Optyka CORE od Armasight

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Witam, mam trochę nietypowe pytanie, ale być może na forum znajdzie się jakiś ekspert w temacie. No więc planuję zakup optyki termowizyjnej. Ze względu na na dobry stosunek cena / jakość, będę raczej skłaniał się ku sprzętowi firmy Armasight. Już właściwie podjąłem decyzję co do modelu, ale jest jedna kwestia, którą chciałbym wyjaśnić. Jako, że kupuję za pośrednictwem ebaya.de, to mam problem z rozszyfrowaniem o co chodzi w całej tej technologii CORE. Jeśli dobrze zrozumiałem tłumaczenie opisu, to jest to ich autorska technologia optyczna, jakościowo coś jakby między generacją 1+ a 2+? Czy może chodzi zupełnie o co innego? Będę wdzięczny za pomoc, bo w polskim necie nie mogę nigdzie tego znaleźć.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Moogle napisał:
Jeśli dobrze zrozumiałem tłumaczenie opisu, to jest to ich autorska technologia optyczna, jakościowo coś jakby między generacją 1+ a 2+?
Dobrze zrozumiałeś, tu masz porównanie jakości obrazu core z generacją pierwszą oraz drugą:
core_porownanie.jpg
 

Peach

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
148
Punkty reakcji
5
Moogle napisał:
Jako, że kupuję za pośrednictwem ebaya.de, to mam problem z rozszyfrowaniem o co chodzi w całej tej technologii CORE.
W polskojęzycznym internecie też jest sporo na temat CORE. Poczytaj sobie chociażby opisy produktów na spy opticu. W ogóle sprzęt tego typu lepiej kupować u polskiego dystrybutora a nie na jakiś tam ebayach, bo w razie jakiejkolwiek awarii nie będziesz miał problemów z reklamacją.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Peach napisał:
Jako, że kupuję za pośrednictwem ebaya.de, to mam problem z rozszyfrowaniem o co chodzi w całej tej technologii CORE.
W polskojęzycznym internecie też jest sporo na temat CORE. Poczytaj sobie chociażby opisy produktów na spy opticu. W ogóle sprzęt tego typu lepiej kupować u polskiego dystrybutora a nie na jakiś tam ebayach, bo w razie jakiejkolwiek awarii nie będziesz miał problemów z reklamacją.
Ok, dzięki za namiar znalazłem sobie przez googla wszystko.
 

tsenre

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
24
Punkty reakcji
0
CORE to taka optyka jakościowo pomiędzy generacją 1 a 2. W mojej ocenie nie ma większej różnicy pomiędzy CORE a sprzętem 2+, a cenowo pierwsza opcja wychodzi znacznie lepiej.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
tsenre napisał:
CORE to taka optyka jakościowo pomiędzy generacją 1 a 2. W mojej ocenie nie ma większej różnicy pomiędzy CORE a sprzętem 2+, a cenowo pierwsza opcja wychodzi znacznie lepiej.
jeżeli nie brać pod uwagę ceny to 2 zdecydowanie?

Jacek23 napisał:
Dobrze zrozumiałeś, tu masz porównanie jakości obrazu core z generacją pierwszą oraz drugą:
różnica jest ogromna moim zdaniem, na korzyść 2 oczywiście.

Moogle napisał:
Witam, mam trochę nietypowe pytanie, ale być może na forum znajdzie się jakiś ekspert w temacie. No więc planuję zakup optyki termowizyjnej. Ze względu na na dobry stosunek cena / jakość, będę raczej skłaniał się ku sprzętowi firmy Armasight. Już właściwie podjąłem decyzję co do modelu, ale jest jedna kwestia, którą chciałbym wyjaśnić. Jako, że kupuję za pośrednictwem ebaya.de, to mam problem z rozszyfrowaniem o co chodzi w całej tej technologii CORE. Jeśli dobrze zrozumiałem tłumaczenie opisu, to jest to ich autorska technologia optyczna, jakościowo coś jakby między generacją 1+ a 2+? Czy może chodzi zupełnie o co innego? Będę wdzięczny za pomoc, bo w polskim necie nie mogę nigdzie tego znaleźć.
co jeszcze brałeś pod uwagę, jeśli nie Armsight?
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
jeżeli nie brać pod uwagę ceny to 2 zdecydowanie?
Niestety cena zawsze odgrywa spore znaczenie.
golgi napisał:
różnica jest ogromna moim zdaniem, na korzyść 2 oczywiście.
Jak ma to być przyatne to lepiej wyłożyć kasę za jakość niż i tak sporo wydać za coś co i tak nie do końca jest takie fajne.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
to bardzo specjalistyczne produkty, więc nie wypuszcza się na rynek czegoś "trochę niezłego", daje się rzeczy dobre. różnica w cenie może zależeć od cła, użytych komponentów, lokalizacji fabryki, marży itp.
 
Do góry