Odszkodowanie za 18 lat "przez pomyłkę" w więzieniu.

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
I teraz - jak sobie z tym wszystkim poradzić? Zwolnić wszystkich i zatrudnic nowych na nowych warunkach?
Naprawialne te prawo w ogóle?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wiesz myślę że nie ma szans, bo taka brygada tygrysa jest pożyteczna dla każdej władzy
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
_____________________ napisał:
Naprawialne te prawo w ogóle?
W praktyce nie. Przynajmniej bez rewolucji. Jedyne co jest możliwe to drobne zmiany, które finalnie mogą stworzyć nową rzeczywistość prawną. To czego w takich dyskusjach, szczególnie o charakterze narzekanctwa, brakuje to pragmatyzmu. Prawodawstwa nie zmienia się od tak. Nawet jeśli aktualny rząd jest w stanie tu i tam w kilka dni coś przepchnąć (co generalnie pochwalam bo na co niby trzeba czekać) to w sprawach szczegółowych tak się nie da. Pierwszym progiem jest... nowe brzmienie aktów prawnych i powodzenia w jego ustalaniu. Szczególnie w kontekście lobbingu, reakcji społecznych itp. W końcu "obrażeni" prokuratorzy mogą powiedzieć "pierd... nie robię". I co wtedy? Rok bez prokuratorów? Mhm. I jaka jest gwarancja, że potem będzie inaczej? Żadna. Nie wspominając w ogóle o podziale społecznym na zwolenników i przeciników każdorazowego rządu czyli automatycznego poparcia lub nie, proponowanych zmian.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Kaagular napisał:
Prawodawstwa nie zmienia się od tak.
A ja bym zaczął od pisania nowych kodeksów - wszystkich! Od A do Z z uwzględnieniem NOWYCH czasów! Niektóre przepisy zostały opracowane hen przed Gierkiem.
Wiekszośc kodeksu ot by Karnego przygotowano dla znacznie innej ilości ludzi, dla innej KULTURY, w innych czasach. Mi się ostro wydaje że te wszystkie PRAWNICZE książki są ostro przeterminowane.
Ktoś kto wyłudza 800.000.000zł dostanie 10lat i ktos kto ukradnie dwa auta za 100.000 tez dostanie 10lat.
Wyrywacz torebkowy + diler zarobi 3 lata na dzień dobry i alimenciarz zarobi trzy lata.
Obecne prawo nie jest adekwatne do czynów. Niestety.
Gdyby w Polskim prawie za każde wyłudzone 100.000zł był rok twardej odsiadki to Ci którzy wyłudzali VAT na paliwach mocno by się wtedy zastanawiali.
Tymczasem w Polsce warto jest wyłudzić kilka baniek i posiedzieć kilka lat.

Ile dostanie do odsiadki prezez Ambergold gdy się sprawa skończy?
8 lat? 10lat? No, piętnastaka to mu nie załadują bo od 15-stu to za morderstwa ładowanie się zaczyna więc niech gość wyrwie dychę!
Po odbębnieniu 65% wyjdzie za dobre sprawowanie więc 6,5 roku.
Powiedzmy że "ZAKOPAŁ" sobie z tych 800mln. zł skromne 10 mln. bo na bank tyle ukrył.
10 mln. zł / 6,5 roku = 1,53 mln. rocznie / 12 miesięcy = 127500zł miesięcznie.
A jeśli ukrył 20mln? A jeśli 30? 50?
Takiej kasy nie idzie realnie zarobić w pojedynkę nic nie robiąc a 6,5 roku które odsiedzi to smiech na sali dlatego prawo powinno być opracowane tak by nie opłacało się wyłudzić nawet miliarda!
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
_____________________ napisał:
A ja bym zaczął od pisania nowych kodeksów
Ale widzisz... sęk w tym, że byś nie zaczął. Nic byś nie napisał jak sądzę (chyba, że akurat tym się zajmujesz to sorry). I co gorsza, nawet jeśli, to na każde zdanie, każdy artykuł miałbyś całe strony krytyki, polemiki, wniosków. Uczestniczyłeś kiedyś w jakimś procesie prawodawczym? Pójdź sobie na jakąś radę doradczą, zespół parlamentarny, komisję sejmową. Byle wysłannik firemki tak cię zagnie, że zapomnisz języka w gębie. Ja np. byłem na komisji jak debatowali o jakiś tam aspektach prawa budowlanego np. dot. dopuszczania cegieł. Finalnie chyba trzy firmy się pokłóciły aż zostały wyproszone. Przy okazji kilka instytutów zgłosiło się jako chętne do pomocy przy formułowaniu prawa itd. itp. Mnóstwo różnych interesów. Materiał, na którym pracowali uczestnicy miał kilkadziesiąt stron. Cegły!
W formule demokratycznej nie da się osiągnąć stanu, który oczekujesz. Pójdź sobie na komisje doradczą przy którymś ministrze. 50 osób, każda z innej organizacji, każda ma inne interesy, każda może się wypowiedzieć.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Wiem na czym to polega. 1 pomysłodawca, 10 kumpli po fachu, 100 niezadowolonych, 100 półzadowolonych i jeszcze 10 skarżycieli ... Nie da się dogodzić wszystkim, niestety.
 

anniekowalczyk

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2018
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Herbatniczek napisał:
czytałem wywiad z policjantem o całej tej sprawie. Na pytanie dlaczego sąd nie uniewinnił tego chłopaka mimo 100% dowodów ten odparł "bo by ludzie rozszarpali tego sędziego"

i to jest problem głębszy, politycy domagają się szybkiego ścigania przestępców, ludzie też lubią widzieć że zamyka się i skazuje przestępców, idzie się na skróty żeby zadowolić ich wszystkich
Niestety ale tak właśnie jest. Szkoda, że tym samym niszczą komuś życie.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
W tym kraju nie jesteście ludzie. Jesteście peselki i numery akt.
W pracy jesteście robotami na bateryjki bez praw do przerwy i godnego zarobku. Zarabiacie tyle że gdybyście naprawdę byli robotami na baterie to nie wyrobili byście na te baterie.
Różnica między robotem a człowiekiem jest jednak taka że robot bez baterii nie zrobi nic. Człowiek bez żarcia w tym kraju zapirtalać jednak może. I dlatego garbodawcom gra muza.
W polsce prawo goni, nie broni. Wystarczy że powinie ci się noga z firmą i kwiczysz. Wyrok, komornik, wyrok, komornik no chyba że jesteś prezydentem miasta to .... to.... zwrócisz bez odsetek i po sprawie.
 
Do góry