Opuchnięte,zmęczone nogi...:/

jamajka

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Far far away...xD
Witam, wczoraj miałam studniówkę :) przetańczyłam całą noc...uff to była szalona pełna zabawy noc w tym problem,że miałam dość duże obcasy po próbach poloneza i po polonezie już narobiłam sobie odcisków,cierpiałam niemiłosiernie, potem dopiero zrzuciłam buty bo od opuchnięcia nie miesciły mi sie w bucie ...cóż skutek nie mogę chodzić ..nie dam rady pójść jutro do szkoły. Znacie może jakieś domowe sposoby na to by opuchnięcie zeszło? już masowałam nogi i wklepywałam zwykły krem marne skutki, może jakie kąpiele stóp? ...a może znacie jakieś dobre kremy do zmęczonych opuchniętych nóg?
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
hm na takie powazne to ja nie wiem, ale mozesz zarzucic nogi do góry, np lezysz i nogi opierasz wyzej o scianę to opuchlizna złydek zejdzie.
Na odciski to dobra masc z apteki pomoze no i plasterki. No i kremy chłodzące, odpowiednie do nóg.
Hm domowe sposoby ... cos zimnego.
 

dorotkaxdd

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2007
Posty
41
Punkty reakcji
0
to bedzie głupie to co teraz napisze ale podobno pomaga...;]
słyszalam cos o liściach z kapusty ;]
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
żeby opuchlizna zeszła najlepiej trzymać je w górze xD no wiesz przed tv albo coś leżeć na kanapie i nogi wyżej od reszty ciała
a odciski to musisz kupić specjalną maść w aptece bo zwykły krem nie pomoże
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
a i jeszcze zimny prysznic dla łydek, ale nogi unies na jakąs godzinkę, i napewno troszke pomoze,
 

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
Tylko nie przesadź z tym trzymaniem nóg do góry bo narobisz sobie jeszcze większej szkody :)
jeśli nie możesz chodzić to niech sie ktoś nad tobą zlituje i skoczy po jakaś maść na opuchliznę do apteki i wmasuj ją od stóp w górę.
Zimne okłady też pomogą :)
 

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
a co sie dzieje jak ktos unosi nogi zadługo?(pytam serio)
Utrudniony jest dopływ krwi tętniczej, która ma dostarczyć tkankom niezbędny tlen i substancje odżywcze.
Nikt raczej nie unosi z własnej woli na długo nóg bo odczuwa mrowienie i ziębnięcie stóp, ale to raczej jeszcze nie niesie za sobą jakichś konsekwencji :)
 

jamajka

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Far far away...xD
Tylko nie przesadź z tym trzymaniem nóg do góry bo narobisz sobie jeszcze większej szkody :)
jeśli nie możesz chodzić to niech sie ktoś nad tobą zlituje i skoczy po jakaś maść na opuchliznę do apteki i wmasuj ją od stóp w górę.
Zimne okłady też pomogą :)
Własnie mama mi to doradzała rzeczywiście ulga jest natychmiastowa heheh postaram się z tym nie przesadzić ;-)
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Według mnie maści na bazie kamfory dają doraźną ulgę. Ale chyba lepiej jest się przejść do lekarza i odkryć jaka jest tak naprawdę przyczyna takiego stanu rzeczy i wyeliminowanie jej. Ponoć dobre są masaże limfatyczne na opuchnięte i ciężkie nogi.
 

ciszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
To prawda maści z kamfory mogą być pomocne, działają chłodząco i przynoszą ukojenia. Zgadzam się z tym, że masaże pomagają. Z tego co się orientowałam to ten zabieg frigi thalgo http://www.iqmedispa.pl/zabiegi-kosmetyczne-na-cialo,98,4.html jest całkiem niezły jeśli chodzi tego rodzaju przypadłośic. Między innymi usuwa wodę a tkanek i poprawia krążenie krwi.
 

Ajka79

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja na opuchnięte nogi polecam kosmetyki. Testowałam w zeszłym roku kilka marek i najbardziej do gustu przypadły mi małopolskie kosmetyki marki Acerin. Oczywiście kluczowy dla nóg jest odpoczynek. Kosmetyki mogą jedynie przyspieszyć proces powrotu do normalnego stanu nóg.
W razie zainteresowania tutaj znajdziecie szczegółowe informacje o kosmetykach, które ja zastosowałam: Pielęgnacja stóp | Acerin
 

zosikaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji stóp/nóg powinny pomóc. Ja korzystam z tych od Anidy, tutaj masz trochę informacji o tych kosmetykach do stóp.

pozdrawiam serdecznie
zosika
 

Peti

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dlatego warto stosować specjalne żele na opuchnięte żele, np. diosminex lub aflavic. i masować nimi nogi kostek w kierunku łydek. Polecam też masaże wodą, na przemian ciepłym i zimnym strumieniem. Na opuchniete nie pomoga zwykle zele. Najlepsze są te ze zmikronizowaną diosminą :)
 
S

szyszana

Guest
Mnie się udało poprawić stan nóg, ale przez zabiegi w beauty center józefów, nie trwało to specjalnie długo, po wszystkim stosowałam sama peelingi hildegard braukmann. Nogi zrobiły się lekkie, są zdrowsze, w znacznie lepszym stanie i tak miało być. Zabieg nazywał się fitness na nóg - jeśli mieszkacie gdzieś w okolicy to warto. Dla mnie to była ogromna odmiana.
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Mojej mamie pomagają masci na bazie kamfory przynoszą jej duzą ulge:)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
jesli ma ktoś taki problem to warto mieś pod ręką maści, ale może warto też udać się do lekarza, może coś poradzi:)
 
Do góry