On mlodszy.

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
Witajcie.

Zalezy mi na opinii osob, ktore widzialy badz przezyly podobna sytuacje.
A ta jest nastepujaca: ona ma lat 29, on 19. Zaprzyjaznili sie. Pewnego dnia on wyznal, ze sie w niej zakochal. Ona jeszcze nie, choc bardzo go lubi, ceni i..nie ukrywa, ze jej sie podoba.

Pytanie krotkie: uwazacie, ze nalezy zakonczyc te znajomosc?
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
W tamtym roku u mnie w mieście - on 28, ona 42 i wzięli ślub. Jak widać można iść jeszcze krok dalej.
Dorośli ludzie, więc mam nadzieję, że wiedzą co robią.
W przypadku, który opisujesz, to kobieta jest jeszcze młoda. Więc raczej bym nie panikował, chociaż nie znam charakteru tego synka, jeszcze przecież nastolatka, bo o to się zazwyczaj rozchodzi, czy jest emocjonalnie wystarczająco dojrzały i odpowiedzialny. Czy da radę udźwignąć związek z kobietą. Bo nawijać frazesy o miłości to jedno, a realia to drugie. Być z nastką a być z trzydziestką, to dwa różne światy.
Więc owa kobieta powinna wykazać się swoim doświadczeniem, wytężyć szare komórki, zachować zimną głowę, nie iść na żywioł, zdefiniować swoje oczekiwania i dobrze ocenić całą sytuację. Bo sam wiek, choć różnica jest spora - przeszkodą nie jest, ani co do przyjaźni, ani co do miłości.
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
greggxx napisał:
Więc owa kobieta powinna wykazać się swoim doświadczeniem, wytężyć szare komórki, zachować zimną głowę, nie iść na żywioł, zdefiniować swoje oczekiwania i dobrze ocenić całą sytuację.
Zatem jestesmy tego samego zdania.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Różnica wieku jest istotna tylko p o z o r n i e. W pewnych okresach życia nikomu nie przeszkadza, oprócz wścibskich głupków), bywają okresy życia, w których tzw seks nie jest zbyt łatwy, a nawet staje się bardzo utrudniony, ale i w takim stanie rzeczy możliwa jest miłość platoniczna oraz przytulanki, pogłaskiwanki i szacunek, podziw, zadowolenie ze wzajemnego wspierania się.

Wzmiankowana para ma przed sobą dłuuugi okres współżycia erotycznego. A potem? A potem wcale nie wiadomo jak silna jest ich miłość prawdziwa, więc nie tylko cielesna
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Wiek nie określa dojrzałości. Może być bardzo dorosły 18-latek i zupełnie dziecinna 40-latka. Ważne jakim jest się człowiekiem.
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
On będzie miał 30 lat, ona 40. On będzie jeszcze świetnie wyglądał, ona już nie tak świetnie. W tym wieku (19 lat) chłopaków bardzo rajcuje "posiadanie" starszej od siebie kobiety.
Kobieta w wieku 29 lat ma nieco inne myślenie niż chłopak mający 19 lat.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
A jeśli mimo wszystko odpowiada im małżeństwo czy narzeczeństwo?
Chcecie im zabraniać?
Kto ma w tej sprawie wątpliwości i prosi innych o radę - niech lepiej nie zawraca sobie głowy innymi partnerami niż równolatki.
Czasem ktoś, pytając, chce przerzucić odpowiedzialność za błędny wybór na doradców. Nic z tego, cwaniuszko, tylko ty znajdziesz szczęście albo zgryzotę
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Dlaczego? Hmm. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Może coś w rodzaju zakazanego owocu, zrobienia czegoś, czego większość nie robi itd. itp.
Posiadając starszą od siebie kobietę, czują się dowartościowani. Podnosi to ich ego.
Podobnie jak chociażby seks z bliźniaczkami. Był tu nawet kiedyś taki temat. Większość facetów to rajcowało ale żaden nie potrafił powiedzieć konkretnie dlaczego.

Tak po prostu jest.
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
Jarhead napisał:
Posiadając starszą od siebie kobietę, czują się dowartościowani.
Nie zawsze mozna to samo powiedziec o kobietach w sytuacji kiedy zainteresuje sie nimi mlodszy.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
16042014 napisał:
Pewnego dnia on wyznal, ze sie w niej zakochal.
Zależy ile trwa znajomość , może to po prostu zauroczenie, fascynacja.



16042014 napisał:
Pytanie krotkie: uwazacie, ze nalezy zakonczyc te znajomosc?
Dobrze by było określić czego obydwie osoby oczekiwaliby od ewentualnego związku . I czy są w stanie sobie to zapewnić.

Wydaje mi się , że nie należy niczego przekreślać , ale też nie nastawiać się na nie wiadomo co ,a dokładniej , nie angażować się zbytnio , w wieku 19 lat człowiek rzadko wie czego chce .
Najlepiej podejść do tego z dystansem , wtedy żadna ze stron nic nie straci i nie będzie się zastanawiać co by było gdyby... .
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
16042014 napisał:
Witajcie.

Zalezy mi na opinii osob, ktore widzialy badz przezyly podobna sytuacje.
A ta jest nastepujaca: ona ma lat 29, on 19. Zaprzyjaznili sie. Pewnego dnia on wyznal, ze sie w niej zakochal. Ona jeszcze nie, choc bardzo go lubi, ceni i..nie ukrywa, ze jej sie podoba.

Pytanie krotkie: uwazacie, ze nalezy zakonczyc te znajomosc?
To Ty "Numerku"? Daj sobie (wam) czas.
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Właściwie. to dlaczego pytasz ludzi o opinię? Jeśli się z nim zwiążesz, to jeszcze nie raz Cię nią uraczę. A będzie ona bardzo różna. Tylko jakie to ma znaczenie?

Spotykałam się z mężczyznami w różnym wieku, zarówno młodszymi jak i dużo starszymi. W moim przypadku było tak, że relacje z młodszymi było bardzo intensywne, pełne pożądania i dużej ilości chemii, szybko to się jednak wypalało. Działo się tak tylko dlatego, że nie mieliśmy zbyt wielu wspólnych tematów do rozmów, myślę że niestety, w dużej mierze przez różnicę wieku. Ty piszesz jednak, że się zaprzyjaźniliście, oznacza to, że jest między Wami porozumienie i zaufanie, to zawsze dobry początek.
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
Hauser napisał:
To Ty "Numerku"? Daj sobie (wam) czas.
Tak, wlasnie, Hauser, to ja.




Lost_Angel napisał:
Właściwie. to dlaczego pytasz ludzi o opinię?
Wlasnie dlatego:



Lost_Angel napisał:
W moim przypadku było tak, że relacje z młodszymi było bardzo intensywne, pełne pożądania i dużej ilości chemii, szybko to się jednak wypalało. Działo się tak tylko dlatego, że nie mieliśmy zbyt wielu wspólnych tematów do rozmów, myślę że niestety, w dużej mierze przez różnicę wieku.
Im wiecej roznych doswiadczen mi opiszecie, tym zdecydowanie lepiej.



Lost_Angel napisał:
Ty piszesz jednak, że się zaprzyjaźniliście, oznacza to, że jest między Wami porozumienie i zaufanie, to zawsze dobry początek.
Yhym, wlasnie od tego sie zaczelo.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Myślę,że powinnaś raczej kalkulować "na zimno"-bez włączania uczuć i emocji, bo te mogą być chwilowe zarówno z jednej jak i drugiej strony,szczególnie jednak myślę o fascynacji starszą ze strony chłopaka jak to pisali poprzednicy.Pomyśl czy widzisz w wyobraźni waszą przyszłość?,związek?.Jakie mają być jego relacje z twoją córką-wujek?,tatuś?Czy chłopak jest już samodzielny?-pracuje,dołoży się do domowego budżetu?itd...itd..
Może to zbytnie wybieganie w przyszłość,ale w Twoim przypadku chyba nie chcesz tracić czasu na chwilowe fascynacje bez perspektyw?
 
S

serwor

Guest
Tak jak juz ktos napisal tego 19 latka rajcuje dojrzala kobieta, faceci w tym wieku tak mają i nic nie poradzi sie z tym.
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
sewanna napisał:
Pomyśl czy widzisz w wyobraźni waszą przyszłość?
Nie widze. Mowilam mu, ze najlepszym wyjsciem jest zerwanie kontaktu, ale on 'nalega' chociaz na przyjazn. Ale ja wiem jak ta przyjazn sie skonczy..



sewanna napisał:
Jakie mają być jego relacje z twoją córką-wujek?
Nawet nie chce o tym myslec. Mowilam mu, ze nie moge pozwolic sobie na 'probowanie' bo moje dziecko potrzebuje poczucia bezpieczenstwa, ktorego nie zapewni przyprowadzanie do domu nowych 'tatusiow'.



sewanna napisał:
Czy chłopak jest już samodzielny?-pracuje
Pracuje, zrobil sobie rok przerwy przed studiami.


Trzymam go na dystans. Sytuacja jest o tyle trudna, ze jest to bardzo wartosciowy czlowiek. Wiec tak czy inaczej szkoda mi tego konczyc.
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Dlaczego chcesz zerwać z nim kontakt?
jeśli serio nie wyobrażasz sobie z nim przyszłości, to po prostu rozluźnij kontakt, oczywiście wcześniej stawiając jasno sytuację.
Jak pisałam, byłam kiedyś w podobnej sytuacji, ale chłopak sam bardzo szybko się ogarnął i znalazł dziewczynę w swoim wieku, a właściwie parę lat młodszą.
Bez sensu zrywać kontakt z kimś wartościowym. Może chłopak potrzebował kontaktu ze starszą dziewczyną z jakiegoś powodu. Jak pisali poprzednicy, czasem chłopcy w jego wieku tak mają. Czasem po prostu chcą stracić dziewictwo - mówię całkiem serio i wolą to zrobić z kimś straszym, bardziej doświadczonym
 
Do góry