....Ogrzewanie domu , czy takie ktoś ma?

maryusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Jestem na etapie uończenia budowy domu
Niedługo wybór sposobu jego ogrzewania ;(
moje pytanie , czy ktoś ogrzewa dom pompą ciepła i czy faktycznie tego typu ogrzewanie jest tansze od ogrzewania gazem ??
Znalazłem taką wizualizacje




Moje pytanie czy to co tam jest pokazane to prawda ?????????
 

skeett

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
194
Punkty reakcji
23
Wiek
33
maryusz napisał:
Jestem na etapie uończenia budowy domu
Niedługo wybór sposobu jego ogrzewania ;(
moje pytanie , czy ktoś ogrzewa dom pompą ciepła i czy faktycznie tego typu ogrzewanie jest tansze od ogrzewania gazem ??
Znalazłem taką wizualizacje




Moje pytanie czy to co tam jest pokazane to prawda ?????????
Dziwne że na etapie ukończenia budowy, dopiero myślisz nad systemem ogrzewania?
Ogólnie rzecz biorąc to ciężko stwierdzić co lepsze, ale pompa droższa. Najlepiej poczytaj na forum budowlanym, tam siedzą fachowcy więc coś Ci konkretnego doradzą jak podasz szczegóły budowy (izolacje, wentylacje itp.)
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
A ma ktos może u siebie grzejniki kanałowe? Mu chyba na pewno zdecydujemy się na verano grzejniki.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Pompy ciepła są najtańsze w użytkowaniu, ale też najdroższe w instalacji. Koszt samej pompy to kilkadziesiąt tysięcy złotych, plus jeszcze instalacja rozprowadzona po domu. Ale jeśli chodzi o kalkulacje to pompy zawsze wypadają najlepiej.
 

michoone

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2015
Posty
35
Punkty reakcji
0
Jeżeli dysponuje się odpowiednim budżetem, na pewno warto zainwestować w pompy ciepła. Alternatywą mogą okazać się kotły uniwersalne, w których można spalać pallet i owies. Ekowitt ma w swojej oferce takie urządzenia. Firma dysponuje mobilnymi handlowcami, którzy udzielają bezpłatnej pomocy w zakresie doboru i usytuowania kotła - bardzo wygodna opcja, szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałam się z taką usługą.
 
N

Noc666

Guest
Najlepiej w tej kwestii skontaktować się z rzetelnym hydraulikiem, który pomoże dobrać sposób ogrzewania domu i wybrać system grzewczy zoptymalizowany do danych potrzeb. Ja osobiście polecam /hydraulikon.pl/kontakt rzetelna pomoc i bardzo dobre wykonanie
 
M

malgorzatakonik

Guest
Szukam odpowiedniego dostawcy gazu, który wydzierżawi nam zbiornik, nasza dzialka nie ma dostepu do gazu ziemnego, chcemy miec kompleksową obsługę, która będzie dbała o ogrzanie naszego 110 mkw. domu.
 
I

ItaliaAmore

Guest
malgorzata ja ogrzewam gazem z amerigasu, mozesz tam się odezwac, bo ja mam dobra ofertę. Jednak warto samemu się odezwac, bo takie rzeczy ustala się indywidualnie, na stronie masz kontakt
 
M

malgorzatakonik

Guest
ItaliaAmore napisał:
malgorzata ja ogrzewam gazem z amerigasu, mozesz tam się odezwac, bo ja mam dobra ofertę. Jednak warto samemu się odezwac, bo takie rzeczy ustala się indywidualnie, na stronie masz kontakt
Ile czasu ogrzewasz się ich gazem? jak jest z dostawami? Potrzebuje wiecej info.
 

OnlineExpert

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
maryusz napisał:
Jestem na etapie ukończenia budowy domu
Niedługo wybór sposobu jego ogrzewania ;(
moje pytanie , czy ktoś ogrzewa dom pompą ciepła i czy faktycznie tego typu ogrzewanie jest tańsze od ogrzewania gazem ??

Moje pytanie czy to co tam jest pokazane to prawda ?????????
Nad wyborem sposobu ogrzewania najlepiej należy zastanowić się już na etapie rozpoczynania budowy budynku. W przypadku pompy ciepła nie będzie wymagana budowa komina oraz oddzielnego pomieszczenia do kotłowni, co wpłynie na oszczędności. Nie będzie również potrzebna budowa przyłącza gazowego do budynku.
Ogrzewanie budynku za pomocą pompy ciepła jest niższe o ok. 30% w stosunku do kotła gazowego zasilanego gazem ziemnym oraz do 50% w porównaniu z kotłem zasilanym gazem LPG.
Obydwa rozwiązania są praktycznie bezobsługowe oraz cechują się pewną i wysokosprawną pracą zwłaszcza przy współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego w budynku. Koszty inwestycyjne gruntowej pompy ciepła są znacznie wyższe, gdyż wymagany jest montaż kolektorów gruntowych, lecz takie rozwiązanie cechuje się znacznie niższymi kosztami eksploatacyjnymi w porównaniu do kotła gazowego.
 
M

malgorzatakonik

Guest
Mój mąz czesto jest w delegacji, więc na mnie przechodzą wszystkie obowiązki. Na szczeście już teraz moża wyręczać się odkurzaczem samoodkurzającym, ogrzewaniem do ktorego nie trzeba zaglądać itp. A i tak na wszystko niestety brakuje czasu.
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
Dziewczyny czy którąaś z Was ogrzewa dom pelletem?? Zastanawiam się nad takim rozwiązniem w swoim domu, ktoś wie jakie są koszty tego mniej więcej na sezon?
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
Ciężko powiedzieć ile zależy od wielkości metrów zapewne, ale wiele osób sobie chwali tai sposób ogrzewania.
 
M

malgorzatakonik

Guest
Zalezy na co możecie sobie pozwolić. Mi zależy na bezpieczeństwie i na komforcie. Mój mąż często wyjeżdża, a ja nie mam czasu na palenie w piecu przy małym dziecku.
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
Metraż koło 150 m2, poważnie się zastnawiamy, pewnie na wiosnę trzeba by było wymienić, można w sumie kupić piec przystosowany do palenia różnym opałem, nie chciałabym węgla bo mamy teraz i strasznei to pyli, wszędzie czarno :/ a chcemy trochę zmodyfikować garaż który sąsiaduje przy kotłowni
 
M

malgorzatakonik

Guest
nasz dom ma 110 mkw. Uwazamy, że jak ktoś moze sobie pozwolić na ekologiczne ogrzewanie gazowe ziemne albo LPG i cieszyć się ze stalej temperatury w domu to warto.
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
Tez bym była jednak za wyborem ekologicznego sposobu ogrzewania domu. To zawsze lepsza inwestycja. Teraz zobaczmy tylko co sie dzieje, ludzie palą w piecach co się da, są momenty, że nie ma czym oddychać, a tak byc nie powinno.
 

izasun

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2013
Posty
61
Punkty reakcji
0
Popatrzcie jak czas temu pisałam o złej jakości powietrza.Nie trzeba było długo czekać! To co się dzieje dookoła to wynik tego co ludzie spalają w piecach!! Pomyślcie dwa razy zanim wybierzecie dla siebie sposób ogrzewania domu!
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
To fakt, ostatnio podczas spaceru to myślałam że się uduszę, od sąsiada z komina szedł taki dym że dookoła się zrobiło ciemno, a była dopiero 14ta, nie wiem czym on tam pali ale śmierdziało i dymiło się na maksa, wg mnie dobrą opcją jest pellet, moi rodzice mają ten rodzaj ogrzewania i spisuje się im świetnie, na pewno też z pelletami trzeba uważać, bo jednak są lepsze i gorsze.
 

Viktor

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2017
Posty
10
Punkty reakcji
0
Problem związany z zanieczyszczeniem powietrza, jest rzeczywiście całkiem spory, ale trudno cokolwiek w tym temacie zrobić, skoro nie każdego stać na ogrzewanie domu znacznie bardziej ekologicznymi sposobami. Myślę, że swego rodzaju rozwiązaniem może być stosowanie systemów ogrzewania domu, które dodatkowo byłyby w stanie oczyścić dostające się do wnętrz powietrze. Stosuje się w nim innowacyjne ogrzewanie nadmuchowe. Takie ogrzewanie nowej generacji sprawdza się w domach bardzo dobrze. Często wystarczy kilka minut, by w danym pomieszczeniu zapanowała akurat taka temperatura, jakiej sobie zażyczymy. A co do zanieczyszczonego powietrza, to system wyposażony jest w instalację wentylującą oraz filtrującą. Dzięki temu, w zależności od zastosowanego filtra, redukcja poszczególnych pyłów pokroju PM2,5, czy PM10 sięgać może nawet 90%.
 
Do góry