Opony zimowe

uncle_sailor

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2017
Posty
39
Punkty reakcji
2
Mam uniroyal dopiero co zmienione, kupiłem model ms plus77, słyszałem o nich dobre opinie, że mają dużą stabilność i na suchych i na mokrych nawierzchniach, pierwsze wrażenia na plus, dobrze się mi na nich jeździ, jest teraz konkurs po zakupie można dostać zwrot kasy
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
ja zawsze wymieniam swoje zimowe Uniroyal przed pierwszym Listopadem bo to róznie bywa z tym mrozem jak i sniegem.
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Mój Luby zawsze mi mówi, że opony zmieni mi jak tydzień z rzędu będzie minusowa temperatura. W tym roku październik i początek listopada nas rozpieszcza wręcz dodatnimi temperaturami.
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Ja zwykle wymieniam pod koniec listopada i śmigam do końca marca. Opony mam z przodu Fulda a z tyłu Yokohama
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
JA wymienialam w krakowskim Autogumie kilka dni temu. Masakra, pierwszy raz tak późno. A dziś za oknem jest już snieg :)
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Właśnie też dziś wymieniłem, mieszkam w górach (na co dzień we Wrocku) i przyjazd w góry, gdzie leży już śnieg był całkiem wesołym przeżyciem ;)
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
na terenach górzystych to tylko opony zimowe bo tylko one mają odpowiednie parametry ja nadal szukam dobrych opon zimowych ale nie wiem na jakie mam się zdecydować -auto Opel Astra G
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Właśnie też dziś wymieniłem, mieszkam w górach (na co dzień we Wrocku) i przyjazd w góry, gdzie leży już śnieg był całkiem wesołym przeżyciem ;)
W górach to polecam wozic w bagażniku również łańcuchy. Czasami warunki są takie, że najlepsze opony zimowe nie dają rady. Warto też dobrać odpowiednie ciśnienie.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Jeżdżę i mieszkam w górach, mam jako takie rozeznanie. Przede wszystkim, to trzeba dobrać umiejętności jazdy, bez nich żadne łańcuchy nie pomogą.
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
też mam uniroyal i letnie i zimówki. Fajne robią opony, wytrzymałe, czuć podczas jazdy że się opona trzyma nawierzchni, miałem w tym roku nie za ciekawą sytuację na drodze i myślę, że dzięki oponom uniknałem poważnej stłuczki.
 

radosnyadam

Zbanowany
Dołączył
26 Lipiec 2023
Posty
21
Punkty reakcji
2
polecam opony wielosezonowe, nie ma potrzeby zmieniać i magazynować, a przyczepność jest podobna
 
Do góry