Opryszczka w ciąży

karolyna

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Łódź
kuracje wyznacza sam lekarz, bo leki też sa na recepte, wiec najlepiej zgłosić sie do lekarza o porade. Ja brałam tabletki 4 tygodnie i mam spokój od 2 lat :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
wiem, że skuteczna jest kuracja uodparniająca ale mi heviran też pomógł na wakacjach. zażyłam od razu 3 tabletki jak opryszczka już wyskoczyła i powiem szczerze że szybko przeszło. a bój był straszny.
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
A właśnie... Bo przecież dawka jeszcze... Opłaca się od razu z najsilniejszym wyskoczyć?
 

magdalena 22

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dziewczyny jestem zrozpaczona :( planowałam rozpoczać starania o dzidziusia, ale jak czytam o wszystkich zagrożeniach to az sie boję... a tym bardziej, ze taka ze mnie panikara... W jednym z artykułów podanych przez ktorąś z was czytałam, że opryszczka narządów płciowych moze przebiegać bezobjawowo, to skąd mam wiedzeć, czy nie jestem chora? co tydzień robić badania?
 
D

Dorka123

Guest
możesz zrobić badania na obecność wirusa... z nich wyjdzie czy jesteś nosicielką wirusa, czy chorujesz... lekarz na pewno Ci powie, co masz robić, ale jeśli będziesz uważać, Twój partner również to nie sądzę, ze może się stać coś złego... przecież nawet kobiety, które w ciaży chorują na opryszczkę rodzą zdrowe dzieci... najważniejsze to być pod kontrolą lekarza i w razie czego szybko rozpocząć leczenie...
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
zgadzam się w zupełności najważniejsze to leczenie pod kontrolą lekarza a będąc w ciąży musisz na siebie w szczególności uważać i być odpowiedzialna za siebie i swoje dziecko :) jak leczyc opryszczkę tu jest kilka podstawowych informacji na temat leczenia są też chyba informacje o ciąży warto poszukać i można wiele ciekawych rzeczy się dowiedzieć
 

magdamozdzer

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Dziewczyny, moze wiecie, o co chodzi z ta opryszczką narządów płciowych? Kuzynka mojej znajomej z pracy poroniła i lekarz powiedział jej, ze to z powodu opryszczki. Słyszałam o opryszczce na ustach, ale ze tam? Miała któras z Was?

ja walczyłam z opryszczką, w 4 mis, pomogły typowe aptekarskie sposoby ...
od 6 mies, cera gładka jak przysłowiowa pupa niemowlęcia :)
 
Z

zypek84

Guest
Nie wiem czy coś się zmieniło, ale aktualnie opryszczka w ciąży jest do usunięcia i to szybko.
Szczegóły pod linkiem. Niestety, ale nie ustrzeżecie się przed późniejszymi badaniami słuchu dziecka.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Niestety, ale nie ustrzeżecie się przed późniejszymi badaniami słuchu dziecka.
To nie wszędzie robią to podczas pobytu w szpitalu tuż po urodzeniu dziecka, niezależnie od okoliczności?
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Przesiewowe badania słuchu w większości placówek wykonywane jest jeszcze w czasie pobytu dziecka w szpitalu. Zdarzają się jednak sytuacje (np poród przedwczesny i wcześniactwo, awaria sprzętu), że lekarz wystawia skierowanie do poradni audiologicznej, gdzie rodzice mają zgłosić się z dzieckiem na badanie słuchu.
 
Z

zypek84

Guest
Przesiewowe badania słuchu w większości placówek wykonywane jest jeszcze w czasie pobytu dziecka w szpitalu. Zdarzają się jednak sytuacje (np poród przedwczesny i wcześniactwo, awaria sprzętu), że lekarz wystawia skierowanie do poradni audiologicznej, gdzie rodzice mają zgłosić się z dzieckiem na badanie słuchu.

Jeśli miałyście opryszczkę w ciąży, to na 100% dziecko będzie miało badany słuch. Nie jest to łatwe - przychodzi się kilka razy i doczepiają dziecku takie... coś. Opryszczka w ciąży to spory problem.
 
Do góry