Oszczędność w firmie

bicykl

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Cześc!

Prowadze firme i zastanawiam się czy w tym temacie moglibyśmy zamieścić, podzielić się własnymi rozwiązaniami/pomysłami na oszczędność w firmie. Rozwiązania, które ja stosuje:

- komunikatory typu GG - komunikacja między pracownikami, innymi firmami - nie trzeba otwierać specjalnie mejla, można nawiązac bardziej luxne stosunki z kontrahentami,

- zamiast telefonu - dzwonienie przez internet - bardzo tanie rozmowy, stosowalismy to gdy ktos z rodiznki był za granicą, tanio, a gdy ma sie te same programy wogole za darmo :)

- oszczedność papieru - zadrukowane strony kłade białą stroną do góry tne na 4 czesci i mam "brudnopisiki",moja firma strsznie tego dużo produkuje..

...jutro jeszcze pomysle co mozna dodac :)

licze na inwencje!!!
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Komunikatory typu gg wcale nie są Lepsze od maili!
Wysyłając maile wysyłamy szybkie listy a w listach raczej trzeba zachować odpowiednio ułożoną formę zaś w komunikatorach brakuje tego uporządkowanego szyku, zaś wiadomości są wysyłane chaotycznie.

Dzwonienie przez internet? Jestem za takimi rozwiązaniami. Najlepiej jakby w ogóle zrezygnować ze zwykłych telefonów.
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
ja w ogole dziwie sie ludziom ktorzy maja jeszcze w domu zwykly telefon stacjonarny... strata kasy~ wystarczy miec lacze zeby rozmawiac za grosze/za darmo... ja prowadzac firma wolal bym jednak pisac mail'e(to bardziej oficjalne - no chyba ze klienci to mlode pokolenie klasy sredniej), a "luźniejsze" gadki nawiązywać przez telefon VoIP bądź Skype
 

alan2

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0
- zamiast telefonu - dzwonienie przez internet - bardzo tanie rozmowy, stosowalismy to gdy ktos z rodiznki był za granicą, tanio, a gdy ma sie te same programy wogole za darmo :)

Polecam Voipcheap :

Po kupieniu abonamentu za 10 euro mozna dzwonic na stacjonarne za darmo (jest limit tygodniowy 5 h), a na komorkowe 8 euro centow.
Ja to zintegrowalem z telefonem VOIP na biurku i korzystam jak ze zwyczajnego stacjonarnego.
Polecam.
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
GG nie jest zbyt dobrą formą, bo wymusza na Tobie skupienie się na tej jednej czynności. Innymi słowy w czasie rozmowy z Klientem, czy innymi firmami po prostu nic nie robisz - marnujesz czas. E-mail jest o wiele bardziej wydajnym rozwiązaniem i z pewnością z czasem to docenisz, gdy zacznie przybywać zleceń/zamówień. ;)

A co do oszczędności, to po prostu trzeba na wszystko patrzeć zdroworozsądkowo. Jeśli możesz kupić tańszą taśmę, która jest tak samo mocna, to ją kup. Jeśli zmarnowałeś papier na błędne druki, to je traktuj, jak brudnopisy itp. Nie umiem tak z mostu wymienić oszczędności. :) Dodam tylko, że oszczędność nie może przeważyć jakości. Niby oczywiste, ale ... ;)
 
Do góry