Ostre papryczki chili

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Witajcie,

Mam do sprzedania nasiona jednej z ostrzejszych odmian papryczki chili.

Link do aukcji:
http://www.allegro.pl/item372110646_chili_bird_eye.html

Krótko na temat papryki:

Bird Eye jest jedna z ostrzejszych jakie możemy znaleźć na rynku. W skali Scoville'a jej ostrość waha się od 100.000 ~ 225.000.
Roślina ta pomimo tego, że kojarzy się z jakimś odległym, ciepłym krajem znakomicie nadaje się do hodowli w naszym kraju.
Nasiona kiełkują po około tygodniu. Do wykiełkowania potrzebują zwykłej uniwersalnej ziemii kwiatowej, promieni słonecznych no i systematycznego podlewania. Roślina jest odporna na niższe temperatury, jednak celowe trzymanie jej w zimę na balkonie spowoduje, że zmaraznie ;). Po kilkunastu tygodniach od dnia zasiania roślina "zalewa" się w małych białych kwiatkach, z których wyrosną owoce. (jeżeli sam ich nie zapylisz na 1 roślinkę przypadną 2 papryczki, jeżeli sam zapylisz kwiatki, możesz ujrzeć nawet do 5 owoców na jednej roślinie - tak przynajmniej jest u mnie). Jej owoce mają różną długość - od 1,5 cm do 5 cm. Czym większy owoc, tym więcej ma nasion. W 3cm papryczce znajduje się ok. 15 nasion.

Papryczki są ostre i to bardzo. Znakomicie nadają się do sosów, marynat do mięs itd. Są idealną propozycją dla osób pragnących mocnych wrażeń. (zjedzenie papryczki wraz z nasionami urwanej prosto z rośliny gwarantuje niezapomniane przezycia;) ).

Zachęcam do kupowania.
 
Do góry