Opinie o Cilest.

agata04255

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
439
Punkty reakcji
7
Koleżanki to jeszcze nic :D

Koledzy mówią: hmm.. a który tydzień? żeby nie było na mnie :D

heh ;D
 

madziak2532

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Biore Cilest pierwszy miesiac i jest to moja pierwsza antykoncepcja w postaci tabletek i przyznam sie ze bardzo sie boje ze mimo regularnego zazywania zajde w ciaze :( :( :(
 

zaba35

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
A Wy dziewczyny co zażywacie Cilest uważacie że on właśnie jest najlepszy? Bo chodzi o to że mam zamiar zacząć antykoncepcję w postaci tabletek i nie wiem które z nich są najskuteczniejsze... Bo o to mi chodzi. A może Kontracept? I nie wiem też czy on (cilest) jest bez recepty, nie oriętuję się w tym temacie więc pytam. Bardzo proszę o pomoc!!!
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
37
Wszystkie tabletki antykoncepcyjne są na receptę.
Nie można określić z góry które tabletki są najlepsze a które najgorsze.
Dla stu kobiet dane tabletki będą świetne, dla następnej setki będą wywoływać masę negatywnych skutków ubocznych.
Niestety ale trzeba na własnej skórze wypróbować tabletki aby stwierdzić czy one będą najlepsze.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Ja długo brałam Regulon i dla mnie był ok, żadnych skutków ubocznych, nic.
Ale tak jak pisze smerfetka - dla mnie te tabletki były odpowiednie, dla Ciebie nie muszą być. Skoro chcesz zacząć antykoncepcję hormonalną to bez wizyty u ginekologa się nie obejdzie.

A co do głównego tematu to ja jestem w ciąży co miesiąc :p
brzuch zaboli dzień wcześniej niż powinien - ciąża
okres dostanę dzień później - ciąża
podwyższona temperatura, w głowie mi się zakręci - ciąża, mogłabym tak wymieniać i wymieniać ;)
 

atsami

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Dziewczyny mam pytanie. Wczoraj o 20.30 wzielam pierwsza tabletke antykoncepcyjna Cilest. Nic po niej nie jadlam. A o polnocy dostalam nudnosci i wymioty. Niczym nie jestem podtruta. Skad te wymioty i czy tabletka działa? Czy mam wziasc nastepna tabletke? Miala ktoras z was takie cos?
 

Maga@@

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
37
nie zadręczaj się:) nie ma powodów. ja brałam Cilest przez 3 lata- to naprawde dobra, skuteczna antykoncepcja;)
 

jaga_pa

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
hmmm moze masz zle dobrane tabletki.... ja biorę i nie mam z nimi żadnych problemów - idz do gina i powiec Ci co robić
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Dla osób zaczynających antykoncepcje, dopytujcie się o pigułki, które mają najmniejszą ilość hormonów, to bardzo ważne! Cilest do takich nie należy.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
nabieralyscie wody po nich ? jesli tak to ile wam sie waga zwiekszyla ?
biorę od roku no i niew iem co dalej...
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
nabieralyscie wody po nich ? jesli tak to ile wam sie waga zwiekszyla ?
biorę od roku no i niew iem co dalej...
ja je używam już od roku i nic mi po nich nie jest zadnych nudności zadnego przybierania na wadze nic jestem bardzo zadowolona z tych tabletek i nie sa bardzo drogie
 

agata04255

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
439
Punkty reakcji
7
Otóż przez 2 lata brałam Cilest, odstawiłam je pod koniec stycznia, przez 3 miesiące miałam okres tak jak zawsze gdy brałam, a teraz, powinna być 4 od odstawienia, i spóźnia mi się 4 tygodnie. Czytałam w internecie, że od razu po odstawieniu są podobno typowe objawy jak dla ciąży. Ale tak po 3 miesiącach? :|

Trochę się boję.. no wiecie.. o ciąże.. bo tak jakby mogę mieć lekki powód, może to przez stres mi się spóźnia?
A co Wy o tym sądzicie? Jak jest po odstawieniu?
 

sheblend

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
dziewczyny biore Cilest i mam takie pytanie:
na ulotce jest napisane, że gdy skończy się opakowanie to jest 7-dniowa przerwa czyli jak ostatnia tabletka była brana we środę to 7 dni przerwy i 8dnia biorę pierwszą tabletkę tak? bo wcześniej na foruum dziewczyna napisała :

"jeśli tabletki kończą Ci się np. w środę to następne, nowe już opakowanie rozpoczynasz za tydzień w następną środę. "
,a to jest nieprawda, bo bierzemy po 7dniach czyli 8dnia!!! czekam na odpowiedź ;-)
 

MrsRastunia

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Hej wszystkim ;) Ja mam tylko jedno pytanie,ale chciałabym się dowiedzieć czy przydarzyło się to wam. Czy po tabletkach Cilest może nastąpić powiększenie piersi? Nie takie baaardzo duże,że od razu z 2 rozmiary większe,ale czy po prostu się one powiększą? Przydarzyło się to którejś z was ?
 

nela_24

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2010
Posty
35
Punkty reakcji
0
Najlepsze pigułki to te które CI przepisze lekarz i po których czujesz się dobrze. Bralam cillest i były ok, ale lepsze były novynette. Zależy od organizmu. Róznie to bywa :)
 

Egocentryczka

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
103
Punkty reakcji
4
Cześć!
baaardzo zależy mi, żeby specjalistka wypowiedziała się w tym temacie!otóż, gin przepisał mi tabletki antykoncepcyjne-cilest. zastanawiam sie czy może być REALNE zagrożenia (nie żaden odsetek...) zażywania tabletek Cilest przez nałogowe palaczki. czy będę musiała rzucić palenie? czy ryzyko zajścia w ciążę podczas palenia papierosów jest pewniejsze? czy to prawda, że palaczki zażywające hormony częściej mają raka jajnika ? przeczytałam to na forum kobiecym. Bardzo proszę o wypowiadanie się TYLKO specjalisty , nie chcę mieć wody z mózgu ... lub ewentualnie osoby, która się zna na tym. proszę gimnazjum o nie wypowiadanie się w tym temacie... bardzo dziękuję z góry.
 
Do góry