Odnośnie leczenia kanałowego

inambush

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć. Jakiś miesiąc temu przeszłam leczenie kanałowe (zatruto mi zęba, przeczyszczono kanały i wypełniono). Po zakończeniu w ogóle nie odczuwałam bólu. Parę dni temu zauważyłam, że w tym samym zębie mam jakby lekkie wgłębienie, ubytek tej plomby. Ząb nie boli mnie ogólnie podczas dnia, dopiero odczuwam jakby lekki nacisk gdy dotknę w to wgłębienie językiem lub mocniej zacisnę zęby, czy podczas jedzenia czy picia ciepłych rzeczy. Nie jest to silny ból. Zaniepokoiłam się jednak, ponieważ za miesiąc będę mieć zakładany aparat i obawiam się czy to nie skomplikuje spawy. Aha, i w sumie nie jestem pewna czy w ogóle leczenie jest już zakończone - ząb został "czymś" wypełniony, nie do końca wiem czy to już plomba. Przeczyszczanie kanałów odbyło się 12 grudnia a na następną wizytę zapisano mnie na 1 lutego. Dlatego zastanawiam się, czy to wszystko, czy coś jednak jeszcze będę miała robione z tym zębem. . Bardzo prosze o radę. Pozdrawiam!
 
K

kabol

Guest
To raczej zbyt duża przerwa, aby kontynuować leczenie tego samego zęba. Z reguły całe leczenie 3 kanałów trwa jakieś miesiąc.
Jesteś już po wizycie u denstyty, więc napisz coś więcej - czego się dowiedziałaś? Bolało? Masz jakieś problemy?
 
K

kargin

Guest
Rada na przyszłość - pasta ajona, mycie 3 razy dziennie. Raz na pół roku kontrola u dentysty, raz na rok zdjęcie rentgenowskie.
Robię to od kiedy zapłaciłem 600 złotych za leczenie kanałowe jednego zęba. Taka profilaktyka naprawdę przynosi genialne efekty!
 
Do góry