Odwieczne podwyżki wszystkiego... prócz pensji

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Mało mam ostatnio czasu na czytanie forum. Może za tydzień napiszę cos więcej. Tymczasem widzę że Daniel ciągle "swoje". Tak, Danielu... Polska to dno i ni einteresuje mnie historia sprzed 50 czy nawet 100lat albowiem
od 1990r mamy demokrację i technologie. Im bliżej 2018r tym technologicznie niby lepiej. Popatrz na Warszawę zatem i oceń tego roczne remonty i "udogodnienia" a będziesz wiedział o czym piszę. I wierz mi na słowo honooru że ani Hitler ani Gierek nie mają z tym nic a nic wspólnego. Kolejne pieniądze w kosmos i błoto jakby możliwość budowy tuneli nie istniała. Kolejne przeróbki, przebudowy i pseudoudogonienia dla niby ludzi od niby ludzi. Wy*****lić miliony w budowy tylko po to by rower miał chodnik a auta dalej w korkach kwiczały! I wiesz czemu Polska to dno? Bo k***a w 21 wieku nie stac nas nawet na mqaszyny do drążenia tuneli a kasa podatników zawsze jest ro****lana.
Zamiast rozkopać całą Radzymińską w Warszawie i otworzyć - puścić metro po linii prostej do Radzymina z odnogą do Wołomina bez drążenia tuneli, zasypać, zrobić sufit i przy okazji puścić 3,4 pasmówkę u góry po remoncie to oni kopią metro na Bródno jak by to kuźwwwwwa miało w czymś pomóc! Wypi****dalanie kasy w błoto i tyle!
Zamiast rozkopać na maksa całą Jagiellońską po prostej Modlińskiej aż do Legionowa i puścić pod spodem metodą odkrywkową bez tuneli metro a potem zasypać i zrobić na tym nową trasę to będą wiercić pół miasta najdroższą z możliwych technologii. I powiedz Danielu - kto tu jest pie****lnięty? Ja czy WŁADZA?
Zobacz jak pięknie prosto idą linie kolejowe Warszawa Centralna > Piastów > Pruszków > Nrwinów > Milanówek > Grodzisk Mazowiecki. Dziesiątki tysięcy ludzi z tamtąd do pracy jedzie!
Jaki widzisz problem z zamknięciem PKP na 2 lata, wykopanie dołu 10metrów, przykrywkę - na to tory i nowa infra pod szybkie PKP a pod spodem metro????????????
Po ch*****ja kopać tunele???????
Tak, tak Danielu! Polska to dno a pod względem POMYSŁÓW i ZARZĄDZANIA to już POZIOM 100 metrów pod poziomem mułu na dnie!

Tak to powinno wyglądać w XXI wieku, wieku w którym tunele i wiadukty to nic nowego w krajach 1 i 2 świata...

Przykład na wycinku kawałka Warszawy...

4854308900_1523781158.png


A tak powinno wyglądać metro w takiej aglomeracji jaką jest Warszawa...

2318175500_1523781749.png


Budowali przedłużenie Trasy Toruńskiej do Marek i Radzymina ale METRO wcisnąć przy okazji budowy i rozkopanego terenu pod SPÓD już zapomnieli
???????????????

Wszystkie W/W linie metra mozna wcisnąć pod miejsca aktualnych TOROWISK PKP lub pod trasy typu Wał Miedzeszyński, Radzymińska, Grochowska i wiele wiele podobnych które i tak kwalifikują się do generalnego remontu!
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Fajeczki poszły w górę o pól talara :) Było 12.99, jest 13.50 :)
Ostro zbierają na te pińcet+
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest wspieranie szarej strefy w produkcji papierosów, jeszcze trochę to wszyscy będą palić tez bez opodatkowania
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Żony szefo już 5 raz był na zakupach spożywczych na Słowacji.
Chodzi o zakupy do cateringu i garmażerki. Z tego co mówił to oszczędność przy zakupach na 50000zł wynosi około 7-9 tysięcy po odliczeniu kosztów wyjazdu busem. 4 razy w miesiącu i jest 40000. Dziesięć miesięcy i będzie 400000. Nasze Polskie młode ziemniaki na Słowacji w paczkach po 5kg wychodzą za około 7,50zł. W piątek w biedronce były młode po 4zł kg. Truskawki na Słowacji 12zł. Tu w Warszawie 18-22zł. Jajka 10szt.duże 3,90zł. U nas 6.5-7.5zł. Paliwo na mniejszych stacjach 4.16zł, gaz lpg 1.53zł
Zarobki kasjerki w sklepie 2400-2600. Budowlaniec 3400-3800, kierowca kurier 3000-3300, pizzer 2800-3000, kucharz 3400-4000. Słowacy gonią Czechy. Pensje i ceny z teraz.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
z czasem właśnie nie tylko Polakom ze strefy nadgranicznej będzie się opłacało jechać i kupować
ale rząd oczywiście na to nie patrzy, jest zajęty podkręcaniem swojego PR
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
No ale to się musicie Panowie zdecydować. Albo chcecie podwyżek płac i mniej Ukraińców i te jajka jeszcze droższe albo chcecie mniejsze pensje, więcej Ukraińców i jajka tańsze.

Jak chcecie większe pensje to znaczy, że waszym pracodawcom ktoś musi więcej zapłacić. Są trzy opcje: eksport, większa skala albo wyższe ceny. Większa skala (np. jak w Niemczech) jest niemożliwa.
A ja tu czytam, że pensje za małe i jajka za drogie.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Tego typu rozumowanie i tak nie ma wpływu na chorych na kasę szajbusów. Już kiedyś pisałem że pracodawca to najgorsza hiena z możliwych. Wyrwie sobie, Tobie i innym. Dochody firm nie mają dziś nic a nic wspólnego z wysokością wypłat. Tłumaczyłem to na przykładzie znanych mi firm cateringowych. Zasada jest prosta u wszystkich. Po co mam przepłacać jeśli zawsze znajdzie się głupek do roboty za dychę. Nie weźmiesz dychy Ty, wezmą inni. Szefy mojej żony od lat powtarzają:
nie jest problemem płacić 18zł na rękę...
nie jest problemem płacić i 22 zł ...
tylko kto mnie zmusi???

Od dawna powtarzam że na te hieny jest tylko jeden bat:
podniesienie minimalnej krajowej do kwoty 15zł netto
Wtedy pracownik Polak nie będzie musiał szarapać się z ukraińcami a na produkt który pracodawca produkuje będzie go stać. Nikt nie straci.

Zapodam Wam później kilka screenów z rozmów mailowych to szoku dostaniecie. W kuchni w Warszawie niektóre sk...syny chcą płacić już 14 brutto. Za 2€ proponuje się pracę w stolicy. Tego typu stawki na zachodzie przy zamiataniu ulic nie są ważne od 20 lat. Murzyn sprzątacz zamiatacz dostaje w rajchu 6€. Murzyn sprzątający ulice 800km dalej zarabia 3 razy więcej jak chcą dać w Waltzstadt człowiekowi w garach na czterech stanowiskach jednocześnie: wydawka, kelner, pomocnik kucharza, sprzątaczka.

Skąd mam taką korespondencję? Mam kilka ogłoszeń dla jaj że szukam pracy :) i lubię tych szajbusów wkugffiać. Ostatnio odpisuję iż powinni po Pakistańsku ogłoszenia zamieszczać albowiem za stawki które proponują nawet Ukraińca nie znajdą.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a ciekawe że w Niemczech ceny towarów takie jak u nas bądź tańsze a pensje większe ???? może się jednak da ? tylko trzeba chcieć
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Miejscie też chęć zauważyć że w Polsce pracuje się na kilku stanowiskach jednocześnie.

Murarz = murarz, malarz, szpachlarz, tragarz
Mechanik samochodowy = mechanik, elektryk, elektronik, wulkanizator, spawacz
Lakiernik samochodowy = lakiernik, szlifierz, spawacz, blacharz, polernik
Lakiernik meblowy = lakiernik, szlifierz, polernik,
Kucharz = kucharz, pomocnik kucharza, kelner, wydawka, magazynier, zmywak, sprzątaczka

Ludzie. Przestańcie debili dorabiać. Wystraczy regon i zus ogarnąć. Nie rozumiem ludzi którzy idą do pracy np.do wykończeniówki budowlanej. Tego typu ofert w ciul jest. Tu zawiesisz karnisze, tam wstawisz drzwi a jeszcze gdzie indziej wymienisz kibel i baterie. I jest 500 dniówki?? Po ciula młodzi dają się rypać w zadek cwaniaczkom za 13zł to ja nie wiem. Przecież to Wy robicie 95% roboty. Tak ciężko zamontować sobie regon i kasować całość a nie ochłapy???
A co do cen towarów tam i tu to już mówiłem. Polska zdebilniała dlatego robię zakupy hurtem w rajchu bo trzeba być naprawdę idiotą by nie umieć policzyć ile wyjdzie koszt lpg na odcinku 1000km (tam i nazad) tylko oszczędzi jednak tylko ten co ma bo po jedną kawę nie opłaca się jechać. Ja robię takie zakupy dla siebie i domu raz na kwartał. Wydaję od 5000 do 7000zł. Oszczdzam przy tym około 2500. W skali roku to 10000. Nie liczę zarobku na fantach które zwiozę rodzinie i znajomym bo z tego wychodzi mi drugie 10000 a to tylko jeden wyjazd niemcy czechy, słowacja, rzadziej austria. Ogólem 1500km. Czas realizacji 48h, nawet i nie.
Gdzie są Urzędy ochrony konsumenta którę poskromią ten debilizm????
Ta sama kawa lavacca co w polsce jest za 24zł w na południu Austrii kosztuje 1.35€ kurfffffa!!!
Transport do Polski z Włoch kosztuje 6€ na paczce????????
Ps. Lavazza miało być :) już mi nerwy poszły :)
Dlaczego jajka poszły o 100% w górę i dlaczeo pensje ludzi na fermach drobiu zostały w miejscu. Pasze i inne dla kur nie podrożały w czasie ostatnich 4 lat. Już to sprawdziłem. Co jest powodem wzrostu cen jajek o 100% ?????? Zmowa producentów???
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
milatam napisał:
pracodawca to najgorsza hiena z możliwych
Załóż firmę, płac więcej za tańsze produkty i skończ wypisywać głupoty na ten temat. Zwykły Polski pracodawca to sobie włosy z głowy rwie jak przychodzi 15 każdego miesiąca czyli trzeba składki płacić, a ty mi tu będziesz farmazony o hienach wypisywał. Jest jakiś spryciarz prywaciarz płacący mało i zarabiający dużo? Jego fart, który się kończy jak mu się pojawi konkurencja. A ta się pojawia jak grzyby po deszczu, szczególnie w obliczu debilnych dofinansowań na działalność czy projektów UE. No i na pewno w Niemczech to pracodawcy biorą swoją pensję, premie i dywidendę i dziela ja po równo na pracowników - jasne.



Herbatniczek napisał:
a ciekawe że w Niemczech ceny towarów takie jak u nas bądź tańsze a pensje większe ????
Wystarczy, że producent jajek ma więcej klientów do obsłużenia, ma lepszą linię produkcyjną* albo... sprzedaje do Polski. Czyli niemiecki pracownik w godzinę wyprodukuję dużo więcej jajek niż Polak i ma pewność, że ktoś je kupi (tak jak mają z samochodami, windami, agd itp.). Polak wyprodukuje ich mniej i nie ma pewności, że kupi a nawet ma pewność, że Niemiec czy Francuz nie kupi. Prędzej by się pokroili niż kupili.

*zakupioną za zrabowane w Polsce pieniądze : ]


Twierdzenie, że pracodawcy to hieny i złodzieje jest absurdalne i zwyczajnie głupkowate, że mózg staje.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
całkiem słusznie, tylko dlaczego polscy przedsiębiorcy nie mogą się dogadać i sprawić że będą tworzyć większy podmiot o dużej sile ekonomicznej ?

i skończyły by się rozważania o kradzieży polskich pieniędzy przez zachodnie koncerny

inna sprawa że zakładasz że pracodawcy to nie hieny i złodzieje a jednocześnie zachodnie firmy to złodzieje , czy to nie trochę sprzeczne ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nie znam pracodawców którzy 15-stego co miesiąc pióra sobie rwą.
Nie znałem, nie znam i chyba nigdy nie poznam.
Powód?
Sam nim byłem. Typowe rwanie piór i kicz sprzedawany pracownikom jest tylko właśnie po to byś o podwyżkę nie startował.
Na 100% znanych mi pracodawców w Warszawie i okolicach ujada ... 100% z nich. Nie ma, mało, źle, cienko, ledwie, kiepsko, lipnie.
Roboczy alfabet warszawiaka biznesmena :)
Zarobi 100000, mało...
Zarobi 500000, mało...
a milion to już w ogóle katastrofa.

W budowlance na zus/us i na jednego pracownika płacąc mu 18zł/h netto zaraniam w dwa dni. Reszta dni = zysk dla mnie.
Kaagular, zrób sobie biznesplan kurnika, ale naprawdę Cię o to proszę. Cenniki dostępne w necie. Dla ułatwienia dodam Ci iż jajko hurt weźmie od Ciebie za 0.325 brutto. Oblicz wszystko na bazie 1.000.000 kur.
Dla ułatwienia dodam że kura wypija na dobę 220ml wody i zjada do 390g paszy. Halę pod 1.000.000 kur daję Ci za 15000zł netto m-c.
Z podatku zwalniam - zakład pracy chronionej - weź 20 inwalidów do roboty.
Chce Ci się liczyć?
Nie? No to spoko. Policzyłem ja. Na końcu pod kreską wyszło mi 270000zł na miesiąc już dla mnie. Policzyłem tylko i wyłącznie 3 jajka z kury na 72h. Byłem skromny bo z tego co piszą na forach rolniczych to kura na dopingu zapitala i wyrabia 5 jajców na dwa dni ale mniejsza z tym.
Znany mi farmer z czasie 5 lat postawił 3 wille synom i sobie. Od lat cała rodzina (7 osób) śmigają nowymi i nie starszymi jak 2,3 lata mercedesami. Wille są wypasione. Sale bilardowe, sauny, baseny, po 3 łazienki, każdy wnuczek ma w swoim pokoju swoją prywatną łazienkę.
Mają po kilka mieszkań własnościowych w Warszawie i Gdańsku.

Pracownicy tej firmy zarabiaja od 4 do 6zł na rękę i chodzą do pracy pieszo.
Pracowników jest 16 a kurników 7. Ogólem 1.600.000 kur.
Najmniejszy silnik w mercedesie ma córka starego. E320 2.8

Zna ktoś Kunta Kinte z klanu Mandinka?? :) :)

Tak wygląda praca na roli u bauera w XXI wieku na Polskiej wsi.
Szefo z rodzinką grillek przy basenie a pracownicy patrzeć, milczeć i zupki chińskie zalewać.
Gdybym był szefem tego biznesu dał b tym ludziom po 3000.'Choćby 3000. Na wiosce to w ujjj kasy. A wiecie czemu? Bo nie staje mi gdy inni patrzą gdy... jem.
No ale takich jak ja to jeden na milion w tym kraju. Nigdy tego głośno nie mówiłem ...
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
całkiem słusznie, tylko dlaczego polscy przedsiębiorcy nie mogą się dogadać i sprawić że będą tworzyć większy podmiot o dużej sile ekonomicznej ?
Jak to dogadać? Kto z kim? Fryzjer z fryzjerem? Każda gospodarka stoi na małych i średnich przedsiębiorstwach a nie na jakiś koncernach.



Herbatniczek napisał:
inna sprawa że zakładasz że pracodawcy to nie hieny i złodzieje a jednocześnie zachodnie firmy to złodzieje , czy to nie trochę sprzeczne ?
Zagraniczne koncerny to złodzieje? W sensie, że napisałem to o zrabowanych pieniądzach? Chodziło mi o wojny, obozy pracy, takie tam.



milatam napisał:
Roboczy alfabet warszawiaka biznesmena
Idź ty z takimi tekstami. Jestem pracodawcą w Warszawie. Opłacanie ZUSu dla 6x pracowników to dramat. Co rok jest coraz trudniej bo każdy chce pracować w korpo za dużą kasę i mając dostęp do siłowni czy tam do playstation w czasie pracy. Podwyżek daję 5-10 rocznie, a sam miałem w styczniu 16. Drugi Członek Zarządu jeszcze wcześniej. Różnica pomiędzy najlepiej zarabiającym (to nie ja) a najgorzej (sprzątaczka) to ok. 350% a od mediany to lepiej tylko o ok. 220%. W firmach, z którymi współpracujemy wcale nie jest lepiej. Może jak widzisz te BMW, Mercedesy i Porsche to sobie myślisz, że to pracodawcy hienowaci jadą. Ale nie. To są leasingi/kredyty i z reguły jadą sobie od tacy pracownicy wyższego szczebla, którzy co do zasady muszą żyć ponad stan, a po stracie pracy pozostaje im jedynie skok z mostu.



milatam napisał:
Z podatku zwalniam - zakład pracy chronionej - weź 20 inwalidów do roboty.
Się lepiej doedukuj co to jest ZPCH. Taki to jest złoty interes, że na Mazowszu jest całe 89 ZPCH.



milatam napisał:
Pracownicy tej firmy zarabiaja od 4 do 6zł na rękę i chodzą do pracy pieszo.
Wow, gdzie to tak? U mnie w rodzinie jak chcą znaleźć na mazurach kogoś do roboty na polu to nikogo nie ma, bez względu na stawkę, a tu tacy dobrowolni niewolnicy? Bądź taki miły i powiedz im, że Poczta Polska przyjmuje od ręki.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A nie mówiłem że Warszawiak będzie ujadał.
Komu Ty kit wciskasz? Mi? Ja też w prawdzie były ale, pracodawca z Waltzawki. Nie pamiętam złych czasów. Gdy brałem ludzi do roboty to inni płacili 13 a ja 17. Gdy inni zaczęli dawać 15 to ja 19. A wiesz czemu dawałem więcej? Bom słoik znający bidę. Tym się róznimy. A u Ciebie co? 16 podwyżek w roku? Jakich?? Z 10.00zł na 10.10zł i tak 16 razy aż doszło do 11.60zł??? Buhahhahha.
No i jeszcze jedno...
Jestem mikropracodawcą i miałem Audi A6-C7 w gotówce?
Audi + dom?

A Tyyyy...., nie maaaaasz????
Są trzy opcje:
1. zmień wspólasów bo ktoś Cię dyma
2. zmień fach bo w obecnym się zagubiłeś
3. lub przestań kłamać
a będzie Ci lżej...

i nie wmawiaj ludziom że prowadzisz biznes po to by nic z tego nie mieć. Wieczne ujadanie. Jak Ci źle to po co to ciągniesz?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Taki z ciebie znawca biznesów jak z koziej...
Nie będę się tu uzewnętrzniał ale żyj sobie w swoich chmurach, nie ma problemu.

I co ty z tymi stawkami godzinowymi? Kto tym operuje? Układacze kafelków? U mnie liczy się dochód średnioroczny a nie godzinówki... A Audi nie mam bo pewnie nie jestem jednym na tysiąc mikroprzedsiębiorców, którym akurat się udało. Poważna firma, poważne koszty, poważne podatki, poważne inwestycje.
Powiem ci, że największe firmy budowlane (nie takie co liczą godzinówki za kafelki) jak przegrają jeden przetarg to potrafią popaść w poważne tarapaty bo pieniędzy jest tylko tyle, że muszą realizować projekty na "zakładkę" (poprzedni finansuje kolejny).

Ogólnie to są takie bzdury jak dziś w TOKFM gadał Zandberg (z głosu przynajmniej brzmiał jak on). Złożyli projekt ustawy zmniejszający czas pracy z 8 godzin dziennie do 7. Mistrzowie ekonomii biznesu. Dał radę pracodawcy, który produkuje opakowania i maszyna robi 10 000 opakowań na godzinę, czyli jak będzie godzina mniej, to mniej opakowań. Uwaga! "Przedsiębiorca powinien kupić lepszą maszynę". No geniusze. No ale farmazony łatwo gadać, gorzej dać przykład na własnej osobie.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nie pirtol co pirtolisz czlowieku bo robisz z siebie pośmiewicho.
Mega inwestycje, mega firmy, mega wszystko a czas wolny zamiast na krumbacherku na Krakowskim przy bilardzie to na forumowisku co pół godziny? Ja już znam takich biznesmenów więc nie nawijaj mi makaronu na uszy. Wirtualnie buduje pól miasta a w realu klawiaturę z myszką w ratach spłaca. Chłopie, ludzie biznesu za których się podajesz nie mają bladego pojęcia o istnieniu tego forum więc ... pozdrów chłopaków w stacji kosmicznej gdy będziesz przelatywal obok.
Ty biznesmen na forumowisku siedzisz???? Ja tam rozumiem ludzi pracy co chleba w necie szukają tak jak ja bo z fuch żyją no ale Ty???
Poważny przedsiębiorca?? Tutaj??? Teraz? Dziś? Wczoraj? Przed wczoraj? Cały czas??? Buhahahhahhahhaha. Kichy mi rozwalasz poważny przedsiębiorco :) :)
I jeszcze radio masz czas słuchać?
Ano urfa fakt. Nie ma budowy przecie bez radyja :)))))
Jaki przetarg??
Mowa o ustawkach???
Buhahhhaha.
Ty naprawdę wierzysz w przetargi i zamknięte koperty??
Znowu popijasz coś ujowego? Weź to odstaw.
A propos cen to mam hita z Simply. Kilo kaszanki 13.99, kilo schabu 9.99. Za komuny nikt by nawet nie wyśnił takich czasów.
I wychodzi na to że w popierdolonii wykarmić psa jest drożej jak człowieka. No cóż. Pora przerzucić kundla na schab...
--------------
Dodano 2018.05.16 20:43:30

Paliwcio Verva po 5.58 talara już sobie jest.
Będzie szóstka przed wakacjami???
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
milatam napisał:
W budowlance na zus/us i na jednego pracownika płacąc mu 18zł/h netto zaraniam w dwa dni. Reszta dni = zysk dla mnie. Kaagular, zrób sobie biznesplan kurnika, ale naprawdę Cię o to proszę. Cenniki dostępne w necie. Dla ułatwienia dodam Ci iż jajko hurt weźmie od Ciebie za 0.325 brutto. Oblicz wszystko na bazie 1.000.000 kur. Dla ułatwienia dodam że kura wypija na dobę 220ml wody i zjada do 390g paszy. Halę pod 1.000.000 kur daję Ci za 15000zł netto m-c. Z podatku zwalniam - zakład pracy chronionej - weź 20 inwalidów do roboty. Chce Ci się liczyć? Nie? No to spoko. Policzyłem ja. Na końcu pod kreską wyszło mi 270000zł na miesiąc już dla mnie. Policzyłem tylko i wyłącznie 3 jajka z kury na 72h. Byłem skromny bo z tego co piszą na forach rolniczych to kura na dopingu zapitala i wyrabia 5 jajców na dwa dni ale mniejsza z tym. Znany mi farmer z czasie 5 lat postawił 3 wille synom i sobie. Od lat cała rodzina (7 osób) śmigają nowymi i nie starszymi jak 2,3 lata mercedesami. Wille są wypasione. Sale bilardowe, sauny, baseny, po 3 łazienki, każdy wnuczek ma w swoim pokoju swoją prywatną łazienkę. Mają po kilka mieszkań własnościowych w Warszawie i Gdańsku.
Co chwila przedstawiasz tu takie biznesy, że SZOK...dlaczego sam jeszcze tego nie robisz, skoro to takie proste i tyle można zarabiać?
Problem jest taki, że Twoje obliczenia są tendencyjne i nie obrazują sytuacji.



Kaagular napisał:
Złożyli projekt ustawy zmniejszający czas pracy z 8 godzin dziennie do 7. Mistrzowie ekonomii biznesu. Dał radę pracodawcy, który produkuje opakowania i maszyna robi 10 000 opakowań na godzinę, czyli jak będzie godzina mniej, to mniej opakowań. Uwaga! "Przedsiębiorca powinien kupić lepszą maszynę". No geniusze. No ale farmazony łatwo gadać, gorzej dać przykład na własnej osobie.
Bo to jest obca agentura, która działa w Polsce od 1990 roku (wcześniej już, ale od 1990 w "wolnej" Polsce).
Tej agenturze zależy na tym, żeby zniszczyć naszą gospodarkę do reszty a co zostanie to wyprzedać, by potem ludzie (jak za Marksa) mogli wierzyć w ich idee.
To się kołem toczy. Socjalizm bez biedy nie może istnieć, więc potrzebna im bieda.
Tym działaniem resztki przemysłu wylecą do Chin i tak to będzie wyglądało - takie są fakty.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Daniel, ja wiem że s.r.a.m we własne gniazdo Warszawskich pracodawców i że kanciarzom to się nie podoba dlatego każdy kto mnie czyta od razu ma żal no bo jak to: szczerość, otwartość, szacun do pracownika, obrona pracownia i masa innych i to w jednym pakiecie wprost z Warszawki???
Niewiarygodne co? Czyżbym był jedynym mieszkańcem stolicy który jako jedyny nazywa żywot po imieniu? Jedynym który nie ujada że wiecznie mało i mało i mało? :)
Taka jest niestety prawda bo w tym mieście raczej 99% garbodawców miało i ma by dać ale jak mają coś dać to ich wykręca.
Gorszych ż.y.d.ó.w nie ma nigdzie.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
milatam napisał:
Chłopie, ludzie biznesu za których się podajesz nie mają bladego pojęcia o istnieniu tego forum więc
No jak czasem coś napiszesz to ręce opadają...

Kaagular
Member Since 12 Dec 2006

W 2006 roku to ja byłem w liceum mysiu pysiu. Więc byłbym Billem Gatesem albo Lionelem Messim i bym to forum znał. Poza tym nie jestem pewien czy Prezes Zarządu w rodzinnej firmie to "biznesmen".



milatam napisał:
Poważny przedsiębiorca?? Tutaj??? Teraz? Dziś? Wczoraj? Przed wczoraj? Cały czas???
Czemu nie? Siedzę przed komputerem do 16h dziennie. Forumowisko zajmuje mi pewnie ze 30 min dziennie. Wyszukiwanie newsów o świecie to nawyk, pozostałość po studiach politologii (taki był przykaz) to i się od razu dziele. Nikt mi w kompa nie zagląda to sobie pozawalam, a potem w domu i tak odrabiam. Zresztą jakbyś przejrzał kiedy pisze posty to byś dostrzegł, że większość w "czasie pracy". Właśnie dlatego, że w tym czasie czekam na spotkania, połączenia telefoniczne, stoję na światłach czy zwyczajnie muszę się na chwilę "wyłączyć". W domu nie piszę raczej bo po pierwsze nadrabiam, po drugie mam inne aktywności. Proste chyba. Rozumiem, że z twojego wywodu wynika, że jesteś tym szukającym, który jednocześnie co i rusz wynajduje złote biznesy.




milatam napisał:
Ty naprawdę wierzysz w przetargi i zamknięte koperty??
Oczywiście. O ile nie są na grube miliony oraz o ile nie są realizowane przez panią Jadzie w Pcimiu Dolnym (ale wtedy nie jest to kwestia oszustw tylko braku wiedzy).




danielr9 napisał:
Bo to jest obca agentura
No ta, ale ludzie nie mają zielonego pojęcia o praktycznej ekonomii, pieniądzu, finansach i łykają takie farmazony jak pelikany. W końcu kto by nie chciał pracować godzinę krócej. "Prawo do lenistwa" to jednak wiekopomna teoria...
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
danielr9 napisał:
To właśnie świadczy o tym, że jeśli mają po 3 TV w domach to widocznie ich stać na rachunki.
Gówno prawda. To świadczy że ludzie to jebane bydło działające na zasadzie inni mają to ja też muszę. Po trupach, ale muszę. Je**ć
 
Do góry