Odcięcie W Photoshopie

atsami

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Mam problem jak zmienic odciecie w photoshopie???
Bo mam obraz swiata i chcialabym zrobic odciecia(hiperlacza) poszczegolnych oceanów a w photoshopie odciecie jest tylko kwadratowe.Jak mozna zmienic odciecie by bez problemu zaznaczyc tylko sam wybrany ocean??
Prosze o pomoc :(
 

mlody-informatyk

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2006
Posty
299
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrocław (0-71)
a nie mozesz zaznaczyc tego lassem dawno juz nie robilem w photoshopie i w ogole nie znam sie na nim za bardzo ale chyba jest taka mozliwosc
pozdrawiam
 

atsami

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Nie da sie probowalam i rozdzka i lassem i nie da sie.Odciecie jest tylko kwadratowe.Nie wiem jak to zrobic.A moze trzeba zmienic cos w ustawieniach?Prosze o pomoc. :(
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Niewiem czy da sie w photoshopie ale wiem że da sie w ImageReady (standardowo dołączany do photoshopa - chyba)

Robisz to tak:
1. Zaznacz obszar w twoim przypadku ocen (różdżką albo lassem byle by zaznaczyć)
2. Niezmieniając narzędzia klikasz w wybrany obaszr PPM (prawy przycisk myszy) i wybierasz "Warstwa przez kopiowanie" lub "Warstwa przez wycinanie"
3. W warstwach klikasz na nową warste PPM i wybierasz "Nowe odcięcie na bazie warstwy".

Potem możesz cały dokument przenieść do photoshopa jednym przyciskiem (wygląd w załączniku)
lub skrótem "Shift+Crtl+M"

To tyle.
 
Do góry