george13

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
3
Wydaje się, że w dzisiejszych czasach nie do pomyślenia jest, by kogoś nazwać „opętanym” w podstawowym znaczeniu tego słowa.
Czy szatan może atakować człowieka w XXI wieku? To właśnie teraz coraz częściej mówi się o kryzysie wiary, a jednocześnie nauka i medycyna tak daleko poszły do przody, iż wydaje się niemożliwym by byli ludzie wierzący w takie „średniowieczne zabobony”. Tymczasem według kościołajest to niezwykle poważny problem i wciąż dotyka dużej ilości osób.
Co jest przyczyną opętania? Jak to się dzieje, że nagle zło zaczyna rządzić życiem człowieka?
A może to zabobn? odnieście się co sądzicie o opętaniu w dzisiejszym czasie.
 

MichalK93

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Takie coś jak opętanie nie istnieje. Podobnie jak szatan czy inny oderwany od rzeczywistosci gosc stojący po przeciwnej stronie.
W średniowieczu nie znali takich przypadłości jak rozdwojenie jaźni, "alter ego" itp. Wszyscy byli uważania za opętanych
Kilkaset metrów ode mnie mieszka gość, który spotykał z szatanem. W końcu wzięli go do psychiatryka, wykryli schizofrenie, dostał kilka tabletek i się skończyło.
Jesli komuś odwala to powinien sie tym zająć lekarz, a nie teolog
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
(odp. do postu nr.1 z pominięciem nr.2-brak podstawowych informacji o współpracy egzorcystów z psychiatrami)

Zgadzam się, ludzie zachłysnęli się rozwojem techniki i marzą, aby rozwiązano w ten sposób wszystkie ich problemy.
Moim zdaniem ten podświadomy osąd rzeczywistości, będzie oddalał ludzi od prawdy duchowej. Potrzebny jest społeczeństwu kubeł zimnej wody, pokazujący wyraźnie, że nie kontrolujemy swoich poczynań, a rozwój techniki i medycyny bardziej nam szkodzi niż pomaga. Poszczególne jednostki chyba nie mają możliwości wpłynięcia na ogólno-światową świadomość i zmianę w sposobie postrzegania rzeczywistości. Nie damy rady, widzę to w zachowaniu osób, które uważam za jednostki najbardziej wartościowe i najmniej egoistyczne, oni też przylgnęli do tego systemu. Co mają wtedy powiedzieć inni, jeśli widzą "mądrych" ludzi, "porwanych" przez doczesność. Wszyscy będą myśleć, że tak trzeba, oczywiście do momentu, w którym odbiją się od dna(a nurkujemy już bardzo głęboko).
Mamy stać się super-androidami, ta wizja zbliża się wielkimi krokami i utrudnia nam przywołanie naszej prawdziwej duchowości. Ludzie myślą sobie tak: "jak to, niedługo nano-roboty wnikną w moją strukturę biologiczną, kontrolując mój stan psycho-fizyczny(lub destabilizując go, jeśli zawirusowane) i przetwarzając energię Słoneczną w pożywienie, a ja mam zacząć wierzyć w duchy?". Ci sami wierzą, że medycyna w końcu oswoi Zło atakujące tzw. opętanych. Niestety nie widzą dokładnie działań tego Zła, nie łączą wszystkich aspektów związanych z tym zjawiskiem. Jeśli w dodatku są niewierzący, to w swoich ocenach muszą wybierać drogę na skróty, czyli odrzucają schemat ujawniania się Zła, powiązany również z modlitwą. To fatalny błąd, bo nigdy nie otrzymają sensownego wyniku swoich badań, jeśli zamykają oczy na to co faktycznie się dzieje; jeśli nie akceptują psychiatrów, którzy już zrozumieli istotę problemu. Psychiatrzy widzą dokładnie jak Zło staje się "potulne" w rękach egzorcystów, że wykracza to poza ich zrozumienie. Kiedyś rozmawiałem przez całą noc z pewnym doskonałym sceptykiem, podchodząc do tego tematu jak do rozwiązania pewnej zagadki. W jego głowie powstawały zupełnie fantastyczne konstelacje myślowe, i znajdował dzięki nim wytłumaczenie na wszelki stan, w jakim znajdują się opętani. W końcu uprościłem rozmowę, i zadałem proste pytanie(nam obu): "Skąd wiedzą np. o ukrytej wodzie święconej?". Nie dostaliśmy odpowiedzi...
Nie słyszałem jeszcze o ludziach, którzy braliby udział w egzorcyzmach, a później głęboko wątpili w prawdziwość tego zjawiska. Jeśli uważamy się za osoby wierzące, to przebudźmy się wreszcie, i porównajmy działania egzorcystów z tym co zapisane jest w Biblii.
 

MichalK93

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Jesli szatan został strącony do piekła, a według religii chrześcijańskiej nie ma z tamtąd powrotu to jakim sposobem może kogoś opętać?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie kojarze, aby Szatan od jakiegoś momentu nie mógł już na ludzi oddziaływać. Z tym czowiekiem co trafił do psychiatryka to daleś przykład błedu logcznego, w ten sposób możesz wszystko udowodnić. Istnienie chorob psychicznych wytłumaczalnych naukowo, nie sprawia, że znikają przypadki, których naukowo nie da się wytłumaczyć, no chyba, że znasz mechanizm który pozwala osobom chorym lewitować pod sufitem.
 

wilk_szary

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
139
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Tarnów
Czasami "opętanie" to tylko wymysł wynikający z arogancji "dzieci bożych", które żeby nie pokazać się w kiepskim świetle zwalają wszelkie zło na szatana i demony, bo w końcu jak człowiek może być sam z siebie zły, gdy jest takim idealnym dziełem Boga.

Lobo2007, a ty byłeś osobiście światkiem lewitowania osoby chorej pod sufitem, że to przytaczasz? :D
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Znam osobiście osoby co były, a które uważam za wiarygodne.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
http://strefatajemnic.onet.pl/duchy/opetanie-wedlug-psychiatry,1,5181396,artykul.html
cyt.
"Zjawisko opętania to rzeczywiście fakt" - mówi psychiatra Stephen A. Diamond. "Psychiatrzy i psychologowie stykają się z nim codziennie w szpitalach i przychodniach. To, co dziś diagnozuje się jako psychozę, dawniej uznawano za demoniczne opętanie. Dziś wiemy więcej i radzimy sobie z tym inaczej, jednak mamy do czynienia z tym samym zjawiskiem".


że znasz mechanizm który pozwala osobom chorym lewitować pod sufitem
a światkiem byl pan ksiądz
Dużą role w propagowaniu tego typu zjawisk jako ''demonicznych '' ma Hollywood i filmy typu egzorcysta, emily rose itd
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Nie ma nad czym się rozwodzić. Cele szatana nie zmieniają się wraz z postępem nauki.

Postęp nauki fałszywie rozbudza nadzieje wśród ludzi, którzy nie dostrzegają, że naukowcy nie są zainteresowani rozwiązywaniem pewnych problemów.

cyt. "Zjawisko opętania to rzeczywiście fakt" - mówi psychiatra Stephen A. Diamond. "Psychiatrzy i psychologowie stykają się z nim codziennie w szpitalach i przychodniach. To, co dziś diagnozuje się jako psychozę, dawniej uznawano za demoniczne opętanie. Dziś wiemy więcej i radzimy sobie z tym inaczej, jednak mamy do czynienia z tym samym zjawiskiem".

I już wiem, że ten pan szuka poklasku, jest takim samym ignorantem , jak księża niewierzący w diabła, a którzy jeszcze nie brali udziału w egzorcyzmach. Bez przerwy słyszę bzdury o podobieństwach opętanych z chorymi psychicznie. Ciekawe, co zrodziło się w głowach tychże psychiatrów, którzy jednak dopuścili możliwość istnienia Zła osobowego. Czy przestali być profesjonalistami, panie Diamond? Jest pan od nich lepszy? Otóż nie, uwierzyli egzorcystom i zauważyli, że to
nie prochy i eksperymenty medyczne, tylko właśnie egzorcyzm powodujący zmiany na lepsze w życiu ich pacjenta, jest najlepszym rozwiązaniem...
Psychiatra nie dopuszczający kompromisu, i wierzący ślepo w chemię i firmy farmaceutyczne, jest moim zdaniem największym zagrożeniem dla opętanych. Kościół na szczęście powoli odzyskuje świadomość obowiązku odprawiania egzorcyzmów, i moim zdaniem niedługo pojawią się księża z dostateczną wiedzą na temat chorób psychicznych przypominających opętanie, właśnie dzięki otwartości umysłów wielu psychiatrów, w tym jestem optymistą...
-------------
Diamond:"To, co dziś diagnozuje się jako psychozę, dawniej uznawano za demoniczne opętanie."

-i za chwilę dodaje:
"(...)wiele razy widziałem pacjentów, którzy wierzyli, że są opętani, albo zachowywali się w taki sposób.(...)"

-czy ten doktorek zna schemat zachowań opętanych? czy w jego klinice pacjenci wyczuwają np. wodę święconą i inne świętości, wyznają cudze grzechy ludziom w bliskim otoczeniu, i reagują na modlitwy tych, których nie widzą itd., itp.? sam przeprowadza jakieś testy? a może egzorcyzmy? a co robi w sytuacji, kiedy leki nie pomagają? więzi ich do końca życia? Niech przestanie zamęczać ludzi pseudo-lekami, i posłucha innych psychiatrów, co należy robić w danej sytuacji.
-------
-A tutaj to już zwyczajnie kłamie:
Diamond: "Przypadek Michel pokazuje, że jednym z niebezpieczeństw egzorcyzmów jest odrzucanie niezbędnej pomocy medycznej lub psychiatrycznej przez osoby rzekomo opętane."

-pomijając fakt, że wyrok sądu w sprawie księży to była "pokazówka" i nawet media się dziwiły wielkiej zapalczywości sędziego, to gdzie on spotkał księży, którzy odmawiają pomocy medycznej i psychiatrycznej osobom zniewolonym???
-------
-Oj, nie chciałbym jako opętany skosztować jego terapii, opartej na wielkim eksperymencie firm farmaceutycznych.

Uważajmy na podobnych psychiatrów, aby ludzie nie cierpieli z powodu ich ignorancji...

A rzeczywistość wygląda trochę inaczej, to co dziś księża rozpoznają jako opętanie, czasami jest również chorobą psychiczną, a możliwości są trzy:
a.)opętany
b.)chory psychicznie
c.)opętany i chory psychicznie

Dużą role w propagowaniu tego typu zjawisk jako ''demonicznych '' ma Hollywood i filmy typu egzorcysta, emily rose itd

Hollywood nagrywa też przefantazjowane filmy na temat lotów na księżyc, lub też filmy historyczne nie do końca pokrywające się z rzeczywistymi wydarzeniami. Na szczęście są też bardziej wiarygodne źródła informacji, jakimi są książki, filmy dokumentalne, bazy informacji internetowych. Ludzie chętnie po nie sięgają, samych książek o egzorcyzmach jest więcej, niż jesteś w stanie przeczytać. Ale pewnie i tak nie tracisz czasu na takie"bzdury", boś "oświecony"...

Lobo ja się dziwię Tobie ,mądry człowiek jesteś a za przeproszeniem w bzdety wierzysz

A może to nie są żadne bzdety, i tylko mądry o tym wie?
Zjawisko opętań jest we wszystkim na tyle wyjątkowe i dziwne, że absurdem jest odrzucanie pewnych doniesień według własnych upodobań, nawet jeśli nadwyrężają naszą wyobraźnię.
A jasnowidzenie jest mniej czy bardziej niezwykłe? Słyszałeś o takim zjawisku?
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Moim zdaniem opętanie istnieje, ale tylko przez swoją własną głupotę i fantazję.
Jeśli ktoś chce taki być to będzie. Tyle filmów o opętaniach istnieje, że każdy może po prostu się na tym wzorować i zaraz będzie 'opętany'.

Bardziej trafne stwierdzenie na to niby 'opętanie' to choroba psychiczna.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Moim zdaniem opętanie istnieje, ale tylko przez swoją własną głupotę i fantazję.
Jeśli ktoś chce taki być to będzie. Tyle filmów o opętaniach istnieje, że każdy może po prostu się na tym wzorować i zaraz będzie 'opętany'.

Bardziej trafne stwierdzenie na to niby 'opętanie' to choroba psychiczna.
Posta powyżej oczywiście nie przeczytałaś. Opętanie to opetanie, a choroba to choroba.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Jesli szatan został strącony do piekła, a według religii chrześcijańskiej nie ma z tamtąd powrotu to jakim sposobem może kogoś opętać?
Szatan zostanie stącony do piekła w czasach ostatecznych.
Po buncie anioły zostały wygnane z nieba. Obecnie jesteśmy w stanie wojny gdyż większa część złych duchów obecnie przebywa na Ziemi.


Po upadku człowieka szatan stał się księciem tego świata, gdyż człowiek poddał się diabłu.


Dlatego opętanie w obecnych czasach jest częste, niektórzy ludzie nawet o nie zabiegają. Często jest subtelne i nienamacalne.
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Moim zdaniem opętanie istnieje, ale tylko przez swoją własną głupotę i fantazję. Jeśli ktoś chce taki być to będzie. Tyle filmów o opętaniach istnieje, że każdy może po prostu się na tym wzorować i zaraz będzie 'opętany'. Bardziej trafne stwierdzenie na to niby 'opętanie' to choroba psychiczna.

cyt."Czy można bowiem uznać za chorobę psychiczną stan, w którym pięcioletnie dziecko wiejskie podczas błogosławieństwa bluźni poprawną łaciną, powołując się na rzeczy, o których wiedzieć nie ma prawa? Jak wytłumaczyć też bezradność lekarzy, którzy dolegliwości osób chorych leczą latami (często po omacku, gdyż spotykają się z niewytłumaczalnymi klinicznie objawami), podczas gdy egzorcysta radzi z nią sobie skutecznie?"Link: http://www.katolik.p...416,cz.html?s=1


Jak to Brave powiada: nie wiemy...
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Opetanie coz pisze z komputera ukrainskiego wiec napewno sa bledy

Co do temastu obiawienia to trudna sytuacja

Sam mialem okazje tego zaznac w 2007 roku

Obiawienia to zazwyczaj ostrzezenia przed czyms zlym

Chyba ze mowa o prorokach (ale ja to traktuje z rezerwa)

Psychologia niczym sie nie rozni od polityki Watykanu (tyle ze nikt tego nie zauwaza )

"Kim jestesmy zeby decydowasc za czyjes zycie"

A to wlasnie robi watykan narzuca swqoje przekanania nie wiare tylko to co uwaza za sluszne

Ale czy my nie mamy demokracje?

Czy my nie mamy prawa wybierrac ?

A to niby dlaczego?

Biblia jest powszechna i kazdy ja interpretuje po swojemu
I kazdy biskup i kazdy czlowiek widzi te czy inne zdanie po sweojemu

Zatem poco glosic cos co nie ma poczatku ani konca
Moze po9 prostu lepie zaakceptowac inne spojrzenie na swiat i Boga
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Religia jako środek halucynogenny

...kobieta, zamordowała swą córkę (m.in. wpychając jej kartki Biblii do ust) w przekonaniu, że opętał ją diabeł.

http://religia.onet.pl/publicystyka,6/religia-jako-srodek-halucynogenny,49741.html
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
przeniesione z tematu "piekło".

Ludzie, o których mowa poddawani są testom z użyciem wody święconej; są opętani, lecz nie wiedzą o tym, więc jak mogą czymkolwiek się sugerować. Przykładowo: za którymś razem z kolei delikwent dostaje do picia herbatę z wodą święconą(wcześniej nie), po czym następuje reakcja.


"Może nie lubią wody z kranu, skoro zachodzi reakcja na herbatę, którą ktoś rozwodnił." - MaraksGhash

dobre, dobre...

Nie będziemy zaśmiecać całego forum linkami, wystarczy poszukać inf. na temat wody święconej i jej działania...
Filmy z wodą święconą też sobie darujmy, chodzi o zdanie egzorcystów, a jeśli go nie akceptujesz, to tym samym wszystkich oskarżasz o kłamstwo. Pisałem już z dziesięć razy dlaczego absurdalne jest według mnie pomawianie tych ludzi o zmowę. To jest zwykła niechęć do księży, a nie żadne racjonalne podejście. W sądzie wystarczy jeden świadek, a tu masz, tysiąc i dziesięć tysięcy będzie mało...
Jeśli by kłamali to świat stoi do góry nogami, to byłaby największa konspiracja w historii. Jak wyobrazić sobie tych ludzi w akcji? musieliby nie mieć w sobie żadnej wiary, za grosz honoru, toż to jawna głupota tak myśleć.
A jeśli nie odrzucasz ich przekazów, to wtedy, jest o co pytać...
przykład:
cyt. z książki: "Można czasem posłużyć się takim testem i osobie podejrzanej o to, że jest opętana, podać na przykład herbatę, do zrobienia której użyto wody święconej. Trzeba tu zastrzec, że zainteresowana osoba nie może wiedzieć, że to święcona woda"-ks. Andrzej Grefkowicz

Może ktoś potrafi lepiej to uzasadnić ode mnie, ja jestem przekonany o ich prawdomówności i z totalną niewiarą nie będę walczyć, bo na takiej zasadzie, to i ja potrafię zanegować >wszystko<, wymieszam kontrargumenty z przygłupawą filozofią i nie dasz rady niczego mi udowodnić.
Tak więc, troszkę zaufania do siebie...
tego jest za dużo, i wszędzie to samo, od wieków...

 

Active_Angel

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
228
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
Universe
Dla mnie opętania , te widowiskowe widoczne podczas egzorcyzmów to hipnoza, szybka indukcja. Tak naprawdę każdy z nas jest opętany, ale nie każdy ulega jego sugestiom. Szatan nie boi się modlitwy i wody święconej. To tylko rytuał. Szatan czuje się bezradny , kiedy pojawia się człowiek, który nie słucha jego sugestii i wyzbywa się natrętnych myśli, wewnętrznego głosu, który każe grzeszyć.

Szatan nie jest mordercą to zwykły anioł, który prowadzi gruntowną selekcję ludzi. On tylko sugeruje co człowiek ma zrobić, ale nie rozkazuje, bo to bowiem do człowieka należy decyzja
 
Do góry