OOBE

BeThereForMe

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2006
Posty
126
Punkty reakcji
1
OOBE (lub OBE) (ang. out of body experience) - dosłownie: doświadczenie poza ciałem. Wrażenie czasowego opuszczenia własnego ciała. Osoby będące w stanie OOBE twierdziły, że mogły się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować z innymi istotami inteligentnymi podczas gdy ich ciała spoczywały nieruchomo. Większość relacji OOBE pochodzi od osób, które przeżyły stan śmierci klinicznej.

Wieloletnich badań tego stanu dokonał m.in. Robert A. Monroe, założyciel Instytutu Monroe, w którym stworzył on technologię Hemi-Sync (ang. Hemispheric Synchronisation - synchronizacja półkul) mającą ułatwiać uzyskiwanie odmiennych stanów świadomości. Tą dziedziną ezoteryki zajmował się również Robert Bruce. Napisał on "Traktat o Projekcji Astralnej", w którym wyjaśnia wszelkie teoretyczne oraz praktyczne aspekty wyjścia poza ciało.

Wrażenie OOBE można też uzyskać dzięki praktykom medytacyjnym, relaksacji, świadomemu śnieniu (LD - ang. Lucid Dreaming) a także w sytuacjach zagrożenia życia, mocno stresujących, wymagających nadmiernego wysiłku, itp.

Krytyka naukowa eksperymentów Roberta Monroe
Neurolodzy, z głównego nurtu badań naukowych w tym zakresie, sądzą dość powszechnie, że efekty OOBE, są zwykle powodowane silnym pobudzeniem określonych fragmentów mózgu i mogą być z powodzeniem wyjaśniane w racjonalny sposób.

Eksperymenty Roberta Alana Monroe próbowało powtarzać wielu neurologów z kilku ośrodków badawczych w USA. Efekty OOBE występują np. dość powszechnie wśród chorych na epilepsję, którą próbowano leczyć poprzez stymulowanie tych miejsc w mózgu, które są szczególnie aktywne w trakcie ataku padaczki. Silne efekty OOBE występujące po zażyciu ketaminy, również są związane ze wzmożoną aktywnością tych samych fragmentów kory mózgowej. Powiązanie występowania tych efektów z pobudzaniem tych ośrodków mózgu zostało też udowodnione m.in. przez S.J. Blackmore. [1]

Jednym z najważniejszych "dowodów" na ezoteryczne tłumaczenie zjawisk OOBE, są szczegółowe opisy pomieszczeń, przez osoby, które w tych pomieszczeniach nie były przed wystąpieniem tego zjawiska. Jednak dokładne badania przeprowadzone na licznej grupie osób, składających tego rodzaju relacje, sugerują, że wszystkie one są nieprzekonujące [2]


PRÓBOWAŁ KTOŚ TEGO WOGÓLE???

-----------
Edit by Berials
Nie rób tak dużych odstępów.
 
D

DrFlesz

Guest
NIE NAKŁANIAJCIE nikogo na to!!!!!! Możecie się tego naucycz ale NIGDY nie jesteście pewni tego ze WRÓCICIE!! To jest igranie z ludzką duszą! Może wam sie to udac... raz drugi... ale za trzecim mozecie ZOSTAĆ już w tej "bajce"... Widziec inne dusze... rodzine która cierpi... Bo wasze cialo bedzie MARTWE!! Wielokrotnie zastanawiałam się nad NIESWIADOMYM "wyjściem" duszy z ciała ... czy wtedy równiez ciało nie ma w sobie życia? O tym mozna rozmawiac, interesować sie ale nikomu nie radze PRÓBOWAĆ! Tak dla żartów?? Te zarty mogą sie źle skończyc....

[ Dodano: 2005-06-27, 11:21 ]
DaeNar, to powodzenia CI życze........... :(( Chcesz kogos nastraszyc? Pooglądac świat w INNYCH barwach?? ale PO CO??? Najwieksi mędrcy uczyli sie tej sztuki latami... Medytacja? ok ale świadome igranie z "losem" to juz przesada...

Hola, hola Milusia32! Nie pleć głupot jak nie znasz tematu! Ja Ci to mówię autor ksiązki " MIŁOŚĆ I WOLNOŚĆ POZA CIAŁEM" Darek Sugier. Nie strasz ludzi! Jak śpisz to se śpij, ale nie usypiaj innych! Ludziska nie wieszcie w ani jedno jej słowo! Moja książka online za free na www.oobe.pl A w 2007 ruszam z REBELIĄ. Czas na OBE! :bag:
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Właśnie znów próbuje to zrobić ;PP I chyba łatwiej mi się teraz skupić, niż kiedyś ;P No cóż, zobaczymy ;P
 

Kurasza

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2006
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowa Iwiczna
nie mam zadnych doswiadczen, i nie chce miec.Podobno podczas pobytu poza ciałem może do nas wejsc inny duch ,silniejszy od nas,zly i wtedy jest mowa o opetaniu.....
 

trauma123

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Słyszałęm co nieco o OOBE, niby jest to dość niebezpieczne. Nie chodzi mi oto, że nie wrócimy do ciała, tylko oto, że OOBE jest to świat naszego umysłu, wszystko co dzieje się w tamtym świecie dzieje się w naszej głowie, więc OOBE jest raczej dla osób, które potrafią zapanować nad swoim umysłem.

Słyszałem jeszcze taką opinię na ten temat, że OOBE to jest świat gdzie żyją naprawdę różnego rodzaju istoty, które są podzielone na dobre i złe. Złe dusze mogą wkraść się do naszego ciała i wtedy koniec.

OOBE jest potwierdzone naukowo, jednak jest to dość niebezpieczne, i bardziej polecane jest LD
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
ja wiem już sporo na temat OOBE, próbowałam LD kiedyś,ale mi nie wychodziło. a akurat dzisiaj w nocy doświadczyłam OOBE. dziwne uczucie. czułam jakbym sie "rozdwajała". tak jakby ktoś połowe mnie wyrywał. a potem widziałam siebie, jak leże na łóżku, przestraszyłam sie troche i wróciłam jak najprędzej :p

super przeżycie! polecam ;)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Strach jest właśnie największym czynnikiem hamującym OOBE :p
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Hmm przeczytałam sobie cały temat i zaintrygowaliście mnie :) LD- zdarzało mi się jak byłam mała. Myślałam sobie o tym co mi się będzie śniło przed zaśnięciem później znajdowałam się w tym miejscu i w trakcie tego snu kontrolowałam to co robie. Teraz już tak nie umiem :( a OOBE to się boję...
 

SPIRIT

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
wczoraj wpadlem na ten temat i do tej pory nie wiedzialem co to ld i oobe ale po przeczytaniu stwierdzilem ze cos podobneg mi sie przydarzylo. LD mam dosyc czesto jak na kogos kto o tym nie wiedzial jakos raz na tydzien ale postaram sie to wycwiczyc. a z oobe spodkalem sie jakies 2-3 mies temu ogladalem program na w tv ze jest stan umyslu i ciala ze mozg jest obudzony a cialo nie i dlatego nie mozemy sie poruszac po przebudzeniu.ale wiele rzeczy z oobe ja przezylem takie jak okropny halas i mrowienie cialai skoro nie moglem napinac miesni to dlaczego wszystko widzialem dookola?? ale bylem bardzo przestraszony i nigdy wiecej nie chcialem tego przezyc choc teraz to sie zmienilo ale nie mialem takiego czegos ze wedrowalem bez ciala albo sie nad nim unosilem. czy to jest w jakims stopniu oobe??
 

RendeR

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2006
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków
Chyba zaczne trenować,ale nie ukrywam,że troche się boje :D A jak nie wróce ?? :bag: Nigdy nic nie wiadomo :bag:
 

łotr

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
A ja wam opisze moje OOBE.BYło to w sylwestra, i wcale sie do tego nie przygotowywalem.Byl to mój 3 raz kiedy probowalem DXM (dysocjant z apteki pod nazwa tussidex)Bylismy z kumplem w mieszkaniu mojej siostry,pierwszy raz tam bylem.ok 3 zarzucilismy sobie te piguły.godzine pozniej zaczely wchodzic. powoli leglem na lozku i sie zaczelo...lezelismy na swoich lozkach sztywni.najpierw poczulem jak moje cialo jest idealnie przeciete na pol, jedna polowa idzie w gore, a druga w dól.po chwili bylem juz nad cialem fizycznym.szybkim ruchem odlecialem w lewa strone w dol (mieszkanie na 6 pietrze) i bylem na ulicy.tak jezdzilem ulicami wroclawia,widziaelm ludzi, nie slyszalem jednak co mowia.bylo ich duzo.widzialem dokladnie kolejne dzielnice az po calej podrozy wrocilem do pokoju przez okno, moglem latac.i Uwaga! wracajac za oknem byl balkon, rano gdy sie ocknalem po okolo dwóch godzinach transu jeszcze ucpany widzac podwojnie lampe jakos dotoczylem sie pod okno i...był tam Balkon o ktorym pojecia niemialem!lezac na lozku mialem swiadomosc,bylem pewny ze kazdy wie o istnieniu drugiego swiata,ze kazdy rozumie jego dziwnosc.wtedy nie wiedzialem co to oobe.ale szukajac informacji w necie o dxm w wikipedii przeczytalem ze powoduje on obbe i zaczlaem o tym czytac.osattnio znow bylem we wrocku i wyszlo tak ze zamiast pociagiem wracalem autobusem,a jadac nim przez wroclaw poznawalem droge,ktora widziaem w lozku, a przypomne ze wroclawia nie znam.to bylo niesamowite.ale naprawde trip jest ciezki i calkowicie zmienia podejscie do zycia.
 

Madzia:(

LooooL :)
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
971
Punkty reakcji
1
Wiek
37
tak właściwie...
to ktoś już to opisał wyżej!

Może warto poczytać całość?
 

chaze

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam pytanie odnośnie obe,bo gdy je ostatnio robiłem .. chodzi mi przejście do obe z stanu głębokiej relaksacji .. to gdy dochodze do obe strasznie mi bije strasznie mocno serce czuje ze juz nie czuje ciała,czuje szum w głowie .. ciepło ..itd. Powiedzcie mi czy moze mi stac sie cos z sercem? i czy to normalne? ( ps.nigdy nie miałem problemów z sercem i niemam ) Prosze o szybką odp.:)
 

ElizQa

exmiziaczkamisia.
Dołączył
4 Lipiec 2006
Posty
2 293
Punkty reakcji
0
Miasto
z krainy bajek :D
Ja chcę spróbować,
Ale tak szczerze się boje ^_^
Czy mogę nie wrócić do ciała?
I czy to jest na pewno bezpieczne?
Ym.. Osoby które tego doświadczyły proszę o napisanie do mnie PW.
 

katalia n

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
ostatnio dużo czytałąmm na temat oobe, ale nie ma tam wszystkiego :pP właśnie dlatego mam pytanie. nawiązując do poprzednich wypowiedzi: jeżeli dusza nie wróci do ciała..to ciało umiera? jeżeli tak to dlaczego? potrafi ktoś to wyjaśnić? proszę o odpowiedź ;)
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
szczerze to niewiem :D
jeszcze mi się nie zdarzyło nie wrócić do ciała.
and... to nie jest dusza tylko ciało astralne.

wg mnie nie może dojść do czegoś takiego. Astral jest połączony taką 'pępowiną' z ciałem fizycznym i zawsze je przyciąga
 
Do góry