Opinie w internecie

missdora

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2017
Posty
8
Punkty reakcji
0
Czytam opinie zanim coś kupie albo zamówie usługe przede wszystkim pod kątem tych negatywnych, jak jest dużo narzekania na coś to rezygnuję, po co ryzykować. wierzę że ludziom by się nie chciało tak nieprawdziwie hejtować na dużą skalę więc uważam to za raczej miarodajne.
 

katee

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2017
Posty
14
Punkty reakcji
0
Czytam opinie ale i tak podchodzę do nich z dystansem
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
mroz_ek napisał:
Mój scenariusz szukania:

wchodzę na Google, wpisuje co chce i jeśli widzę iż jakiś produkt ma same pozytywy to rezygnuje z szukania bo strata czasu to. Wiadomo że albo sami pseudonabywcy (opłaceni ludzie którzy nie posiadają produktu), albo jakiś KUTAS kasuje negatywne opinie
Po co od razu tak ostro?

Przy czytaniu opinii po prostu trzeba być bardzo uważnym i przesiewać je przez gęste sito. Jak są niedbałe, nie wchodzące w szczegóły, bardzo krytyczne lub baaaardzo pozytywne, to takie na ogół pomijam. Niestety takie prawa biznesu w necie :p
Dlaczego tak ostro? Gdyż uważam, że marketingowcy to zwyczajne szmaty, które za pieniądze zrobią (napiszą) każdą ściemę. Mam absolutne ZERO szacunku dla marketingowców. Są to ludzie zupełnie pozbawieni kręgosłupa moralnego, których poglądy zależą od tego kto więcej im zapłaci. Dlatego taka a nie inna reakcja.
mroz_ek napisał:
Mój scenariusz szukania:

wchodzę na Google, wpisuje co chce i jeśli widzę iż jakiś produkt ma same pozytywy to rezygnuje z szukania bo strata czasu to. Wiadomo że albo sami pseudonabywcy (opłaceni ludzie którzy nie posiadają produktu), albo jakiś KUTAS kasuje negatywne opinie
Po co od razu tak ostro?

Przy czytaniu opinii po prostu trzeba być bardzo uważnym i przesiewać je przez gęste sito. Jak są niedbałe, nie wchodzące w szczegóły, bardzo krytyczne lub baaaardzo pozytywne, to takie na ogół pomijam. Niestety takie prawa biznesu w necie :p
Dlaczego tak ostro? Gdyż uważam, że marketingowcy to zwyczajne szmaty, które za pieniądze zrobią (napiszą) każdą ściemę. Mam absolutne ZERO szacunku dla marketingowców. Są to ludzie zupełnie pozbawieni kręgosłupa moralnego, których poglądy zależą od tego kto więcej im zapłaci. Dlatego taka a nie inna reakcja.
Prędzej nabiorę szacunku do dziwki niż do marketingowca.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Ja czytam opinie tylko tam gdzie jest wpis: ZAKUP POTWIERDZONY. Jestem klientem marketów RTV-EURO AGD. Tam jest tak że będąc zarejestrowanym - dokonujesz zakupu a po czasie masz wpis ZAKUP POTWIERDZONY czyli odebrałeś towar i faktycznie go masz. Wtedy takie opinie są w miarę ok. Było by jeszcze uciwiej gdyby można było wpisać numer rachunku, datę zakupu oraz widoczny był by adres IP opiniującego. Wtedy na 99% opinia jest prawdziwa.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Bo prawda jest taka, że opinie w internecie trzeba umieć od siebie odróżnić. Czy jest to opinia pisana czysto pod marketing, czy subiektywna osoby postronnej. Tak naprawdę jest to dość widoczne.
 

sabine

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
Sama raczej nie zamieszczami opinii, dzielę sie nimi raczej w kameralnym gronie znajomych. Ale zdarza mi sie szukac opinii o produkcie który zamierzam kupić. Na ogół łatwo jest odróżnić typowy spam od prawdziwej opinii kogoś kto korzystał z produktu czy usługi.
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
Na android.com.pl zorganizowali konkurs w którym nagrodą był smartfon LG G4. No i wygrałem. Skontaktowałem się z dwoma (!) pseudo adminami tego gównianego portalu z pytaniem czy LG g$ posiada oprogramowanie od producenta czy z brandem operatora/portalu. Odpowiedź (od obu taka sama): oprogramowanie fabryczne bez żadnych modyfikacji. No ok. Przyszła przesyłka i co się okazuje? Oprogramowanie modyfikowane.

Nie chodzi o to iż jest modyfikacja - btw już jej nie ma. Chodzi o oszustwo. Sprawa powinna mieć finał na policji i w sądzie.

Oczywiście dostałem bana po tym jak chciałem wyjaśnić sytuację.
 

jazow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2017
Posty
15
Punkty reakcji
1
Dawniej czytałem opinie o produkcie który mnie interesuje.Teraz raczej nie.Głupoty piszą jak by im ktoś za to płacił... :wink:
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Trzeba mocno cedzić treść jeżeli chodzi o opinie. Jest dużo syfu na zlecenie.
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
Ja sam zawsze czytam opinie i też sporo wystawiam. jak tylko potestuję jakis nowy nabytek to staram się podzielić mocnymi i słabymi stronami. Bo jednak dla każdego liczy się co innego więc coś co dla jednego będzie wadą dla innego może być zaletą. Oczywiście nie można kierować się tylko tym, ale może być bardzo pomocne, zwłaszcza gdy wybiera się z kilku na przykład. Wtedy można się poradzić bo inni mogą zauważyć też coś czego my wcześniej nie widzieliśmy.
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
jazow napisał:
Dawniej czytałem opinie o produkcie który mnie interesuje.Teraz raczej nie.Głupoty piszą jak by im ktoś za to płacił... :wink:
Bo 99% opinii jest opłacona. Realnych jest mało
 

bielokjakub

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja często czytam opinie. Czuję się wtedy trochę pewniej ale oczywiscie i tak wybieram rozsądnie i patrze czy jest mozliwość zwrotu
 

mala_gosia

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2017
Posty
6
Punkty reakcji
1
Zależy jakie opinie, na jaki temat. Ale tak sugeruje się tym, i czytam opinie, recenzje są często pomocne, przydatne. No i można się pośmiać co ci ludzie potrafią powypisywać ;p
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Osobiście uznaje za komentarze
wiarygodne jeśli ma opis
Zalet i wad lub negatywny bo
Ta osoba naprawdę była rozczarowana
I został sprowokowana przez patologie.
Stosuje kilka kroków.
1 czy istnieją komentarze i
Jeśli to czy są na kilku stronach.
Jeśli ich nie ma to firma oszukuje .
2 ilość negatywnych i pozytywnych.
3 dlaczego były negatywne i
Potwierdzają je zdjęcia i filmy.
Nie warto korzystać jeśli
Za komentarze negatywny firma
Daje obelgę , uszkodzona
Paczka, problemy z jakością,
Inne problemy, przypadku
Jedzenia zdjęcie oszustwa lub
Potwierdza niski poziom tego
Dania.
Firma oszukuje pracowników
I płaci im za mało a ma
wielkie zyski.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Osobiście uznaje za komentarze
wiarygodne jeśli ma opis
Zalet i wad lub negatywny bo
Ta osoba naprawdę była rozczarowana
I został sprowokowana przez patologie.
Stosuje kilka kroków.
1 czy istnieją komentarze i
Jeśli to czy są na kilku stronach.
Jeśli ich nie ma to firma oszukuje .
2 ilość negatywnych i pozytywnych.
3 dlaczego były negatywne i
Potwierdzają je zdjęcia i filmy.
Nie warto korzystać jeśli
Za komentarzy negatywny firma
Daje obelgę , uszkodzona
Paczka, problemy z jakością,
Inne problemy, przypadku
Jedzenia zdjęcie oszustwa lub
Potwierdza niski poziom tego
Dania.
Firma oszukuje pracowników
I płaci im za mało a ma
wielkie zyski.
Ta osoba komentarzu daje
Gwiazdki związane tym
Przedmiotem, usługą,
Ocena wyglądu,
Wygląd opakowania, wygląd
Po otwarciu i przygotowaniu,
Smak.
 

Elka88

Zbanowany
Dołączył
17 Grudzień 2020
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja czasem piszę, zależy od tego, czy mi się chce i jak bardzo jestem zadowolona z jakiejś rzeczy. No i jak chcę coś kupić to też czytam, ale staram się znajdować wiarygodne źródła no i też po tym "jak" ktoś pisze, można wywnioskować trochę, czy to prawdziwa opinia, czy reklama i ktoś napisał za pieniądze. Nienawidzę, jak ktoś bardzo nachalnie coś wciska - wtedy to na pewno reklama i to marna... Na pewno wszelkie info z neta trzeba przefiltrować :)
 
W

weteran

Guest
U mnie wystarczy że sprzedawca ma choćby 5% negatywów i nic już u niego nie kupię, dla zasady.
Nic też nigdy nie kupię z AllegroLokalnie wszak tam same poyebki grasują i cwaniaczki, zero poziomu...
a opinii pod produktami w sklepach nie czytam od 6 lat, wszak one są masowo kupowane u Chińczyków/Klikaczy...
i dla drugiej zasady też niczego nie kupuję co w telewizorowni reklamują...
a takowe jak BlackPiątki i wyprzedaże omijam jak swoją teściową...
Staram się też nie kupować nic używanego i nic ze znaczkiem DOBRE BO POLSKIE oraz MADE IN POLAND...

i wiecie co?
Jak dotąd dobrze na tym wychodzę...
 
Do góry