Ostatnie pożegnanie.

W

wiki9969

Guest
Kochani, jak już można było zauważyć, odeszłam z grona moderatorów i moja aktywność na forum bardzo zmalała. Pewnie parę osób zastanawia się dlaczego?
Powód mojego odejścia nie jest związany z forum. Jak parę osób wie, swego czasu walczyłam z bardzo poważną chorobą. Leżałam w szpitalu będąc na pograniczu życia i śmierci. Niektórzy postawili na mnie krzyżyk, nie dawali mi szans na przeżycie, ale jak widać udało mi się. :) Przez wiele lat żyłam ze świadomością, że przeżyłam w jakimś celu. W końcu nie każdy ma tyle szczęścia co ja. Wielokrotnie zadawałam i w sumie zadaję sobie pytanie: dlaczego to akurat mnie darowano drugie życie?
Jako nastolatka postanowiłam w jakiś sposób odwdzięczyć się Bogu za to. Piszę poważnie. Zaczęłam udzielać się w fundacjach, zostałam honorowym krwiodawcą, trafiłam do bazy dawców szpiku. Pomagałam ludziom, bo chciałam by inni też skorzystali z tego daru jaki ja otrzymałam. Jednak im dłużej żyję tym mam wrażenie, że robię zbyt mało. Wiecznie czuję niedostatek. Ostatnio dużo o tym rozmyślałam i podjęłam decyzję o wstąpieniu do zakonu. Wiem, że dla Was może to brzmieć niepoważne, ale to czym się kieruję i w jakim aktualnie jestem stanie może zrozumieć osoba, która wróciła z tamtego świata. Chcę w stu procentach poświęcić życie Bogu, bo wiem, że nie żyję tylko dla siebie.
Piszę to wszystko, bo spędziłam na tym forum ponad dwa lata swojego życia. Mam tutaj znajomych i przyjaciół. Dlatego, przykro byłoby zamknąć pewien etap w swoim życiu nie żegnając się z Wami.
Tak więc do zobaczenia i powodzenia. :)
PS. Trzymajcie za mnie kciuki, bym dała radę wytrwać w służbie Bogu i w swych postanowieniach. :)
 
W

wiki9969

Guest
Pincuś, przecież rozmawiałam o tym z Tobą. :buziak: Jednak wiedz, że niezależnie od tego jak nasze życie się potoczy, będziesz mogła zawsze na mnie liczyć. :)
 
A

alfabeta11

Guest
Wiki! Płakam za Tobą!

Jeśli podjęłaś taką decyzję i wiesz, że to będzie dla CIEBIE najlepsze to jestem w 101% po Twojej stronie. Szkoda tylko, że uciekasz stąd :(

No ale... Powodzonka Wiki. Żeby Twa powinność była Ci lekką, a życie ogólnie dobre :hug:
 
K

kate2

Guest
wiki9969 napisał:
PS. Trzymajcie za mnie kciuki, bym dała radę wytrwać w służbie Bogu i w swych postanowieniach. :)
Masz już upatrzone miejsce dla siebie? I datę wejscia w mury zakonne?
 
W

wiki9969

Guest
mesajah napisał:
1 kwietnia jutro xD
Naprawdę myślisz, że byłabym w stanie żartować z czegoś takiego?
alfabeta11 napisał:
Wiki! Płakam za Tobą!

Jeśli podjęłaś taką decyzję i wiesz, że to będzie dla CIEBIE najlepsze to jestem w 101% po Twojej stronie. Szkoda tylko, że uciekasz stąd :(

No ale... Powodzonka Wiki. Żeby Twa powinność była Ci lekką, a życie ogólnie dobre :hug:
Dziękuję Alfa. :hug: Twoje słowa mają dla mnie naprawdę ogromne znaczenie. Tobie także życzę powodzenia. :)
 
W

wiki9969

Guest
kate2 napisał:
PS. Trzymajcie za mnie kciuki, bym dała radę wytrwać w służbie Bogu i w swych postanowieniach. :)
Masz już upatrzone miejsce dla siebie? I datę wejscia w mury zakonne?
Miejsce mam, ale daty jeszcze nie. Chcę najpierw zakończyć sprawy bieżące, by móc z czystym sumieniem rozpocząć nowe życie.

Ponadto chcę służyć także ludziom, więc nie chcę się zamykać w zakonnych murach z których nie będę mogła wyjść do ludzi. ;)
 
K

kate2

Guest
wiki9969 napisał:
Ponadto chcę służyć także ludziom, więc nie chcę się zamykać w zakonnych murach z których nie będę mogła wyjść do ludzi. ;)
Oj...to byłoby raczej niezgodne z Twoją osobowością gdybyś miała się zamknąć raz na zawsze.



wiki9969 napisał:
Zdradzisz co to za miejsce? :)
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Wikiiiii :cry:


Jak najbardziej szanuję Twój wybór, ale szkoda że odchodzisz z forum :( Nie możesz tam przełożonej uprosić żeby Ci internet podłączyli? :(
 
K

kate2

Guest
A to siostry bez internetu siedzą? Jedną znam co na Ising-u śpiewa :)

Chyba tylko te o resytykcyjnej dyscyplinie. A tam się raczej Wiki nie wybiera :)?
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
Wiki wielki szacunek dla Ciebie za podjęcie takiej decyzji. Życzę Ci wytrwałości i spełnienia, którego Ci brakowało.

kate2 napisał:
A to siostry bez internetu siedzą? Jedną znam co na Ising-u śpiewa :)

Chyba tylko te o resytykcyjnej dyscyplinie. A tam się raczej Wiki nie wybiera :)?
Mi też się wydaje, że internet raczej zagościł już za murami zakonnymi :).
 
K

kate2

Guest
Sporo sióstr też prowadzi swoje blogi , pisze artykuły i ogólnie udziela się w wirtualnym świecie. Tak więc jest nadzieja, że Wiki tu jeszcze zajrzy :)

Ja Ci życzę Wiki byś znalażła swoje miejsce i szczęście na tym świecie. To jest możliwe :) No i jak już będziesz w klasztornych murach wspomnij w modlitwach o biednych znajomych z Forumowiska
angel.gif

A to ode mnie na nową drogę
kwiatek__91_.gif


Rozkwitaj ! :)
 
W

wiki9969

Guest
Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa. Przynajmniej wiem, że mam w Was wsparcie. A to jest bardzo ważne w momencie, gdy podejmuje się tak ważną decyzję w swoim życiu. Będę o tym i o Was pamiętała, bo jak już wcześniej pisałam, staliście się częścią mojego życia.
 

mesajah

Bywalec
Dołączył
26 Wrzesień 2009
Posty
360
Punkty reakcji
66
Wiek
34
Miasto
lubelskie
wiki9969 napisał:
1 kwietnia jutro xD
Naprawdę myślisz, że byłabym w stanie żartować z czegoś takiego?
Tak myślę. Chociaż nikt cię tu nielubił, nawet bardziej niż mnie :szuka: to sobie idź i wierz w te bzdury co chcesz, kogo to obchodzi?
A tak po trochu o chrześcijaństwie, wiara kontra nauka. Wiara, ktoś coś wymyślił, napisał, głosił i tyle. Jedna religia z kilkudziesięciu i komu tu wierzyć, może w islam? Albo w coś innego, gdzie byś się nie urodziła, będziesz wierzyć w coś innego. Ksiądz mówi ci jak masz żyć, jak rodzinę założyć, choć nigdy jako takiej nie miał, tylko lekcje teoretyczne miał, nauczony jak ma mówić, co wmawiać ludziom, prać mózgi, jedna wielka mafia działająca legalnie! Teraz nauka, gdzie to niebo i piekło znajduje się, nie ma namacalnego dowodu że coś takiego istnieje, na słowo wierzyć? Idź teraz po pożyczkę do skoku i uwierz na słowo, ze 0 prowizji, 0 wpłat, 0 wszystkiego :D Biblia nie mówi nic o jakimś innym życiu. Wierzenie, że życie jest tylko na Ziemi, a teraz wyobraź sobie że takich gwiazd jak Słońce w samej drodze mlecznej są miliony, mniejsze, większe nawet kilkuset krotnie, załóż teraz że przy ok 1/1000 gwiazd jest jedna planeta na której jest życie co daje kilkaset planet gdzie jest życie. Jest wielu bogów do każdej planety? :wink:
 
W

wiki9969

Guest
Czyżbyś się mścił za to, że nie chciałam się z Tobą umówić? :szuka:
 
Do góry