Odstawienie tabletek

pannakubek

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam,
Właśnie odstawiłam tabletki anty, ale zastanawiam się z jakimi konsekwencjami będę musiała się liczyć.
Mam na myśli rzeczy typu problemy z cerą itd.
Dodam, że nie planuję zajścia w ciążę.
Ma ktoś jakieś doświadczenia w temacie?
 

Ewelatom

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2016
Posty
60
Punkty reakcji
1
Odstawilam jakies 3 lata temu i nic sie nie dzialo :) ale mysle, ze kazdy organizm inaczej reaguje :)
 

Lost_Angel

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
51
Punkty reakcji
3
Ja na razie nie planuję odstawienia, ale kiedyś na pewno i też mnie ciekawi temat. Po jakim czasie pojawił się Wam normalny okres, po jakim czasie się unormował.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Witaj. Odstawiłam tabletki pół roku temu. Co zaobserwowałam:
  • przetłuszczająca się cera (zawsze miałam przesuszoną)
  • troszkę przytyłam
  • większa potliwość
Okres mi się nie unormował do tej pory. Cykl mi się wydłużył (a raczej wrócił do takiego, jaki miałam za czasów bycia nastolatką) co daje 35-38 dni. Koszmar. Są też zalety odstawienia: nie trujesz organizmu, zmniejszasz ryzyko bezpłodności (gdyż długie używanie tabletek może źle wpływać na planowanie ciąży po jakimś tam czasie). Na pewno musisz się bardzo pilnować- w zasadzie to musicie. Powinnaś zastosować jakąś inną alternatywę zabezpieczenia. Ja osobiście do tej pory ufam stosunkowi przerywanemu. Odpukać- nic się nie wydarzyło.

Każda kobieta jest inna, ale przestawienie organizmu na pewno poniesie za sobą jakieś małe konsekwencje. Warto zadać sobie pytanie: czy chcesz się truć i niszczyć organizm, tabletką, czy lepiej przemęczyć się z jakimś skutkiem ubocznym (np. niedoskonałą cerą), mając pewność, że nic Ci nie grozi? ;-)

Pozdrawiam serdecznie.

I pamiętaj kochana: każdą niedoskonałość wywołaną odstawieniem tabletek da się wyeliminować. Jeśli problemy skórne- to kilka wizyt u dermatologa. Jeśli tak jak u mnie była to potliwość- wystarczył antidral i po bólu.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
To zależy, co się zmieniło jak zaczęłaś brać tabletki antykoncepcyjne. Jeśli poprawiła Ci się cera i zmniejszył pms, to myślę, że możesz się liczyć z tym, że po odstawieniu hormonów kłopoty z cerą częściowo wrócą, a objawy pms nasilą. Oczywiście nie musi tak być. Z tym truciem i niszczeniem organizmu to bym tak nie przesadzała szczerze mówiąc. Odpowiednio dobrane tabletki antykoncepcyjne pomagają, a nie szkodzą.
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
z tego co słyszałam, po odstawieniu jest duże prawdopodobieństwo zajścia, ale tylko coś tak mi się kojarzy... (niepotwierdzone). Ale faktycznie, każda kobieta pewnie zareaguje inaczej w takiej sytuacji. Ja biorę już dość długi czas vibin i jak na razie jest ok, po odstawieniu pewnie tak samo bym się martwiła. A pytałaś ginekologa?
 

kajmaczek

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
no raczej, że jest duże prawdopodobieństwo. skoro nie masz żadnej opcji zabezpieczenia :)
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Delilaah napisał:
Odpowiednio dobrane tabletki antykoncepcyjne pomagają, a nie szkodzą.
Tabletki nigdy nie działają dobrze na żołądek. Żadne tabletki nie są dobre :) Ale, wiem, co miałaś na myśli.
Ja biorę Vibin nie tylko w celu zabezpieczenia przed ciążą, ale też z powodu pms, który bardzo mi wcześniej dokuczał. Próbowałam wcześniej różnych innych leków zmniejszających te dolegliwości i pozwalających mi normalnie żyć, ale żaden z nich nie był tak skuteczny jak tabletki antykoncepcyjne. I nawet jeśli wiem, że mój żołądek byłby zdrowszy bez nich, to zwyczajnie nie mogę sobie pozwolić na to, żeby ich nie brać.
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
teraz to już wygoda, też biorę Vibin^^ jeśli chodzi o odstawienie to owszem, nie ma żadnego zabezpieczenia, ale słyszałam, że sama możliwość zajścia w ciążę jest większa, z tego względu, że hormony buzują :)
 

g0cha

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2015
Posty
39
Punkty reakcji
0
z początku trochę to potrwa zanim twoja gospodarka hormonalna się ustabiluzuje.
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
jednak tabletki to ingerencja w organizm, nie każdy reaguje tak samo, jeśli są odpowiednie to regulują wszystko w taki sposób, że nawet ich nie widać:)
 

eva89

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2016
Posty
7
Punkty reakcji
1
Ja raz musiałam odłożyć tabletki na dłużej i niestety ale strasznie poleciała mi cera nad którą wcześniej tak długo pracowałam z dermatologiem i z kosmetyczką :-/. Teraz ja biorę znowu to wróciła do normy.
 

justlol

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2016
Posty
22
Punkty reakcji
2
eva89 napisał:
Ja raz musiałam odłożyć tabletki na dłużej i niestety ale strasznie poleciała mi cera nad którą wcześniej tak długo pracowałam z dermatologiem i z kosmetyczką :-/. Teraz ja biorę znowu to wróciła do normy.
tak jeśli masz skłonność na pryszcze to mogą ci nawrócić bo odstawienie tabletek
 

dariska009

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Każdy organizm reaguje inaczej, obserwuj się i jak coś to skonsultuj z lekarzem problemy
 

Inevera

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Też odstawiłam tabletki, bo przez nie wariuję. Jednak w związku z tym, że nie biorę ich jako zabezpieczenie przed ciążą tylko z powodów zdrowotnych muszę do nich wrócić. Po odstawieniu pierwszy okres jest normalnie - w sumie nie tyle okres, co krwawienie z odstawienia - następny może być różnie. Organizm musi wrócić do dawnego rytmu. Mi się spóźnił 4 dni.

Brałam trzy różne rodzaje i tylko mam ogromną nadzieję, że ty razem nie przytyję. Po każdych kolejnych tyję ok. 4 kg...

Zgadzam się, że włosy po odstawieniu zaczęły mi się przetłuszczać i z cerą było gorzej.
Zastanawiam się tylko jak mój organizm zareaguje po ponownym odstawieniu za 4msc.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Ale w jakim sensie wariujesz po pigułkach? Masz jakieś huśtawki emocjonalne? Jeżeli tak, to po prostu są źle dobrane. Warto zrobić hormony, zanim Ci lekarz coś przepisze.
 

Inevera

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Po wszystkich trzech rodzajach, które brałam płakałam jak bóbr na sterydach. Skąd to się brało, nie wiem... Biorę tabsy ze względów zdrowotnych i pod tym kątem są dobierane. Zostało mi jeszcze 2.5 msca brania i mam nadzieję że będę mogła odstawić na dobre
 

daga80

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2017
Posty
29
Punkty reakcji
1
Ja w przyszłości myślę o dziecku i aż się boję co to będzie jak odstawię tabletki. Najbardziej chodzi o cerę bo bardzo długo walczyłam z trądzikiem a i tak nawet teraz nie mam jej w idealnym stanie. Podobno pogorszenie cery to właśnie jeden z najczęstszych objawów odstawienia. Załamałabym się :-(
 
Do góry