najpierw sprawdzić komentarze. Jak dla mnie, to wystarczy jeden negatyw o treści: "nie otrzymałem towaru", albo "otrzymałem zniszczony towar" i już wtedy taki sprzedawca nie wchodzi w grę.
Najważniejsze, to kupować od dobrych sprzedawców, a jest ich bardzo dużo.

I przede wszystkim właśnie najczęściej kantują na komórki i tego typu rzeczy, a ja na Allegro kupuję zupełnie inne rzeczy
(oryginalne płyty winylowe, CD i kasety z muzyką), czasem inne rzeczy, ale komórek nie kupuję, bo w ogóle nie potrzebuję komórki (nie posiadam), wystarczy mi telefon domowy.
 

Shylios

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Mielec
Nie łapie

upiłam telefon który okazał się podróbką. Dziś dostałam mejla że jak mu udowodnie że to samsung a nie nokia (wtf?) to odda kase.
To co wreszcie? Podróbka? Czy przysał nie ten telefon co trzeba??

Daj link do aukcji.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
ComeToMummy, daruj sobie alledrogo i przerzuć się na ebay ;) tam takich kantów nie zobaczysz, bo sprzedający bardzo dbają o pozytywy i nawet jezeli okaże się, że przedmiot ma jakąś wade lub nie spełnia oczekiwań, to wystarczy fota i juz przysyłają Ci następny i to jeszcze z przeprosinami. jest większy rygor i nie ma takich cwaniaczków, którzy czują się całkowicie bezprawni, bo za ileś tam negatywów po prostu eBay im blokuje konto i dupka, nic nie zrobią. zresztą ludzie tam jacyś bardziej pokorni są i mniej awanturniczy - zamiast się kłócić wolą załagodzić sytuacje i dostać pozytywa. wtedy wszyscy są happy i nie ma zgrzytów. mój kolega tam kupuje już od ok. roku i w zasadzie teraz już wcale z allegro nie korzysta

w ogóle podaj linka do tej aukcji, to przynajmniej będziemy się od tego gościa trzymać z daleka.
a napisałaś do allegro? wystawiłaś mu negatywa?
 

Liss

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
ComeToMummy, daruj sobie alledrogo i przerzuć się na ebay ;) tam takich kantów nie zobaczysz, bo sprzedający bardzo dbają o pozytywy i nawet jezeli okaże się, że przedmiot ma jakąś wade lub nie spełnia oczekiwań, to wystarczy fota i juz przysyłają Ci następny i to jeszcze z przeprosinami. jest większy rygor i nie ma takich cwaniaczków, którzy czują się całkowicie bezprawni, bo za ileś tam negatywów po prostu eBay im blokuje konto i dupka, nic nie zrobią. zresztą ludzie tam jacyś bardziej pokorni są i mniej awanturniczy - zamiast się kłócić wolą załagodzić sytuacje i dostać pozytywa. wtedy wszyscy są happy i nie ma zgrzytów. mój kolega tam kupuje już od ok. roku i w zasadzie teraz już wcale z allegro nie korzysta

w ogóle podaj linka do tej aukcji, to przynajmniej będziemy się od tego gościa trzymać z daleka.
a napisałaś do allegro? wystawiłaś mu negatywa?

bo dla nich eBay to czesto jedyne zrodlo utrzymania, ludzie pozakladali sobie jednoosobowe firmy i pracuja na chleb. dlateog jest mniej kantow i usluga solidniej oferowana.
 

BlueRain

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2008
Posty
139
Punkty reakcji
0
A ja od 22. lipca czekam na przesyłkę od gościa z allegro, żadne telefony ani mejle nie pomagają, już się chyba nie doczekam ;/
Wygrana aukcja, wpłata kasy przelewem i cisza - koleś stwierdził, że pewnie na poczcie ukradli.
Hmm?
 

ComeToMummy

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
CK
;D
mam pytanie apropo... żeby nie było - mnie to nie dotyczy :lol: ale pytam z ciekawości. co allegro może zrobić jak się nie ma 18-lat a założona konto?
jakieś kary pieniężne czy coś?

Nie łapie


To co wreszcie? Podróbka? Czy przysał nie ten telefon co trzeba??

Daj link do aukcji.

no właśnie niby nokia... ale nie wiem skąd ten samsung mu się wzioł xDD
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
ComeToMummy, daruj sobie alledrogo i przerzuć się na ebay ;) tam takich kantów nie zobaczysz, bo sprzedający bardzo dbają o pozytywy i nawet jezeli okaże się, że przedmiot ma jakąś wade lub nie spełnia oczekiwań, to wystarczy fota i juz przysyłają Ci następny i to jeszcze z przeprosinami. jest większy rygor i nie ma takich cwaniaczków, którzy czują się całkowicie bezprawni, bo za ileś tam negatywów po prostu eBay im blokuje konto i dupka, nic nie zrobią. zresztą ludzie tam jacyś bardziej pokorni są i mniej awanturniczy - zamiast się kłócić wolą załagodzić sytuacje i dostać pozytywa. wtedy wszyscy są happy i nie ma zgrzytów. mój kolega tam kupuje już od ok. roku i w zasadzie teraz już wcale z allegro nie korzysta

w ogóle podaj linka do tej aukcji, to przynajmniej będziemy się od tego gościa trzymać z daleka.
a napisałaś do allegro? wystawiłaś mu negatywa?

na allegro też blokują konto jeśli dostanie się kilka negatywów.


A ja od 22. lipca czekam na przesyłkę od gościa z allegro, żadne telefony ani mejle nie pomagają, już się chyba nie doczekam ;/
Wygrana aukcja, wpłata kasy przelewem i cisza - koleś stwierdził, że pewnie na poczcie ukradli.
Hmm?

Na co ty jeszcze czekasz?
Jak najszybciej idź z tym na policję, a i postaraj się o odszkodowanie od allegro, ten serwis jest ubezpieczony więc kase można odzyskać pod warunkiem ze napiszesz z prośba o odszkodowanie do 6 mc po zakonczeniu aukcji.
i jesli masz dowód przelewu to daj mu skan tego dowodu i zażądaj wysyłki.
Jakby ze mnie tak kpili to zgłosiłbym to do sądu.

;D
mam pytanie apropo... żeby nie było - mnie to nie dotyczy :lol: ale pytam z ciekawości. co allegro może zrobić jak się nie ma 18-lat a założona konto?
jakieś kary pieniężne czy coś?



no właśnie niby nokia... ale nie wiem skąd ten samsung mu się wzioł xDD

Allegro blokuje konto i żąda wysłania skanu dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.
A jeśli ktoś cie oszukał i zgłaszasz to na policje to, psy nie zwracają uwagi na to czy masz 18 lat czy nie, tylko pytają czy rodzic wiedział o dokonanej transakcji (wiem z doświadczenia). Później też allegro nie zwraca uwagi na wiek.
 
Z

zofia2007

Guest
ComeToMummy, daruj sobie alledrogo i przerzuć się na ebay ;) tam takich kantów nie zobaczysz, bo sprzedający bardzo dbają o pozytywy i nawet jezeli okaże się, że przedmiot ma jakąś wade lub nie spełnia oczekiwań, to wystarczy fota i juz przysyłają Ci następny i to jeszcze z przeprosinami. jest większy rygor i nie ma takich cwaniaczków, którzy czują się całkowicie bezprawni, bo za ileś tam negatywów po prostu eBay im blokuje konto i dupka, nic nie zrobią. zresztą ludzie tam jacyś bardziej pokorni są i mniej awanturniczy - zamiast się kłócić wolą załagodzić sytuacje i dostać pozytywa. wtedy wszyscy są happy i nie ma zgrzytów. mój kolega tam kupuje już od ok. roku i w zasadzie teraz już wcale z allegro nie korzysta

w ogóle podaj linka do tej aukcji, to przynajmniej będziemy się od tego gościa trzymać z daleka.
a napisałaś do allegro? wystawiłaś mu negatywa?

:/

Na e-bay też zdarzają się oszustwa.
Np afera z żądaniem wysyłki do krajów afrykańskich


:papa:
 

gadula_on73

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2008
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wiek
51
Miasto
Oświęcim
mnie akurat "wałek" z telefonem raz dotknął ... kupiłem motorolkę a835 jako... nową a dostałem takiego drapaka że masakra... w sumie działał tyle że obudowa była ostro porysowana...
niedawno doświadczyłem jakby pół-wałka ... oczywiście też na allegro. Kupiłem dla córki legginsy. Miałem czekać do 14 dni... a tu 21 i nic! W końcu przyszły prawie po miesiącu tyle że ... jedne ok, a drugie wogóle inne. Gość który sprzedawał te ciuchy handlował na ebay i stamtąd je wysłał na mój adres. Miały być z USA a tak na prawdę są z Chin :) Jak stare jest allegro tak długo jeszcze będzie dobrym gruntem dla "wałków".
Co do tego telefonu... zgłoś na policję niezgodność towaru z umową (sprzedaży na allegro). Jak zgłosisz i spiszą protokół to weź od policji numer tego protokołu by wysłać "władzom" allegro o wszczęciu postępowania przez policję. Przyblokują temu kolesiowi konto. A potem sama zobaczysz jak się rozwinie sytuacja. U mnie dochodziło tylko do tego momentu... bo druga strona "miękła" na widok panów w niebieskich uniformach i udawało się sytuację odwrócić.
Raz miałem sytuację kupując w sklepie na www (no nie na allegro) że faktura przyszła, zapłaciłem i gdy po tym dzwoniłem do kolesia to miał telefon wyłączony. Po tygodniu czekania i zachodzenia w głowę co jest... udałem się na policję. Za nim oni coś ruszyli sprawę to minął tydzień. Finalnie okazało się że gość u którego kupiłem (maskę) pojechał sobie na 3 tygodnie na jakieś nurkowanie i zapomniał zawiesić strony. Mógł chociaż umieścić info że go nie ma w tym a takim okresie. Byłoby wiadomo :).
A co do Ciebie... Zdobaczymy jak będzie . Daj znać :)
 

alan2

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiem, ze moga spasc na mnie za to gromy, ale chyba czasami pouczajaco wychodzi, jak ktos co pewien czas dostanie "prztyczek w nos". To do czesci ludzi duzo bardziej przemawia, niz konsekwencje prawne.
Wprawdzie sam bym czegos takiego nie uskutecznil, ale takie historie zawsze mnie interesuja:)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
nie sposób czasem jechać za kimś na drugi koniec polski, szukać po całym mieście np. Szczecinie żeby mu wpie*dolić...
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Jak sobie czytam ten temat to przypomina mi się moja przygoda z tym serwisem. Pracowałam właśnie u jednego kolesia, który jak się okazało później zrobił nie jeden wałek. Na dokładkę sama zostałam w to wplątana. Wałek był i z telefonami i z ubraniami. I co z tego, że kolo ma zablokowane konto (kolejne), co z tego że nie zapłacił prowizji serwisowi, że nie oddał kasy jak dalej sprzedaje na allegro. : /

Ja kończę swoją przygodę z alle, pewnie przeniosę się na ebay - choć podobno mają go zamknąć.
 

matiello

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
Witam, aby nie zakładać nowego tematu bowiem ten ewidentnie dotyczy machlojek na allegro, dopiszę tu swój problem otóż:

Zakupiłem u gościa sprzęt, wszystko cacy pięknie, wpłata z góry, w miarę szybka wysyłka, ale gdy maszyna przyszła okazała się nie sprawna. Skontaktowałem się z facetem, który powiedział mi żebym mu to odesłała o on odeśle to do reklamacji i tak też zrobiłem. Wczoraj otrzymałem odpowiedz od niego że reklamacja została rozpatrzona negatywnie, a szkoda została spowodowana przeze mnie, gdyż on przed wysyłką sprawdzał wszystko i działało. czy w tej sytuacji musi mi on udowodnić to że to ja to uszkodziłem? bo przecież każdy może powiedzieć że on sprawdzał i działało;] Co właściwie powinienem zrobić, gdy nie będzie chciał mi zwrócić pieniędzy, tylko wmawiał ze to ja itd?

Z góry dzięki za odpowiedz
pozdrawiam

Sprawa już wyjaśniona
 

Kriss882

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Piła
Jeżeli kupujecie sprzęt na allegro to najlepiej wyszukajcie ze swojej miejscowosci lub z okolic aby mozna bylo sie z kolesiem zobaczy obejrzec sprzet itd.
 
Do góry