Odszkodowanie za 18 lat "przez pomyłkę" w więzieniu.

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a inna sprawa że najłatwiej wymiar sprawiedliwości może widowiskowo się wyżyć na biednym chłopaku bez pleców, aferzyści sobie chodzą zadowoleni a ten młody człowiek poparcia nie miał w elitach to skończył z wyrokiem,
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Panie Herbatniczku. Wszystkie kodeksy jakegokolwiek postępowania w Polsce, czy to cywilne, czy to pracy, czy to karne są do zmiany! Do zmiany od A do Z a tego nikt nie zrobi.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale nie Piszmy banałów bo tu nie chodzi o opinie o polskim sadownictwie tylko chodzi o jeden konkretny przypadek. Czy ktoś potrafi podać przyczynę która przesadziła o skazaniu Komendy? Czy ktoś rozumie czemu Komendzie podniesiono wyrok z 15 na 25 lat?
Dotychczas sądziłem że przyczyną dla której Komenda został skazany była identyfikacja DNA. Na tej podstawie sam gdybym był sędzia to bym go skazał. Ale spotkałem się z niepotwierdzona informacją że w opinii biegłego znalazł się zapis że ta identyfikacja DNA nie powinna przesądzać o winie bądź niewinności oskarżonego. Podobno sędzia wziął to pod uwagę i o skazaniu Komendy przesądziła opinia biegłego potwierdzająca że ślady pogryzienia na ciele kobiety spowodowane są zębami Komendy. To robi się takie badania ?
To takie badania o winie przesądzają? Czy to nie jest czasem absurd?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest przecież bardzo proste, nacisk opinii społecznej żeby wreszcie ukarać sprawcę, dbający o poklask politycy którzy chcę na konferencji prasowej ogłosić sukces oraz idący na skróty przedstawiciele opinii społecznej, którzy tak jak prokuratorzy chcą łapać dodatkowe punkty w karierze czy też jako sędziwie żeby mieć ten cały medialny cyrk z głowy

każdy z nich dołożył się do tego skazania niewinnego
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Jedno małe pytanko:

To jeśli te DNA tak ciulowo badali niespełna 18lat temu to za co siedzi połowa pseudo gwałcicieli? Za codzienne obijanie mu zębów + w efekcie końcowym przyznanie się do winy?
Podczas próby odpowiedzi na powyższe pytanie sugeruję brać pod uwagę fakt iż w dzisiejszych czasach to co piąta, biedna pewnie Pani jest w pracy "molestowana".

Szef krzywo zerknie - molestowana;
szef premii nie da - molestowana,
żony dla mnie nie zostawił - molestowana;
woli Baśkę a mnie olewa - jestem molestowana;
dałam mu ale nie kupił mi pierścionka jak obiecał = zgwałcił mnie;
poszedł z inną = próbował mnie zgwałcić.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a z tymi starymi wyrokami może być niezła chryja, gdyby się przyjrzeć bliżej
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Jaka chryja? Rozwiązał by się problem z przepełniemiem Zakładów Karnych tyle że kto odpuści taki temat?
Utrzymanie więźnia to z tego co czytałem kwoty rzędu 2800-3300zł miesięcznie. Tyle wywala w błoto podatnik na miecha na utrzymanie jakiegoś alimenciarza który nie płacił, odwiesili wyrok i teraz kwiczy rok za kratami
wcinając żarcie jakości rodem z Auschwitz.
12 miesięcy kwiczenia kosztuje Skarb Państwa od 33600 do prawie 40000zł. Dolicz do tego minimum 3,4 sprawy sądowe średnio po 1000zł za posiedzenie, dolicz do tego transport więźnia na sprawy i podobne i wyjdzie
że alimenciarz wiszący 40000zł któremu UNIEMOŻLIWIONO spłatę długu po ludzku zwędził ze skarbu Państwa 50000zł w czasie roku.
Nie prościej było by UMOŻYĆ po 2 latach nieprzerwanej spłaty 30-40% zadłużenia a wyrok dowalić dopiero gdy pojawi się ponowna podobna sytuacja?
Przecież UMOŻENIE można było by zawiesić na okres np. 20lat że jeśli ALIMENCIARZ ponownie nastuka 40000zł to do wyniku Sąd dorzuci poprzednie zadłużenie i wtedy pójdzie się kwiczeć nawet na 10lat.
Sądzę że nie znalazł być aż tak trąbniętego w głowę pacjenta w Polsce który dokonał by raz jeszcze takiego długu wiedząc że z długu nr.2 na bank już nie wyjdzie.
Tyle że jest tak jak już wspomniałem - wysokość alimentów powinna być % dochodów a nie że bisnesmenik płaci 1000zł i robol płaci 1000zł.
Aliemnta powinny być w Polsce w przedziale od 300 do 3000zł i zależne od dochodów a spłata zadłużeń nie większa jak 20-25% dochodów tak by mozna było spłacać i przy tym żyć.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Herbatniczek napisał:
to jest przecież bardzo proste, nacisk opinii społecznej żeby wreszcie ukarać sprawcę, dbający o poklask politycy którzy chcę na konferencji prasowej ogłosić sukces oraz idący na skróty przedstawiciele opinii społecznej, którzy tak jak prokuratorzy chcą łapać dodatkowe punkty w karierze czy też jako sędziwie żeby mieć ten cały medialny cyrk z głowy każdy z nich dołożył się do tego skazania niewinnego
Czy Herbatniczek spotkał sie kiedys z takim uzasadnieniem wyroku skazującego bo "nacisk opinii społecznej żeby wreszcie ukarać sprawcę,"
Czy może z uzasadnieniem umorzenia bo " jest nacisk opinii społecznej żeby nie karać."
Po co ja ten temat założyłem? Po co w tej sprawie śledztwo chcą prowadzić przecież wystarczy tylko zapytać Herbatniczka.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie bądź dzieckiem, takich uzasadnień się nigdzie nie pisze, czy prokurator czy sędzia wie kiedy jest taki nacisk i jego kreatywność wyraża się w tym aby tak napisać uzasadnienie żeby sprostać tej presji i jednocześnie napisać że wszystko jest lege artis
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatnik, a całe społeczeństwo chce zarabiac minimum 10000zł na miesiąc i jest nacisk jak ch_olera na wyższe pensje i co z tym fantem teraz zrobić?
Do Sądu i skarżyć minimalną krajową która jest na poziomie 12zł brutto czy jak?
Jest szansa że apelacyjny się ugnie i przyznadzą np. mojej żonie 40zł/h???

Kierując się wypowiedziami sędziego który powiedział że "był nacisk" i w związku z tym że sąd wydał wyrok ... to szczerze mówiąc po przekłądce tego na logikę
- nie powinienem mieć chyba problemu z wygraniem sprawy z wysokością minimalnej stawki za pracę w chwili w której nacisk społeczny jest przeogromny, co?????

To co - kiedy idziemy do Sądu skarżyć 12zł brutto? :D :D
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Nie jestem dzieckiem i wiem że skazuje się w oparciu o dowody i ich interpretacje czy tez jej brak. Podobnie jak w odwołaniach porusza się sprawę dowodów które o tym przesądziły. Kiedy jest już wyrok można sobie rożne głupawe ideologie do tego doprawiać.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to też pewnie wiesz że administracja państwowa pracuje w ten sposób że czeka na sygnał z góry jak potraktować petenta, i w tym kształcie dopasowuje dowody i je interpretuje,
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatniczek napisał:
to też pewnie wiesz że administracja państwowa pracuje w ten sposób że czeka na sygnał z góry jak potraktować petenta, i w tym kształcie dopasowuje dowody i je interpretuje,
Dlatego wypadało by zmniejszyć ADMINISTRACJĘ do tego stopnia by GÓRY nie było. W Polsce od lat zbyt wielu ludzi rządzi "jedną sprawą". Gdyby decyzje były podejmowane
przez mniejsze grono rządzących - wydaje mi się że wyniki były by znacznie lepsze. Wyobraźmy sobie teraz firmę w której jest 10 szefów i każdy gada co innego.
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Ja sądzę, że powinien dostać największe odszkodowanie jakie tylko się da. Chociaż żadne pieniądze nie zwrócą mu tylu lat w więzieniu za coś czego nie zrobił... Sama myśl o tym mnie przeraża :(
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
a prokurator, który wtedy domagał się skazania pewnie robi dalej karierę, bo ten chłopak to tylko dla niego jednostka statystyczna

może ktoś wreszcie weźmie się za takich ludzi ?
Wszędzie ludzie robią będy. Idealnych ludzi nie ma, ty Herb nigdy nie zrobiłeś błąd pomyliles się? Pomyślcie ilu lekarzy ma na swoim koncie śmierc pacjentów? Myślę że każdy.
Tak że nie ma się czym podniecać..... życie. Ktoś miał pecha.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mój drogi prokurator, który ma wątpliwości może odstąpić od aktu oskarżenia

a jeśli kogoś z twojej rodziny by tak skazali to tez będziesz wyrozumiały ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatniczek napisał:
prokurator, który ma wątpliwości może odstąpić od aktu oskarżenia
I pewnie by tak było gdyby prokurator odpowiadał za swe czyny. Tymczasem ma ochronę i jest mu wsio ryba na ile lat i za co pójdziesz siedzieć. Ważne by paragrafy się zgadzały.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no właśnie, dlaczego szwankuje odpowiedzialność zawodowa prokuratorów
jak ścigać sędziego za kradzież kiełbasy to można a jak prokuratora za lipny akt oskarżenia i ściganie niewinnego to nic
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ta ochronka dla prokuratorów była stworzona (tak mówią) po to by prokurator sie nie bał stawiać oskarżenia ludziom na wysokich stołkach. Tymczasem doszło do tego że prokurator już niczego się nie boi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie o to chodzi, ich szef po prostu powie - dopóki kumpli naszych nie ruszacie macie wolną rękę, hulaj dusza piekła nie ma
 
Do góry