Opinie o Cilest.

Madziarra18

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zach-Pom
Również biore Cilest od pewnego czasu, może jeszcze nie tak długo, żeby zobaczyć jakieś konkterne zmiany u mnie wywołane przez hormony, ale np. wyraźnie widzę, że mam dużo mniejszy apetyt (a przyda mi się zrzucić kilka kilo:) ) ale za to stałam się nerwowa bardziej niż byłam przed tabletkami. Ostatnio tak zaczęłam krzyczeć na mojego chłopaka (co wcześniej mi się nie zdarzało!), że biedak skulił się w kącie i wolał się nie odzywać, a jak mi przeszło to czułam się, jakby jakiś diabeł we mnie wstąpił i sam to mówił za mnie... Aż się sama siebie przestraszyłam... Na szczęście mam wyrozumiałego chłopaka... ;) Ale różne kobiety różnie reagują na hormony i każdej inaczej sie one objawiają.

A mam jeszcze jedno pytanie, bo gdzieś tam natknęłam się na wzmiankę, że w pierwszym miesiącu brania tabletek jeszcze nie jestem dostatecznie zabezpieczona przed ciążą... To prawda?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
A mam jeszcze jedno pytanie, bo gdzieś tam natknęłam się na wzmiankę, że w pierwszym miesiącu brania tabletek jeszcze nie jestem dostatecznie zabezpieczona przed ciążą... To prawda?
jezeli wzielaj 1 tabletke 1 dnia krwawienia jak najbardziej jestes zabezpieczona, ktos nie doswiadczony glupoty wypisuje.... z reguly po 1 tabletce ta "na zimne dmuchac" mozna prze 7 dni dodatkowo sie zabezpieczac ale to jest zbede jezeli prawidlowo wzielo sie leki :eek:k:
 

Madziarra18

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zach-Pom
No to mnie Justyśkaa uspokoiłaś, dzieki :) Tak, wzięłam pierwszą tabletkę w pierwszy dzień okresu i staram się brać regularnie... bo 15-20 minut róźnicy chyba nie robi, co? :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
No to mnie Justyśkaa uspokoiłaś, dzieki :) Tak, wzięłam pierwszą tabletkę w pierwszy dzień okresu i staram się brać regularnie... bo 15-20 minut róźnicy chyba nie robi, co? :)
oj no pewnie ze nie robi :) nie masz sie czym przejmowac:) grunt abys o tabletkach nie zapominala i bedzie :eek:k:
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
heh,niedawno zauważyłam u siebie podobne stany jak Madzierra18,czyli strzeszne nerwy :/ tylko,że u mnie jeszcze do tego dochcodzi płacz ;(
teraz już jest lepiej,ale jeszce kilka tygodni temu płakałam po każdym stosunku o_O
no i schudłam xD
 

shessej

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2008
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Zielona
Ja brałam Cilest, ale odstawiłam go. Źle się czułam, miałam zwiększoną chęć łaknienia i mimo, że nie tyłam (bo starałam się mało jeść), to schudnąć też nie mogłam. A ponad to zmniejszył mi się bardzo apetyt na seks. Wiec uznałam, że o dupę to rozbić (brać tabletki i nie mieć ochoty) i odstawiłam je. Teraz mi lepiej. Ale muszę powiedzieć, że chociaż okres już nie przypomina armagedonu i potoku. :D
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
wcześniej brałam Mikrogenum.... czułam sie po nich strasznie! O mało nie popadłam w depresję.

Kazałam zmienić na inne tabletki po pół rocznej przerwie i zapisał mi lekarz CILEST, wzięłam dopiero 5 tabletek i na razie jest OK ale mam tylko nadzieję, że nie będzie ze mną tak jak u was, że stawałyście się nerwowe.... wystarczy mi wrażeń po Mikrogenum :p
 

ishtar1985

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
94
Punkty reakcji
0
lekarz zapisal mi wlasnie te tabletki. .. ale nie zrobil zadnych badan, cytologii.. niczego:/ myslicie ze nic mi po nich nie bedzie skoro tak zoribil? (dobra glupie pytanie, skad mozecie wiedziec jak nawet ja nie wiem, i on pewnie tez :D ) ale tak ja mam pytanie dziewczyny,, jakie objawy u siebie obserwujecie po tych tabletkach? chudniecie tyjecie? moja kumpela po miesiacu sporo przytyla. nie ukrywam ja tez bym chciala.. a jak bylo po wzieciu kilku pierwszych tabletek? jakies mdlosci? bole glowy? chcialabym wiedziec zeby nie latac potem po lekarzach... i po jakim czasie wam przeszlo? ooo.. i bede zadowolona :)


przeczytaj "moje doswiadczenia w pigułce" w poprzednim poście :/ przez 4 lata bralam cilest... nie wiem po co to pisałam skoro zaraz po tym jest nowe pytanie gdzie odpowiedz już napisałam mysle dokladną i na kazdy temat.

przeczytaj..mysle ze warto.
 

asiek.stefa

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2007
Posty
589
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Gród cara
A ja nie miałam i nie mam żadnych problemów, mniej boli, mniej krwawię itp, pms i hustawka nstrojów są, ale bez większych zmian, wcześniej też były :) Wiadomo na to nie ma reguły, takie rzeczy trudno polecać lub odradzać, jednym pasuja, innym nie.
 

agata04255

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
439
Punkty reakcji
7
Od ponad półtora roku biorę Cilest, pominęłam tylko jedną tabletkę, ale to było jakieś 8 miesięcy temu.
Mam okres zawsze regularnie (kończę brać tabletki w niedzielę, w środę mam okres, trwa do około soboty).

Mimo to: wciąż mam wizję, że jestem w ciąży! Że mi brzuch rośnie, że to że mam okres, nic nie znaczy.. gdy to mówię koleżankom, to śmieją się ze mnie (ja czasami z siebie samej też xD)

Dziewczyny, czy wy też tak macie? ;)

Aha! Czy to, że biorę tabletki wpływa jakoś na wynik testu ciążowego? (to już w takiej ostrej desperacji xD)
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
kobietko :)

ciesz się przyjemnością :) niepotrzebnie się zadręczasz :) jesli bierzesz tabletki regularnie, nie wymiotujesz, nie zapominasz :) zapewniam Cię, że nie musisz się ciążą martwić :)
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
wiesz co, ja też biorę cilest i tez mam takie wrazenie!

Generalnie mam wsparcie w moim chlopaku, wiec ten strach mnie nie paralizuje, ale przez to, ze okres dostaje dopiero po czwartym dniu przerwy (a kiedys mialam po 2 dniach) za każdym razem mam uczucie, że: mam wiekszy brzuch, że coś mam w środku (dziecko), mam dziwnie zawroty głowy, czesto nudności i smaki na rożne konkretne rzeczy- czego nie mam normalnie na co dzien!!
Nie mowiac o snach nt mojej ciazy itd.

Przyzwyczailam sie juz do tego i do tej mysli ale i tak nie mija.
Ale... da sie zyc;)

pozdrawiam:)
 

kamila883

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
175
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
pomorskie
Od ponad półtora roku biorę Cilest, pominęłam tylko jedną tabletkę, ale to było jakieś 8 miesięcy temu.
Mam okres zawsze regularnie (kończę brać tabletki w niedzielę, w środę mam okres, trwa do około soboty).

Mimo to: wciąż mam wizję, że jestem w ciąży! Że mi brzuch rośnie, że to że mam okres, nic nie znaczy.. gdy to mówię koleżankom, to śmieją się ze mnie (ja czasami z siebie samej też xD)

Dziewczyny, czy wy też tak macie? ;)

Aha! Czy to, że biorę tabletki wpływa jakoś na wynik testu ciążowego? (to już w takiej ostrej desperacji xD)


o szok ja mam takie same wrażenie za każdym razem mimo że mam regularnie okres i jestem pewna swojej antykoncepcji :) ja też zawsze ostatnią tabletkę biorę w niedzielę, ale okres dostaje dopiero w sobote, tak mam od początku ( juz 2 lata ) i regularnie :) myśle że każda kobietka mimo że jest wszystko regularnie zawsze jakąś mała obawe ma ;)
 

agata04255

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
439
Punkty reakcji
7
Ale jakoś wszystko mi przechodzi po okresie :D Bo przed mam taki duży, nadęty brzuch. A po: płaściutki :)

Chyba sama w sobie szukam jakiś objawów :) I jeszcze koleżanki, mówi np: kurcze ale mi się chce spać: a one: a wiesz co to znaczy? :D albo: niedobrze mi, wymiotować mi się chce :( a one: uu a wiesz co to znaczy :D

uwielbiam to xD xD xD
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Tak, zdecydowanie nie ma to jak wsparcie w zgrywajacych się koleżankach :D
 
Do góry