Osoba bez przyszłości

lukeero

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
256
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
Ząbkowice Śląskie
Witam,

Jestem uczniem gimnazjum, którego już niebawem opuszczę i stanie się to faktem. Wiadomo, że trzeba wybrać sobie szkole, do której się udamy. Tu właśnie mam totalny problem i nie kłamie, trochę się załamuje brakiem dla mnie szkoły, albo po prostu nikłym zainteresowaniem.

Jestem osobą o bardzo znikomych zainteresowaniach oraz hobby.
Ogólnie lubię robić grafikę komputerową. Robię strony graficznie, nie kodując. Jeździć na rowerze oraz.. Chociaż chyba to tyle. I tu nasuwa się myśl, co dalej?

Patrząc na to, czym się interesuje, zapewne może mnie interesować profil technik informatyk-mat., bo takowy mamy.
Poza tym już chyba nic. Do dyspozycji mam jeszcze takie profil - wojskowy, ale to liceum. Ja myślę nad tech. bo nie wiem co i jak na temat moich studiów.

plakat_2013.jpg



Oraz to, jak ujrzeliście.

Ogólnie to słyszałem, że teraz mnóstwo jest informatyków, gdzie po prostu po tym pracy niema. Też myślałem nad obrabiarką, chociaż to małe zarobki. Ale co mi innego pozostaje?

Ja nie wiem, może wy coś wiecie na temat tych profili, co wymieniłem. Co polecacie, co out. Mówię, że obrabiarką się nie interesuje, ale jak już nic nie pozostanie, to ..


Pozdrawiam,
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
A mówią ,że to dziewczyny nie są zdecydowane . ^_^

A może ,jest coś czym się wcześniej interesowałeś ,a nie miałeś na to czasu?

Wiesz co w sumie liceum to jeszcze nie taka ostateczna droga. Zawsze możesz iść na tą informatykę ,a kierunek studiów możesz wybrać inny. Bo w sumie tak naprawdę to właśnie studia decydują o Twojej specjalizacji tudzież jakiejś pracy.
Oczywiście dobrze jest ,jak się od samego początku wie co chce się robić w życiu i cały czas idzie się tą ścieżką. I szczerze mówiąc tacy ludzie wychodzą na tym najlepiej. Nie przejmują się czy będzie praca czy nie . Po prostu robią to ,co chcą robić i są w tym dobrzy ,bo się tym od zawsze interesują.
Dlatego ,jeżeli interesujesz się informatyką ,to idź na tą informatykę.

Pamiętaj też ,że 90% prac jest dawanych po znajomości ;)
 

iza96

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2013
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Jeśli potrafisz gotować albo chciałabyś być dietetykiem, czy tez przyżądzać jakieś imprezy okolicznościowe z wyżywieniem to idź na technika żywienia i usług gastronomicznych.
Sama wybrałam ten kierunek i niebawem kończę pierwszy rok. Przyznam szczerze, że jestem bardzo z tego profilu zadowolona, bo w końcu robię to co kocham, czyli gotuję. Zawód jest pewny, bo ludzie zawsze jedli i jeść będą. A teraz poszerzają się ludzkie gusta smakowe i profil coraz bardziej będzie się poszerzać.
Pozdrawiam i życzę pomyślnego wyboru
 

lukeero

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
256
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
Ząbkowice Śląskie
Tylko co po tych technikum informatycznym.. Nawet nie wiem co będe chciał robić. A na studia to nie pewne to jest.. A jakby nawet, to nie wiem jakie studia.

O gotowaniu to raczej nie, to mnie nie kreci. Sam nie jem dużo miesa i wielu potraw, wiec.

Pozdrawiam,
 

lukeero

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
256
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
Ząbkowice Śląskie
Jako, że już czas na wybranie szkoły i już to zrobiłem, to wybrałem kierunek informatka. Jest to technikum. Nie wiem czy całe życie będe chciał siedzieć przy kompie.. ogólnie czy ogarnę to też jest do przemyślenia. Ale mam pytanie, co najbardziej jest potrzebne i będzie w zawodzie informatyka za pare lat?
I, czy zawód Obrabiarka CNC jest też dobry? Bo takowy drugi dałem.

To żeby nie pisać wiele, na informatyce jest grubo z matmą?
 
Do góry