Ospa u niemowlaka

Xardas13

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2015
Posty
22
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie, Chciała bym się dowiedzieć jakwygląda ospa wietrzna u 7 miesięcznego dziecka i przede wszystkim jak się ją leczy. . .
 
V

Vaffik

Guest
Zwykłe krosty ropne. Zaczerwienione i cholernie swędzące. Jak leczyć?
Są maście i płyny ale na to najlepiej odpowie lekarz bo ja pamiętam leki sprzed 25-27lat i mogą być nieaktualne...
Najważniejsze to nie wygniatać ropni by nie przenosić bakterii.
Jeśli Twoje maleństwo właśnie załapało ospę to współczuję. Dwa tyg. nie Twoje, minimum.
Polecam dzieciaka nie przegrzewać by się nie pociło. Wtedy ponoć mniej swędzi.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Pocieszenie jedynie takie że maluch lepiej to przechodzi bo im dzieciak starszy tym gorzej.

Vaff dobrze napisał.
 

Marry24

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kaznodzieya napisał:
Pocieszenie jedynie takie że maluch lepiej to przechodzi bo im dzieciak starszy tym gorzej.
Vaff dobrze napisał.
To też zależy od organizmu bo mojej kuzynki córka ma 15 lat i miała niedawno ospę przechodziła ją 1 tydzień i zero gorączki mało krost po prostu przechodziła ją tak jak by nie miała ospy nawet jej prawie nie swędziało chyba ze przez 3 pierwsze dni , a mojej koleżanki synek co ma 6 miesięcy dostał ospy i wylądował na szpitalu
Zależy od ciebie organizmu , moze przechodzić łagodnie a moze przechodzić bardzo źle oby nie trafił do szpitala a co do leczenia to trzeba udac sie do lekarza bo dla maluchów są inne lekarstwa niż dla starszych tez zależy w jakim stopniu będzie rozwijac się ospa , a tak z ciekawości skąd się maluch zaraził , jeśli sie zaraził to współczuje państwu :-/
 

Xardas13

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2015
Posty
22
Punkty reakcji
0
Marry24 napisał:
Pocieszenie jedynie takie że maluch lepiej to przechodzi bo im dzieciak starszy tym gorzej.
Vaff dobrze napisał.
To też zależy od organizmu bo mojej kuzynki córka ma 15 lat i miała niedawno ospę przechodziła ją 1 tydzień i zero gorączki mało krost po prostu przechodziła ją tak jak by nie miała ospy nawet jej prawie nie swędziało chyba ze przez 3 pierwsze dni , a mojej koleżanki synek co ma 6 miesięcy dostał ospy i wylądował na szpitalu
Zależy od ciebie organizmu , moze przechodzić łagodnie a moze przechodzić bardzo źle oby nie trafił do szpitala a co do leczenia to trzeba udac sie do lekarza bo dla maluchów są inne lekarstwa niż dla starszych tez zależy w jakim stopniu będzie rozwijac się ospa , a tak z ciekawości skąd się maluch zaraził , jeśli sie zaraził to współczuje państwu :-/

Znaczy się to narazie naszczęście tylko podejrzenia bo ospa rozwija sie podobno dwa tygodnoe ;( Byla u nas moja siostra 13 letnie i dstała gorączki odwieźliśmy ją do domu i na drugi dzień ją wysypało
 

Marry24

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ojoj to trzymam kciuki aby nie dostał najlepiej jest jak dziecko dostanie jak ma 5/6 latek , to siostra pewnie jeszcze ma , no jeśli po 2 tygodniach dostanie to odrazu do lekarza bo on tam przepisze dla malucha :-\
 

Xardas13

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2015
Posty
22
Punkty reakcji
0
Marry24 napisał:
Ojoj to trzymam kciuki aby nie dostał najlepiej jest jak dziecko dostanie jak ma 5/6 latek , to siostra pewnie jeszcze ma , no jeśli po 2 tygodniach dostanie to odrazu do lekarza bo on tam przepisze dla malucha :-\
No właśnie też chcielibyśmy żeby nie dostał. Najbardziej obawialiśmy się że takie maluszki to do szpitala kierują ale widze więcej opini o tym że nie, synek miał 3 mies to dostał 3dniówke i bardzo źle zniósł dwu dniowy pobyt w szpitalu, a po wyjściu dodatkowo dostał katar i biegunke.
 

Marry24

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ojoj no to lepiej aby nie dostał , no do szpitala nie oddają jak im się chce tylko jak jest dużo krostek i to ropnych , ale lepiej aby nie dostał bo 2 tygodnie nie państwa :/ Pozdrawiam
 
Do góry