Okulary ochronne do grania

renowator

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Witam,

Chciałbym zapytać czy ktoś z was używa okularów ochronnych podczas grania? Pytam ponieważ po 2 godzinach grania bolą mnie oczy, nie miałem tak wcześniej czy można jakoś temu zaradzić?
 

Whitesoft

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
404
Punkty reakcji
16
Wiek
28
Usiądź dalej od monitora i zrób sobie jakąś 2-3 dniową przerwę...
 

w0jdek

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
20
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Ja osobiście nie używam okularów ochronnych, ale są okulary dla graczy
SteelSeries Scope jak to każdy produkt od SteelSeries trochę kosztuje :pP.
 

renowator

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
No właśnie już zrobiłem taką przerwę ale już nie bardzo to pomaga:) A te SteelSeries to jakaś seria czy to jakaś firma jest? Ile to kosztuje?
 

w0jdek

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
20
Punkty reakcji
1
Wiek
31
SteelSeries jest firmą która specjalizuje się w tworzeniu sprzętu dla "Progamerów" podkładki, myszy, słuchawki, klawiatury. Okulary z tej firmy kosztują ok 400 zł.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
nie kupuj tych okularów tylko zadbaj o higienę korzystania z komputera. Zmęczenie oczu wywołane jest jedynie nieodpowiednią jasnością monitora. Najprowdopodobniej grasz przy wyłączonym świetle. Najlepiej gdybyś miał włączone, jednak jeśli bardzo zależy Ci na "klimacie" zainstaluj sobie program który automatycznie będzie dopasowywał temperaturę wyświetlanych kolorów do pory dnia (np. F.lux). Będzie to o wiele lepsze rozwiązanie od okularów, ponieważ antyrefleks w nich nigdy nie będzie wystarczająco wydajny przy pewnym oświtleniu
 

renowator

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
W sumie racja czasem gram po ciemku ale nie zawsze a i tak mnie oczy bolą, na pewno ściągnę ten i zobaczę jaki przyniesie efekt... Co do tej firmy SteelSeries to są te Gunnary co tak ostatnio je reklamują??
 

w0jdek

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
20
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Nie to nie, są te okulary chociaż może, są podobne:p. Według mnie szkoda pieniędzy na taki bajer.
 

Gothrek

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
To są jakieś oprócz tych recenzjonowanych na chip'ie? Bo tylko o tych słyszałem, te drugie to pewnie jakieś podróbki....
 

renowator

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Na chipie, już chyba nie ma więcej, ale jest dużo opinii użytkowników w necie, ja wczoraj czytałem artykuł o tym że gunnar wprowadza teraz nowe szkła korekcyjne i będą dostępne na specjalną receptę
 
Do góry