Okres W Czasie Brania Tabletek Anty...

mirela

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jestem nowa na forum i mam problem myśle ze doradzicie mi co mam zrobić. Sluchajcie biore 1 opakowanie tabletek ale ostatnio pominełam 2 tabletki z rzędu całkiem o nich zapomniałam ale wczoraj wzięłam juz tabletke normalnie i o stałej porze dzisiaj dostałam okresu czy to jest normalne??? W bistrze mam jeszcze tabletki na następny tydzień a tu nagle okres jestem w szoku i nie wiem co robic ;/ i to nie są plamienia które zdażają sie podczas brania tabletek bo owszem plamiłam ale przez pierwsze 2 tygodie kiedy zaczęłam je brać.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
jak dobrze zrozumialam zapomnialas tabletek w 2tygodniu stosowania? jezeli wystapilo krwawienie(a zapewne wystapilo krwawienie,poniewaz twoj organizm pomyslal,ze robisz 7dniowa przerwe) mozesz wybrac: od pominietej tableki licz 7 dniowa przerwe( to nic,ze wczoraj przyjelas tabletke) na 8 dzien przyjmij tabletki z nowego opakowania i pamietaj aby przyjac wszystkie(21 tabl). oczywiscie musisz stosowac dodatkowe zabezpieczenie podczas stosunku(mysle,ze to bedzie najlepsze rozwiazanie). albo mozesz przyjac do konca tabletki, dodatkowo sie zabezpieczac, ale nie robic 7dniowej przerwy (od razu przyjac 1tabletke z nowego opakowania).
 

miau

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja przyjmuję tabletki Yaz już ponad rok, bez przerw, tzn zdarzyło mi się przez trzy dni ich nie brać, gdy wyjechałam i zapomniałam wziąć ich ze sobą, to było na sylwestra, od 14 lutego mam raz plamienia, raz normalnie krew jak przy okresie, brzuch mnie trochę pobolewa i od wczoraj mam biegunkę, co to może oznaczać? wizytę u swojego ginekologa(prywatny) mam dopiero za 3 tygodnie z powodu braku wolnych terminów, myślicie że powinnam iść szybciej do jakiegoś innego? Co może taki "okres" oznaczać? Wyprzedzając pytania dodam, że współżyję z partnerem normalnie, tzn od kilku (4-5dni?) nie z powodu bólu brzucha. Ponadto przy schylaniu, czy dłuższym siedzeniu w jednej pozycji(np podczas zajęć) boli mnie "dolna partia" pleców. Rozmawiałam z koleżanką, która przyjmowała na prawdę regularnie(codziennie wkładała jedną tabletkę do samarki i nosiła ją pod obudową telefonu, żeby zawsze móc o danej godzinie ją wziąć) te same tabletki co ja już kilka lat, a teraz ma 3 letnia córeczkę(potwierdza się, że tabletki nie dają 100% pewności)
 

Instantstar

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja mialam implatna antykoncepcyjnego i od drugiego miesiaca biore tabetki, mialam tygodniowa przerwe w ktorym dostalam miesiaczke po czt zaczelam brac tabletki znowu i po9 dniach znowu dostalam okres. czy to normalne ???
 

dzoanka1806

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. mam problem. Podczas brania 3go opakowania tabletek pojawilo sie u mnie plamienie, ktore trwa juz tydzien. Dodam, ze wszystkie tabletki bralam regularnie. Czy ktoras z Was miala cos podobnego? Wizyte u ginekologa mam za tydzien, ale wole podpytac.
 
D

Dobrawa

Guest
Moja koleżanka miała. Lekarz jej zmienil tabletki na inne, a sytuacja się powtarzała. Okazalo się, że jest uczulona na estrogeny i stąd te plamienia i pokrwawianie. Dostała Limetic wtedy i nadal go bierze i jest ok. Ale u Ciebie może to być tak po prostu przez organizm chwilowe odreagowanie na hormony.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Dobrawa napisał:
Okazalo się, że jest uczulona na estrogeny i stąd te plamienia i pokrwawianie. Dostała Limetic wtedy i nadal go bierze i jest ok.
A czy Twoja koleżanka karmi piersią jednocześnie? ...Słyszałam, że te tabsy mogą brać karmiące.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
tutti frutti napisał:
Słyszałam, że te tabsy mogą brać karmiące.
Owszem spotkałam się z tym, jedna z moich karmiących koleżanek bierze właśnie te tabletki.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Hipcio87, a ciekawa jestem czy Twoja koleżanka wspominała jak jej organizm jako karmiącej reaguje na Limetic?
 

Dorra

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2015
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja w pierwszym miesiącu brania tabsów cały miesiąc miałam brązowawe plamienia. Ponoć to norma..
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Ja podczas brania tabletek antykoncepcyjnych zawsze miałam okres jak w zegarku - kończyłam opakowanie w niedzielę i okres dostawałam 3 dni po wzięciu ostatniej tabletki. Na początku podczas pierwszego opakowania miałam w trakcie plamienia, ale później nigdy mi się nie zdarzały. Teraz mam wkładkę hormonalną i nie mam prawie w ogóle okresu - czasem małe plamienia. To jedna z zalet wkładki :)
 

Werasss

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
jeśli są plamienia to znaczy że tabletki się nieodpowiednio dobrane. Do lekarza i zmienić. Przebadać się bo może to w czym innym jest problem.
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
no dokładnie - nie ma sie nad czym zastanawiac tylko czym predzej do lekarza bo to zdecydowanie zly symtopm. prawdopodobnie konieczna bedzie zmiana tabletek. sama przez to przechodzilam 2 razy bo okazalo sie, ze nie moge przyjmowac zbyt duzych dawek hormonow. ostatecznie i tak padło na wkładkę hormonalną levosert ktora zreszta pomogla wreszcie uregulowac mi caly cykl hormonalny
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
popieram dziewczyny nademna... ja bym poszla do lekarza.. no chyba ze to dopiero twoj pierwszy lub drugi blister i organizm dopiero przyzwyczaja sie do hormonow, wtedy takie zdarzenie jest normalne.. ja jak zaczelam brac belare to mialam plamienia w pierwszym miesiacu a potem wszystko sie unormowalo
 
Do góry