Ostr się sprzedał?

majcherck

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich,
Zaznaczam z góry, że szanuję Ostrego i całą jego twórczość. Uważam, że jest najlepszym raperem w Polsce. Ale do rzeczy. Chodzi mi o soundtrack do filmu "Galerianki". Czy przez to rozumieć komercjalizację twórczości łódzkiego rapera? Znaczy nie bardzo rozumiem sytuację, bo z góry zaznaczał sprzeciw mediom, a mimo wszystko soundtrack został nagrany. Jakby mógł ktoś jasno wyjaśnić zaistniałą sytuację, bo nie bardzo rozumiem. Myślałem, że Ostry jest raperem, który do końca będzie swoje wartości podtrzymywał, co więcej krytykuje tych, którzy tak nie robią. Jest to dla mnie niejasne i co najmniej zastanawiające.
 

Warnesis

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
151
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielawa
Co w tym złego? Nie ma go w radiach, ni ma w TV, ale to i tak źle, dobrze chyba że do takiego filmu a nie pustej komedii romantycznej? Jakoś o "Z Odzysku" się nie pytasz?
Zresztą definiując komercję twoim tokiem myślenia to 99% polskich raperów się sprzedało, nawet w podziemiu, bo gdzieś coś zrobili z muzyką
 

niewyspana

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
294
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
-> Śląsk
Ja zgadzam się z kolegą wyżej.
Co innego gdyby nagrał pusty kawałek do jakiegoś daremnego serialu.
Wiesz chociaż o czym jest ten film "Galerianki"? Ostry jak najbardziej do niego pasuje. Pokazuje, że puszczanie się nastolatek za ciuch czy błyszczyk to nie jest normalne zjawisko, tępi, gardzi takimi szmatami.
Miedia to nie tylko samo złooo. Jeśli jest to coś bardziej wartościwego, prawdziwego, i jakiś artysta się z tym zgadza, popiera, to ja bym własnego wkładu w takie dzieło nie nazywała komerchą.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
@majcherck:
I po to rejestrowałeś się na forum, żeby zadać to pytanie? xD

Co złego widzisz w robieniu soundtracków do filmów? Szczególnie tych bardziej niszowych i mających w sobie jakieś przesłanie etc? NIe widziałem kinowej wersji 'Galerianek', natomiast widziałem wspomniany przez Warnesisa 'Z odzysku'. Bardzo fajny film. A co powiesz na temat Rahima? Który miał mini epizod w sztuce teatralnej, wspólnie ze Śliwką zrobił kawałek i soundtrack do 'Senności', miał mały epizod i nagrał kawałek w mini filmie 'Wódeczka i Panienki'?

Bardzo dobrze, że się udzielają. Nowe doświadczenia i eksperymenty są dobre.
 

jonitz

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
283
Punkty reakcji
1
szanujesz Ostrego to szanuj go dalej bo nie zrobił nic podobnego do tego co zrobił Liber, 18L czy inny Mezo. nagrał soundtrack w takim samym stylu w jakim nagrywa własne płyty i nie nagrał tego do byle jakiego medialnego gó.wna tylko do filmu pokazującego brutalną prawdę, czyli to, co wielokrotnie słychać w jego kawałkach.
 

sikorzwp1

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
59
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Chełm
"sprzedać" jest równoznaczne ze sprzedaniem swojej d***, odejściem od swoich ideałów, których niektórzy nigdy nie mieli. tede i inne bezele faktycznie "sprzedały" się dla potrzeb lansu, komercji i wszyscy się z nich śmieją poza gorącymi 13stkami, dla których oni nieświadomie robią rap, tłumacząc się, że robią go dla kumatych, że... oj szkoda słów. a O.S.T.R robi dalej swoje, a to za co go lubię to nieustanne innowacje. Jego płyty nie są jak jesienne wydania nowych FIF :) a co do soundtracku... zrobienie soundtracku dla prestiżowego filmu ( tak, tak... ta pierwotna wersja dostała wyróżnienie na jakimś ważnym festiwalu! ale już nie pamiętam jakim i jakiej kategorii ) jest "sprzedaniem się" ?! to że nie robi z siebie kretyna i robi dobry hip-hop nie znaczy, że ma być biedny i dobrze, że sztab reżyserski zaproponował mu wyprodukowanie ścieżki dźwiękowej. Nigdy więcej nie stawiaj takiej hipotezy, bo takie stereotypowe i jednoznaczne myślenie dobija mnie najbardziej...
 

Daniel_

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
31
a ja myślę, że OSTR po przez swoją rozpoznawalnośc w kulturze hip hopowej w Polsce po prostu promuje ten film, opowiadający jakże prawdziwą historię coraz częściej spotykaną w dzisiejszych czasach. A po za tym Adam wykorzystywał dialogi z Galerianek na płycie O.C.B, na której także podkreśla swój stosunek do tzw. Galerianek.
 

inkubator

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wszystkim, którzy nadal szanują i cenią O.S.T.R.-ego i jego muzykę polecam jego koncert. W Bielsku-Białej odbędzie się on 29 grudnia w Klubie Rudeboy. Więcej info na stronie: http://www.bb365.info/?c=wydarzenia&d=muzyka&id_kalendarza=3927
 

Tomka.

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
bydgoszcz. / śródmieście. ; ]]
Co w tym złego? Nie ma go w radiach, ni ma w TV, ale to i tak źle, dobrze chyba że do takiego filmu a nie pustej komedii romantycznej? Jakoś o "Z Odzysku" się nie pytasz?
Zresztą definiując komercję twoim tokiem myślenia to 99% polskich raperów się sprzedało, nawet w podziemiu, bo gdzieś coś zrobili z muzyką

zgadzam się. O.S.T.R. jest jednym z najlepszych polskich raperów,ale o nim ani nie słychać, ani nie widać go na stacjach muzycznych.
jego piosenki odzwierciedlają rzeczywistość, a swoje piosenki wykorzystał do filmu, który rzeczywiście nie jest jakimś romansidłem, tylko ukazuje on realia, czyli życie dziewczyn, które sprzedają swoje ciało w galeriach handlowych dla zwykłych jeans'ów czy biżuterii. według mnie to nie żadna komercja. O.S.T.R. się nie sprzedał! gdyby występował w jakichś tanich reklamach, czy promowałby jakiś produkt, który wcześniej sam oczerniał, to wtedy można by było powiedzieć, żepoddał się on zwykłej komercji.

a tak poza tym to zapraszam na koncert O.S.T.R -ego, który odbędzie się 7 listopada w Bydgoszczy. ;)
 

Pfk-kompany

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem się nie sprzedał, to nie zostało puszczone w reklamie ale w filmie i to dosyć poważnym.. choć niekażdy zrozumiał jego znaczenie, jest on tragiczny, widzimy na nim młode dziewczyny które się"sprzedają", a jak zauważyliśmy ta cała ich "praca" wpłyneła na życie wielu osób, a nawet na jego brak ..

SZACUN DLA OSTREGO!
 

BeGieKa

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Miasto
Zagłebie
Człowieku Ostry zawsze był komercyjny.
Komercja zaczyna sie z pierwszą sprzedaną płytą i ogólnym promo.
A po za tym ostry jako raper nie jest za dobry, za to dobry z niego producent.
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 264
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Na ogół nie powinniśmy tak się przekabacać na siłę, że dany artysta w momencie w którym opchał świeżo wydany przez siebie album na półki sklepowe zaciera głównie własne dłonie na czerpanie zysku, skoro niejednokrotnie zawartość wydanego albumu doskonale poświadcza to, że głównym założeniem autora było to, aby odbiorcy zdołali wyciągnąć dość niepochopne wnioski z tego, co zawierały w sobie nagrania z albumu i żeby włożyć mnóstwo serca w pracę tak, aby nie poszła ona na zmarnowanie, a zarazem mogła zostać ona przez odbiorców doceniona.
 
Do góry